Skocz do zawartości
kilobajt

Nowy HDD, tylko ktury?

Rekomendowane odpowiedzi

To jeszcze raz:

Nie wiem czy jest wydajniejszy :roll: . W testach syntetycznych najwydajniejszy jest Raptor, po nim Hitachi z 8 mb cache (prawie zawsze ta kolejność). Za nimi: Maxtor (9+) 8mb, Seagate (B7) 8mb, Hitachi 2mb, Samsung (nowy) 8 mb i Caviar 8mb. Który z tej piątki jast wydajniejszy :?: raz jeden, raz drugi itd. One są po prostu porównywalne, różnice miądzy nimi przeważnie mieszczą się w granicach błędu pomiaru danego testu.

 

Więc gdy chcesz najwydajniejszego kup Raptora albo Hitachi 8mb. Co do pozostałych raczej decyduje gwarancja, kultura pracy, aktualna cena, uprzedzenia :D .

 

Cytaty z wątku o dyskach SATA:

Ja zrobilem test na SEAGATE 7200.7 S-ATA 

HD Tach 2.70 

Random Access Time - 12,8 ms 

Read Burst Speed - 82,6 MB/s 

Read Speed - maximum 52,9 MB/s 

Read Speed - minimum 28,2 MB/s 

Read Speed - average 42,8 MB/s 

A co do glosnosci dysku - pozostaje go tylko wytlumic

A teraz o Maxtorze 80 GB S-ATA (7200, 8MB)

Moje wyniki z HD Tach 2.70 

Random Access Time - od 14 do 15 ms 

Read Burst Speed - tak 98 MB/s do 103 MB/s 

Read Speed - maximum 65,5 MB/s 

Read Speed - minimum 31,8 MB/s 

Read Speed - average 48,6 MB/s

I na koniec to co ja zmierzyłem wcześniej:

wyniki w HD Tach 2.70 (uśrednienie z 3)  : 

random access time: 12,7 ms 

read speed max: 65 400 

average: 50 850 

min: 32 800 

CPU utilization: 25,5% 

burst: 91 MB.

I co o tym sądzić ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też się zastanawiam nad wyborem dysku. Dla mnie najważniejszym paramertem jest trwałość i tu według mnie nic nie pobije mojego Seagate U5 40 GB - zrobił już ze mną przez prawie 3 lata tysiące kilometrów - autobusy pociągi (no samolotem nie latam)

Jak narazie moim typem jest maxtor Ultra-ATA. Na drugim miejscu widziałbym Basie 7.

I jeszcze jedno - nie warto patrzeć na zachodnie testy, bo co z tego że dysk jest szybszy od konkurencji o dajmy nato nawet 5- 10 % skoro pada po 3 -4 miesiacach, albo co gorzej po gwarancji. A dlaczego??

Widzę tu dwie przyczyny:

Po pierwsze: jesteśmy dalej traktowani jak rynek 3 świata - wystarczy wspomnieć tylko "naprawiane" dyski WD oddawane zwracane po gwarancji albo bandę cwaniaczków którzy kilka lat temu skupowali z fabryk IBM naprawiane dyski i sprzedawali u nas jak nowe - połowa wracała ale i tak się im opłaciło - słowem taki komputerowy szrocik.

Po drugie: Jak widzę jak chłopy oderwane od pługa przeładowują, transportują nasze huhane i tulone maleństwa jak worki ziemniaków. Albo dyski sprzedawane na giełdzie w kilkunastostopniowym mrozie (sam kupłem takiego Seagate 3,2 GB w lutym 1998 -działa do dziś). Stąd właśnie dyski padają losowo - niezależnie od marki.

Słowem klienta i jego sprzęt ma się u nas głęboko w [gluteus maximus] chodzi tylko o to żeby sprzedać jak najwięcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja tam mam sentyment do Segate. Nie wiem jak jest teraz z nowymi bo teraz mam WD ale w domu mam jeszcze dwa segaty u mojega taty w kompie 1,2GB i 8,4GB pierwszy ma ponad 6 i pół roku drugi cos kolo 4-5 oba dosyc ostro wykorzystywane i zadnego bad sectora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam w kompie siostry dysk WD Caviar 1.2 GB od wielu lat ale drugi raz nie kupię dysku spod znaku WD. Zawiodłem się strasznie. Miałem problemy z kompatybilnością jeżeli chciałem podłączyć więcej dysków do kompa. Musiałem go umieścić na tym kablu gdzie chciał dysk a nie tam gdzie chciałem go ja. Co do Seagate Medalist 1.7 GB to najmniejszych problemów nie było. Tą samą sytuację zauważyłem przy Caviarach 30 GB. Wykrywało go jako 10 GB mniejszego i to w trybie LRG w którym pracowały bardzo stare dyski 80 MB. Nie wiem jak te najnowsze z 8MB cache ale raczej nie wydam 400 zł tylko po to żeby znowu przeklinać te dyski. Niektórzy bardzo uważają te dyski bo może nigdy nie próbowali podłączać kilka dysków różnych firm naraz. Uważam każdy dysk oprócz Caviara. Sam widziałem, sam słyszałem, sam go miałem.

 

Co do dysków innych firm to uważam je w następującej kolejności:

1. Seagate

2. Fujitsu

3. Maxtor

4. Samsung

 

IBM nigdy nie miałem okazji testować więc o nim nic nie powiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam w kompie siostry dysk WD Caviar 1.2 GB od wielu lat ale drugi raz nie kupię dysku spod znaku WD. Zawiodłem się strasznie. Miałem problemy z kompatybilnością jeżeli chciałem podłączyć więcej dysków do kompa. Musiałem go umieścić na tym kablu gdzie chciał dysk a nie tam gdzie chciałem go ja. Co do Seagate Medalist 1.7 GB to najmniejszych problemów nie było. Tą samą sytuację zauważyłem przy Caviarach 30 GB. Wykrywało go jako 10 GB mniejszego i to w trybie LRG w którym pracowały bardzo stare dyski 80 MB. Nie wiem jak te najnowsze z 8MB cache ale raczej nie wydam 400 zł tylko po to żeby znowu przeklinać te dyski. Niektórzy bardzo uważają te dyski bo może nigdy nie próbowali podłączać kilka dysków różnych firm naraz. Uważam każdy dysk oprócz Caviara. Sam widziałem, sam słyszałem, sam go miałem.

Ja miałem przez ponad rok caviara 2,2gb na serwerku wespół z fujitsu 1,2 i zero problemu. Caviar 80gb/8mb tez sie nigdy z niczym nie kłócił, no, chyba że się źle zworki ustawiło. Jedyny problem z kawami jest taki, że są głośne. Tego 80gb niedawno wymieniłem na samsunga ale ten 2,2 nadal chodzi, co prawda rzęzi coraz gorzej, ale pracuje w szafie więc jeszcze mogę wytrzymać.

Na IBMach raz srodze się zawiodłem, ale trafiłem na niesławną serię 30gb z Węgier. Co prawda działa jeszcze u brachola w kompie, ale ma jakieś 40MB bad sektorów, przestał obsługiwać S.M.A.R.T. i pracuje tylko w trybie PIO.. :evil: Co prawda IBM teraz robi zupełnie inne dyski więc IMHO nie ma się co sugerwać tym, co było i przy wyborze dysku patrzeć na testy, opinie użytkowników, ew. popytać się w serwisach i w sklepach ile dostają zwrotów, a nie sugerować się sentymentami do firmy/marki.

Śmieszy mnie np. postawa jednego z najwiekszych poznańskich sklepów komputerowych www.znak.pl, który na stronie pisze: ze względu na to, że naszym zdaniem Samsung produkuje najgorsze Dyski Twarde oraz napędy CD i DVD nie sprzedajemy tych produktów Gdzie oni żyją? 2-3 lata temu może to i była prawda, ale w technologii te 2 lata to całe eony :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chociaż ci powiem że sławnych napędów CD-ROM Samsung się nie zapomina. To był jedyny napęd o jakim słyszałem że potrafił wypluć płytkę w kilku kawałkach :D. Zawsze staram się próbować nowych rzeczy. np. nigdy nie miałem LG to czas przetestować. Tak naprawdę to złe opinie krążą o tych napędach które zjebały się w fabryce. Jakiś robot coś źle złożył lub nastąpił inny defekt. Producenta nie należy za to obwiniać przez lata. Ale kiedy już sie pojawiają sugestie, ten produkt z tej serii lub ten model jest wadliwy to lepiej wypróbować coś innego prawda? Jedni preferuja Caviary, inni Seagate itd. i dzięki temu mogą istnieć wszystkie naraz bo produksty schodzą. Jak by każdy wiedział które napędy mają największą wytrzymałość, są ciche i mają przewagę nad innym produktem to by schodził z półek tylko jeden model jednej firmy :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LG zaprasza swoich klientow do odwiedzin w salonach komputerowych calego kraju, w celu korekcji polozenia tasmy laczacej, ktora moze doprowadzic do agresywnego zachowania tacki napedu wobec klienta ;)

Darmowo ciasteczko i kawusia ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem Maxtora 120 8 cache (wyniki później) ale mam jedno pytanie czasami lubi sobie pozgrzytać. Czy ktoś z jego posiadaczy też tak ma? Zgrzytanie pojawia się czasami podczas pracy z wieloma plikami ( w czasie defragmentacji cisza)? Nie wiem czy mam się martwić czy poprostu przywyknąć :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oto moje wyniki dysk Maxtor 120 8 cache podpięty pod płytę ECS L7S7A2 ( kontroler ustawiony na ata 133). Wybgrałem go między innymi dzięki opiniom w tym wątku i jak na razie jestem zadowolony.

 

Moje wyniki z HD Tach 2.70

Random Access Time – 13,4

Read Burst Speed – 97,8

Read Speed - maximum 64,8 MB/s

Read Speed - minimum 32,1 MB/s

Read Speed - average 49,2 MB/s

CPU utilization: 24%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tesz sie nosze z zamiarem kupna nowego hdd i bedzie to chyba Maxtor 120gb lub 160gb 8 mb cache. I mam w zwiazku z tym pytanie jaki moze byc najwiekszy rozmiar partycji fat32 i ntfs

Dzieki pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem dysk Samsung SP0802N.

Moje wyniki z HDtach 2.70 to :

 

Read speed max 66.0mb/s

min 33,3 mb/s

ave 50,5 mb/s

 

Read burst speed 84,1mb/s

Random acces time 13,8ms

Cpu utilization 15,3 %

 

Dysk pracuje w Ata 100 (za cholere go w 133 odpalic niemoge ;/)

3 partycje (5/35/40) zajety w ok 90%

 

A teraz mam pytanie opłaca sie wymienic ten dysk za dopłatą 25zł na Caviara 80gb 8mb cachu ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 2 * WD 80GB JB. Nowe sa całkiem OK, jeden ma juz ponad pol roku i jest strasznie glosny zwiastuje to pad. Drugi jest po wymianie i narazie jest OK.

Raczej nie polecam obecnie WD, jedyny plus to gwarancja 3 letnia.

 

Zreszta poczytaj np opinie na komputroniku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam was.

Ja też sobie kupuję dysk i zdecyduję się chyba na Maxtora9 120GB 8MB.

I widzę po waszych opiniach o tym dysku że trochę chrobocze i jest trochę głośny. Powiedzcie mi czy da się jakoś wyciszyć dysk niewielkim kosztem?? I przy tym żeby się nie grzał za bardzo bo podobno one się też grzeją. Jest jakaś rada coś co by odprowadzało ciepło i tłumiło hałas??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem dysk Samsung SP0802N.

Moje wyniki z HDtach 2.70 to :

 

Read speed max 66.0mb/s

                min 33,3 mb/s

                ave 50,5 mb/s

 

Read burst speed 84,1mb/s

Random acces time 13,8ms

Cpu utilization 15,3 %

 

Dysk pracuje w Ata 100 (za cholere go w 133 odpalic niemoge ;/) 

3 partycje (5/35/40) zajety w ok 90%

 

A teraz mam pytanie opłaca sie wymienic ten dysk za dopłatą 25zł na Caviara 80gb 8mb cachu ???

No to jest nas dwóch! Też za h..a nie moge puścić go na ATA133!

Widze że masz zajebiste wyniki na tym samsungu! uu mnie avg wychodzi ~42MB/s - kiepsko :roll: . Ale przynajmniej cicho.

Jeszcze nie wiem na co, ale będę wymieniał (najpierw poczytam ten topik).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem cały topic i tak naprawdę dopiero teraz nic nie wiem. :D

 

Kable różne, przeróżne sprawdzałem (i firmowe, okrągłe ATA133), na różnych mobo (sis, via, nvidia+ideSW i bez) i też na Asusach i ASRockach, na których można w biosie wymoosić Ata133 i dalej działał na ata100. Na stronie producenta nic na ten temat nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja też się dorzucę:

 

:arrow: Maxtor Diamond Max 8+ 40GB PATA/133

:arrow: Western Digital Caviar SE 40GB SATA/100 :arrow: (SATA - Abit Serillel2)

 

Maxtor - duży plus za odczyt i ciszę (cichutki chrobot głowic z uchem przy obudowie)

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...