Skocz do zawartości
nrl

Mafia 2

Rekomendowane odpowiedzi

Jasnowidzom modelu jazdy z pierwszych gameplay-i polecam obejrzeć filmik gdzie jest pokazana jazda w trybie symulacji, rewelacja! Jestem spokojny o model jazdy. A drugi filmik pokazuje bójkę i jest również wypas! Na pewno dużo lepiej niż w gta4!

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

I co tu jest aż tak lepsze? W GTA też można odpychać, robić uniki, kontry i kogoś kopnąć i powalić (choć to na samym końcu). W misjach zresztą za wiele się tego nie używało, a specjalnego funu mi nie sprawiało.

 

 

Ogólnie pierwszy filmik spoko, ale mogli się pokusić o jakąś animację ruchu ręką przy tym otwieraniu maski czy bagażnika. Drobny szczegół, ale jego brak trochę szpeci,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Swoją drogą porównywanie Mafii i GTA jest trochę dziwne. Wg mnie to zupełnie różne gry, a przede wszystkim GTA nie jest nastawione na typowo mafijne klimaty, jest mocno przemieszane, i to mi się podoba, bo za amerykańską/włoską mafią nie przepadam (końcówka GTA IV była beznadziejna). Co mi się w GTA podoba to że nasza postać nie jest członkiem mafijnej rodziny i mamy sporo gangów choćby latynoskich (a przynajmniej mieliśmy w serii drugiej, bo w IV wszystko poznikało).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Harry Lloyd ja nie porównuje GTA do Mafii jako całości bo pierwsze to sandbox a drugie to raczej tylko linia fabularna z czego się bardzo cieszę, co nie zmienia faktu że gier tych nie można porównywać. Odniosłem się tylko do dwóch aspektów, jazdy i bójek. Jak model jazdy ciężko oceniać nie grając w grę to proszę Cię nie mów mi że bójki były takie same w GTA4... Model jazdy w trybie symulacji też się prezentuje lepiej (ale to tylko an filmie, handlingu bez grania się nie da ocenić). Jeżeli dla Ciebie nie można porównywać gta z mafią dlatego że w mafii są jak to ująłeś "mafijne" klimaty no to pozostawię to bez komentarza. A na koniec powiem, że naturalnym jest porównywać te dwie gry bo mają one wiele wspólnego, więc naprawdę nie rozumiem Twojego problemu związanego z tym faktem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grałem w jedynkę, to będę musiał zagrać w dwójkę :) A co do samej "Mafii" jestem pod wielkim wrażeniem, bardzo fajnie się gra... To jest w końcu najważniejsze, szczególnie mając laptopa z zarąbistymi parametrami :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesteś okrutny ath. dałbyś się chłopaczkowi nacieszyć nowym nabytkiem... :lol: Ja gram na touchpadzie, bo nie mam własnej stacjonarki i jest tragedia. W ogóle nie ogarniam. ;-) Trochę jednak gra straciła klimatu i efektu "łał" po tylu latach. Dwójka zapowiada się za to niesamowicie. Nie mogę się doczekać!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasnowidzom modelu jazdy z pierwszych gameplay-i polecam obejrzeć filmik gdzie jest pokazana jazda w trybie symulacji, rewelacja! Jestem spokojny o model jazdy. A drugi filmik pokazuje bójkę i jest również wypas! Na pewno dużo lepiej niż w gta4!

 

Czy ja wiem, ten model jazdy jakos dziwnie sie prezentuje. Obejrzalem mini recke na tvgry.pl i jesli chodzi o zachowanie fur to wyglada to jak model jazdy z colina, czyli kolo na srodku samochodu ktore jako jedyne ma stycznosc z podlozem. Moze troche przesadzam ale przy skrecaniu widac ze samochod zachowuje sie jak zaden inny z rzeczywistosci. I druga rzecz ktora mnie troche kluje w oczy to drewniana animacja postaci. Jest strasznie uboga, jakby w animacji brakowalo klatek. Wiem ze to tylko tylko techniczne <span style='color: red;'>[ciach!]</span>ly ale powinni to dopracowac imo bo ruszajaca sie postac bedziemy miec przed oczami pewnie przez 90% czasu gry.

Edytowane przez Carson

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na oficjalnym forum gry pojawiły się wymagania.

MINIMUM SYSTEM REQUIREMENTSOperating System: Microsoft Windows XP (SP2 or later) / Windows Vista / Windows 7Processor: Pentium D 3Ghz or AMD Athlon 64 X2 3600+ (Dual core) or higherRAM: 1.5 GBVideo Card: nVidia GeForce 8600 / ATI HD2600 Pro or betterHard Disc Space: 8 GBSound Card: 100% DirectX 9.0c compatible sound cardPeripherals: Keyboard and mouse or Windows compatible gamepadRECOMMENDED SYSTEM REQUIREMENTSOperating System: Microsoft Windows XP (SP2 or later) / Windows Vista / Windows 7Processor: 2.4 GHz Quad Core processorRAM: 2 GBVideo Card: nVidia GeForce 9800 GTX / ATI Radeon HD 3870 or betterHard Disc: 10 GBSound Card: 100% DirectX 9.0c compliant cardPeripherals: Keyboard and mouse or Windows compatible gamepadPHSYX/APEX ENHANCEMENTS SYSTEM REQUIREMENTSOperating System: Microsoft Windows XP (SP2 or later) / Windows Vista / Windows 7 Minimum Processor: 2.4 GHz Quad Core processorRecommended Processor: 2.66 GHz Core i7-920 RAM: 2 GBVideo Cards and resolution: APEX medium settingsMinimum: NVIDIA GeForce GTX 260 (or better) for Graphics and a dedicated NVIDIA 9800GTX (or better) for PhysXRecommended: NVIDIA GeForce GTX 470 (or better)Video Cards and resolution: APEX High settingsMinimum: NVIDIA GeForce GTX 470 (or better) and a dedicated NVIDIA 9800GTX (or better) for PhysXRecommended: NVIDIA GeForce GTX 480 for Graphics and a dedicated NVIDIA GTX 285 (or better) for PhysX NVIDIA GPU driver: 197.13 or later.NVIDIA PhysX driver: 10.04.02_9.10.0522. Included and automatically installed with the game.

Imo troche przegieli z wymaganiami do physx.

Edytowane przez papillon86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość chronicsmoke

I w jeszcze jednym aspekcie jest lepsza od swojego jedynego w zasadzie konkurenta - wygląda tak samo dobrze, a miejscami dużo lepiej (szczególnie we wnętrzach), a działa o połowę płynniej. Na komputerze, który nie dał rady odpalić GTA IV na pełnych detalach, Mafia II śmiga z 60 klatkami na sekundę z maksymalnymi ustawieniami wyjąwszy zaawansowaną symulację fizyczną, która potrafi nawet na średnim poziomie zmulić sprzęt do żółwiego tempa. I bez niej gra wygląda świetnie - i, choć specjalnie się rozglądałem, nie ma żadnych problemów z wyświetlaniem szczegółów w odpowiedniej odległości. Nawet jadąc szybko przez miasto nie natkniemy się na tekstury i obiekty, które się bardzo sztucznie "uszczegółowiają" dopiero na dystansie kilkudziesięciu metrów.

Cosa Nostra czyli nasza Mafia II - wrażenia z gry

 

Gamescorner też potwierdza, że gra jest dobrze zoptymalizowana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość chronicsmoke

Coś czuję, że to będzie pierwszy preorder od dawna ;) jak znajdziecie gdzieś gdzie jest tanio to wrzućcie linka. Póki co wirtus ma za 109PLN Ciekawe po ile będzie w MediaMarkt.

 

Eee nie mogę nigdzie znaleźć jak to w końcu jest. Co dostaje się za preorder? Ten późniejszy darmowy DLC też jest w preorderze? Czy tylko w kolekcjonerskiej?

Edytowane przez chronicsmoke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie potwierdziła się informacja, już oficjalnie i w ogóle, że Mafia II dostanie swoje pecetowe demo. Pojawi się już 10 sierpnia, czyli na ponad dwa tygodnie przed premierą, a oferować ma misję "Piła", osadzoną w klimacie lat 50.

 

Demo będzie na Steamie, jak i zresztą sama Mafia II, która ma korzystać z tej usługi oraz z pakietu Steamworks do aranżowania rozgrywek sieciowych, między innymi.

Demo Mafii II na PC 10 sierpnia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I to mnie niezmiernie cieszy że będą napisy ;) Pre-ordera złożę na wersję PS3. W ogóle jestem ciekaw czy będą jakieś różnice pomiędzy wersjami PS3 a X360. Na PC pewnie lepsze AA. Nie śledzę tak tematu o MII, więc strzelam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro się zastanawiasz, to proszę bardzo – screeny porównawcze, które możesz sam ocenić :> PC tradycyjnie ma lepsze teksturki, ale ogólnie wszystkie 3 wersje sa do siebie bardzo podobne.

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

Edytowane przez Caleb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Także pewnie bez znaczenia jaką wersję wybiorę. NA PC fakt tańsza, ale wymagania na PhysX są dość wysokie. Nie wiem czy do tego czasu zdążę wymienić kartę graficzną. Także pozostaje którakolwiek. P jest wcześniejszą literą alfabetu, więc będzie to PS3 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz nie moge sie doczekac... Premiera juz za miesiac, ale gra niestety bedzie musiala poczekac na mnie do (przynajmniej) polowy wrzesnia. Bardzo dobrze, ze pojawi sie demo na wszystkie platformy. Za to wiekszych roznic nie widze na powyzszych screenach.

 

Ciekaw jestem za to roznic wynikajacych z obslugi PhysX. Wiecie moze, czy w necie pojawilo sie jakies video porownujace gre z wlaczonym i wylaczonym PhysX-em?

 

Chyba przejde sobie ponownie Mafie przed zagraniem w II czesc :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eee nie mogę nigdzie znaleźć jak to w końcu jest. Co dostaje się za preorder? Ten późniejszy darmowy DLC też jest w preorderze? Czy tylko w kolekcjonerskiej?

 

Po ostatnim preorderze jakim był Bf:BC2 stwierdziłem, że był to mój ostatni preorder. Co dostajesz zamawiając grę przed premierą? Pewnie jakąś dodatkową broń lub pojazd, a dodatkowo otrzymujesz grę później niż pojawia się w sklepach (w przypadku Bf otrzymałem 2 dni później niż pojawiła się w saturnie) i niejednokrotnie kilka zł drożej niż w markecie. Co do Mafii 2 dla mnie pozycja obowiązkowa, jedynkę znam na pamięć, jest to gra którą kończyłem największa ilość razy (5-6) i za każdym razem sprawiała taką samą frajdę, a po ukończeniu czułem się jak bym obejrzał dobry gangsterski film...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość MaRuH

Gra zapowiada się super, już nie potrafię się doczekać, szkoda tylko że nie zagram od razu bo będę chyba za granicą <_<. Część pierwszą ukończyłem chyba z 8 razy, pamiętam te oblane sprawdziany i kartkówki w szkole przez tą grę :razz:. Ciekawi mnie czy pokona gta4, fabularnie pewnie tak, ale zobaczymy jak będzie z oddanym nam miastem. Liberty City na razie miażdży pod względem różnorodności, wielkości, detali i szczegółów. :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...