Skocz do zawartości
nrl

Mafia 2

Rekomendowane odpowiedzi

oo post wyzej usuniety, a nie wiem jak usunac mojego takze zmiana tresci ...

 

Jaka karte do fizyki byscie zaproponowali do mojego konfigu ? Raczej z tanszych , byle uciagnela mafie z fizyka...

Edytowane przez Macias666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hoho, co za bajer - zabiłem gościa w sklepie z bronią, okradłem kasę, uciekłem i przyjechała policja, weszła do sklepu. Pojeździłem sobie po mieście, wracam koło sklepu i co widzę? Taśmy CRIME SCENE i zakrwawione odciski butów wokoło wejścia.

 

a ja zastrzeliłem dziadka, zgarnalem kase i cały asortyment broni, przyjechały psy, zgarneli mnie, dałem w łape 100 baksow i puscili :P

 

i nawet nei zabrali skariodznej broni.

Taki mały błedzik chyba.

Edytowane przez userus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja miałem lepsza akcje.. walnąłem w jakąś furę i wysiadłem, oddalam się z miejsca kolizji a tutaj policja jedzie, wysiadł gościu i stanął przy moim samochodzie. Na raz nadjeżdża drugi radiowóz i stuknął w mój samochód, który z impetem wjechał na policjanta. Po chwili wszyscy już na mnie lecieli i coś trąbili o napaści na funkcjonariusza. :D

 

Popalcie trochę gumę w miejscu, poróbcie bączki - fajny dymek zrobili. :]

 

Walki są strasznie statyczne, okrycie się za osłona i wychylanie w celu odstrzelenia wroga - każda walka wygląda tak samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co czytałem na nowoczesnych CPU PhysX powinien śmigać lepiej niż na kartach, ale tak jak mówisz na 100% tego nikt nie potwierdzi. Ale nie przesadzałbym z tą teorią spiskową, wg mnie jest to bardzo prawdopodobne. A czy to jest rzeczywiście monopolizacja? Gry działają i bez tego, a przecież są inne silniki fizyki jak Havok z których mogą korzystać twórcy gier.

 

 

Jeszcze w czasach jak Ageia PhysX byla samodzielna firma wypuszczono tech Demo CellFactor ( mam je do dzis na dysku )

na sprzecie z siga z wszystkimi efektami fizyki leci ponad 200fps

jeszcze 3 lata temu na owczesnych 4 rdzeniowcach lecialo rownie szybko jak na kartach Ageia PhysiX od Asusa :)

potem wypuszczono patcha i gra stracila na wydajnosci bez specjalizowanej karty , jest o tym stary Thread na PPC .

To wszystko to kit dla maloletnich blondynow ,echh achh malo myslec i lykac marketingowa papke .

 

Na 100% kod NVidi jest odpowiednio spreparowany , ta niby fizyka w grach jest z palcem w du... do policzenia na jednym max 2 jajkach ! ! !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oo post wyzej usuniety, a nie wiem jak usunac mojego takze zmiana tresci ...

 

Jaka karte do fizyki byscie zaproponowali do mojego konfigu ? Raczej z tanszych , byle uciagnela mafie z fizyka...

 

Ja proponuje najpierw to Mafia II Demo: tweaking PhysX performance | PhysXInfo.com - PhysX News . Masz szybki proc 4 rdzenie, wieć powinno śmigać bardzo dobrze na średniej fizyce+fizyka ubrania tylko vito.

Edytowane przez lapituta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy tylko ja jestem zauroczony zdezelowanymi autami w tej grze? No bajecznie sie prezentuja, karoseria przykurzona, zderzak dynda na jednej srubie, szyby wybite :rolleyes: Chyba rzadko bede odwiedzal myjke i mechanika ;d A model jazdy po kilku sesjach bardzo mi sie spodobal (tryb realistyczny). Na poczatku bylo troche dziko ale teraz sie dobrze smiga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co czytałem na nowoczesnych CPU PhysX powinien śmigać lepiej niż na kartach, ale tak jak mówisz na 100% tego nikt nie potwierdzi. Ale nie przesadzałbym z tą teorią spiskową, wg mnie jest to bardzo prawdopodobne. A czy to jest rzeczywiście monopolizacja? Gry działają i bez tego, a przecież są inne silniki fizyki jak Havok z których mogą korzystać twórcy gier.

 

Ja tylko teoretyzowałem i czy to jest rzeczywiście monopolizacja to trzeba by zobaczyć umowy nvidi z developerami gier, bo przecież nikt im nie broni sprzedawać własnego produktu i go patentować to jest wolny rynek. Ale jeżeli maja zagrywki monopolistyczne i na starcie inne firmy jak ATI, ale również i twórcy innych silników fizycznych nie mają szans sprzedać swoich rozwiązań twórcom gier na zasadach wolnego rynku i po prostu "fair" to jak najbardziej takie coś powinno być karalne (np nvidia sponsoruje firmie dajmy na to 2k hardware pod warunkiem, że wykorzystają tylko physx a nie inne rozwiązania (nie ważne, że są tańsze oferując przy tym znacznie więcej i lepiej, nawet tego nie rozpatrzą) - to jest tylko przykład z kalepusza, więc proszę tego nie brać do siebie). Nie mam pojęcia jak to wszystko się odbywa i chyba publicznie nikt takich informacji nigdy nie ujawnił. Inna sprawa, że jest wiele przesłanek, które właśnie mogą potwierdzać tą tezę co już powinno kogoś skłonić do podjęcia jakiś działań. To, że gry działają bez niego to akurat nie jest trafnym argumentem. Przytoczę tutaj windowsa i jego IE, przykładów jest masę. Monopolizm nie polega na tym, że alternatywa nie jest dostępna tylko na tym, że firma A robi wszystko (nielegalnie czyli łamiąc zasady wolnego rynku) żeby firma B nie zdobyła x% rynku/targetu. Już nie róbmy OT bo zwłaszcza w topic-u mafii jest to nie na mejscu :) Edytowane przez ojejku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze w czasach jak Ageia PhysX byla samodzielna firma wypuszczono tech Demo CellFactor ( mam je do dzis na dysku )

na sprzecie z siga z wszystkimi efektami fizyki leci ponad 200fps

jeszcze 3 lata temu na owczesnych 4 rdzeniowcach lecialo rownie szybko jak na kartach Ageia PhysiX od Asusa :)

potem wypuszczono patcha i gra stracila na wydajnosci bez specjalizowanej karty , jest o tym stary Thread na PPC .

To wszystko to kit dla maloletnich blondynow ,echh achh malo myslec i lykac marketingowa papke .

 

Na 100% kod NVidi jest odpowiednio spreparowany , ta niby fizyka w grach jest z palcem w du... do policzenia na jednym max 2 jajkach ! ! !

 

Beta cellfactor działa ok , bo nie masz m.in fizyki płynów , włącz oficjalną grę to zobaczysz ile masz klatek na cpu , mówiąc krótko będziesz miał slajdy. O płynnej fizyce płynów/gazów itp na cpu to możesz pomarzyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to nie ma co dyskutować, fakt jest taki, że jedne obliczenia szybciej liczy CPU a inne GPU a jeszcze inne inny układ np FPGA. Wszystko zależy od typu operacji/instrukcji i architektury układu. To, że matematyczne/fizyczne kalkulacje (jak chociażby na macierzach) znacznie szybciej i sprawniej są wykonywane przez obecne GPU niż CPU to też jest fakt, pierwszy lepszy przykład to projekt BOINC. Taką kartę, która ma liczyć np tylko równania na macierzach można znacznie wydajniej zaprojektować niż układ, który ma spełniać wiele różnych funkcji. Co więcej taki układ jest znacznie prostszy jeśli chodzi o jego złożoność.

 

Żeby nie było off-topic-owo to uruchomiłem mafię bez tego clothingu i rzeczywiście jest grywalna :)

Edytowane przez ojejku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tripsa, troche się tnie, ja nie lubie grać przy takich ścinkach, a tak swoją drogą jakiego masz kompa?

 

Jak nagrywalem ten fillmik ani razu nie spadlo ponizej limitu 30 fps jaki ustawilem we frapsie, chyba ze przy kompresji cos sie popsuło. i7 920 6gb ddr3 hd 5870 wszystko stock.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogranicznik prędkości to bardzo użyteczne narzędzie. Zwłaszcza jadąc radiowozem, który zachowuje się jak jakiś poduszkowiec i odbija to na prawo, to na lewo przy jeździe szybszej niż 40 mph.

 

ed. a czy komuś jeszcze znikają wszystkie tekstury (oprócz przezroczystych) przy ustawieniu fullscreena?

Edytowane przez zzizzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Jak nagrywalem ten fillmik ani razu nie spadlo ponizej limitu 30 fps jaki ustawilem we frapsie, chyba ze przy kompresji cos sie zjebalo. i7 920 6gb ddr3 hd 5870 wszystko stock.

 

Przypomniałes mi o czymś - Fraps ogranicza framerate podczas nagrywania, żeby sync był.

 

Dlaczego nie ma więc takiej opcji normalnie podczas grania? Samo limitowanie, bez nagrywania. Nienawidzę zmiennego framerate, a skoro da sie podczas nagrywania to chyba da sie i bez. Masakrycznie mnie wkurza że developerzy nie dodają opcjonalnego limitera w grach, ani nie ma dodatkowego softu który sensownie to robi. To mnie najbardziej irytuje w graniu na PC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Harry Lloyd, jest synchronizacja pionowa. Chyba sam coś nagram, ciekawe jak będzie to wyglądać, bo Fraps strasznie obniża FPSy w czasie nagrywania.

 

PS. Mały offtop - jeżeli po podrkęceniu karty graficznej spada liczba FPS, to znaczy że karta jest uwalona? Podkręcona o 10%. Normalnie Mafia II chodzi mi w 40-50 fps'ach a po podkręceniu na tych samych ustawieniach gra się ścinała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I co niby całe miasto jest wgrane w 1GB demo? Zaraz sprawdzę, ale tak czy owak na pewno przyda się ten pliczek z opisu filmu który ponoć zatrzymuje timer w grze.

 

UPDATE: Faktycznie obie rzeczy działają. Po przejściu na drugą stronę blokady wyskakuje ten błąd o którym pisał autor filmiku, czyli "Nie udało Ci się wykonać misji", natomiast patch zatrzymujący timer działa super. Mam tylko 1 pytanie. Na tym filmiku koleś ma ponad 12min a ja po wyjściu z domu mam tylko 10min. Amerykanom pozwolono na odrobinę więcej zabawy?

Edytowane przez BariLDZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

@Harry Lloyd, jest synchronizacja pionowa.

Yyy. Jak bym miał stałe 60 FPS w grach to bym nie gadał o limiterach, chyba o to w tym chodzi że ciągłe zmiany między 30 a 60 są irytujące. Chciałbym albo stałe 30 (pomijam dropy poniżej), albo stałe 60.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, tylko że 30FPS to płynne działanie więc, jakim cudem to w ogóle widzisz? Bo nie rozumiem co Ci przeszkadza w tym, że fraps pokazuje 30fps, potem 40, potem 30, potem 60 itd.? Wyłącz frapsa to nawet nie będziesz wiedzieć, że Ci skacze :P

Devil, właśnie też to sprawdziłem i też mam 12 minut później.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

To zazdroszczę ci jeśli dla ciebie 30 i 60 FPS wygląda tak samo, a skaczący framerate ci nie przeszkadza. Ja tego nie cierpie, i nie musze mieć Frapsa żeby to widzieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Adamuss1394

Takie podsumowanie na szybko

 

Plusy:

 

- Dobra grafika (całokształt)

- Żyjące miasto

- Możliwości interakcji w sklepach (napady itp.)

- Z tego co udało mi się wychwycić w jednej misji to postacie i fabuła są nawet ciekawe

- Klimat

- Ciekawie zrealizowana walka wręcz (w porównaniu do Mafii 1, bo mistrzostwem tego nazwać nie można)

 

Minusy:

- Sterowanie autem (zarówno na realistycznym jak i normalnym [przynajmniej na klawiaturze - trzeba zbierać na Xpada])

- Praktycznie żadna możliwość interakcji z przechodniami (można najwyżej oklepać twarz)

- Brak możliwości strzelania zza osłony "na ślepego" (bez wychylania)

- Brak możliwości strzelania z auta (cofamy się?)

- Śmieszna sprawa z tymi "mudżynami" - możemy takiego pobić w jakiejś "dziurze" (żadnych światków) i przez pół mapy będą do nas strzelali - jeżeli zaczniemy się bronić to policja nam przypisze atak i trzeba się użerać ze wszystkimi

- Mało animacji (brak animacji np: otwierania maski czy bagażnika, wyczołgiwania się z auta "dachowanego", kolizji z autem)

- Nie można pływać, a gdy wpadniemy autem to nas cofa :huh: )

- Takie sobie (nie mówię, że od razu do bani, ale szczytem techniki to to nie jest) strzelanie

- Nie grałem bez FizyX'a, ale włączony na dużych i średnich nie zabija rozrywki (chociaż czasami FPS Droop'y widoczne nawet bez frapsa)

- Po cholerę kamera tak lata przy sprincie?!

- Oczywiście radiowozy często doganiają tuningowane auta :lol:

- 10 minut gry?!?!?!?!1111oneonejeden!!! :blink: (dobrze, że są patche :twisted: )

 

Po demku (nie znając fabuły) 8/10 (po zagraniu w fulla pewnie 9). IMHO trochę cofanie się w rozwoju (bardziej pasował mi model jazdy z jedynki, brak strzelania przez okno itp. - bardziej każualowa niż 1 (chowanie się za osłonami, odnawialne zdrowie. Takie czasy.)

 

PS: Mam nadzieję, że będzie misja podobna do "wyścigu" z jedynki (hardcorowe misje FTW!).

Edytowane przez Adamuss1394

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zazdroszczę ci jeśli dla ciebie 30 i 60 FPS wygląda tak samo, a skaczący framerate ci nie przeszkadza. Ja tego nie cierpie, i nie musze mieć Frapsa żeby to widzieć.

 

Ludzkie oko widzi 24 klatki/sekunde. Oznacza to, że jeżeli obraz nie spadnie poniżej 25fps to nie można tego zauważyć, chociaż faktycznie 28fps jakoś dziwnie wolno działa, nie wiem czemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[; We wszystkim jest bardzo widoczna. Filmy, gry... Ale spoko. Odpal sobie jakieś wyścigi, gdzie czas reakcji jest ważny. Wtedy może zobaczysz różnicę między 30 a 60 fps. Ba. nie wiem czy wiesz, ale nawet odczuwa się różnicę między 60 a 120fps. Żenua.

 

Co do gry - Czizas o.0 Pograłem chwile, i gdyby nie te niektóre drobne wpadki (brak możliwości strzelania z pozycji kierowcy, bugi graficzne, no i trochę pokopanych innych rzeczy) to ta gra jest słodziutka. Na filmiku gdzie widać gameplay dla pc/xbox/ps3 nawet podczas strzelaniny szczury przebiegają o.0 Kupuje w ciemno. Fabuła aż musi być choć cieniem tego, co było w 1. Jeżeli będzie lepiej niż w pierwszej części, to prawą łopatkę ozdobi symboliczna dwójka z okładki. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...