Skocz do zawartości
nrl

Mafia 2

Rekomendowane odpowiedzi

A co, wersja retailowa ma klucz który można/trzeba aktywować na Steamie? Bo chyba nikt tam nie kupował?

 

klucz z pudełka z grą możesz wpisać w steama i pobrać wersję np. angielską (ja tak zrobiłem), wersja Polska jest dostępna przy instalacji z płytki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie gralem w I czesc, ale II jak dla mnie przynajmniej z poczatku wieje nuda. Nie wiem czy dopiero pozniej sie rozkreci czy jak, ale mam wrazenie, ze wiecej ogladam scenki niz gram. A granie polega na wykonywaniu polecen "ubierz sie", "przespij sie", "odbierz telefon", "idz do swojego pokoju", "zjedz cos", "jedz gdzies"... Mam nadzieje, ze w pozniejszych rozdzialach bedzie pod tym wzgledem lepiej. Graficznie bardzo ladnie, chodzi plynnie ze wszystkim na max. 

 

W samochodzie wsluchajcie sie w to co mowi spiker w radiu - mowi o polakach i naszej sytuacji w tamtych latach :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie... nie ma tam PL (też to sprawdzałem na początku), pewnie Cenega znów dała ciała, zobaczymy co mi support odpisze... :unsure: Chyba, że to kwestia współpracy ze Steam'em, bo pozostałych języków z płyty (czeski i ruski), też do wyboru nie ma (tzn po instalce)...

 

Widzę, że na forum CD-Action ludzie też mają z tym problem...

Edytowane przez Wreq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie gralem w I czesc, ale II jak dla mnie przynajmniej z poczatku wieje nuda. Nie wiem czy dopiero pozniej sie rozkreci czy jak, ale mam wrazenie, ze wiecej ogladam scenki niz gram. A granie polega na wykonywaniu polecen "ubierz sie", "przespij sie", "odbierz telefon", "idz do swojego pokoju", "zjedz cos", "jedz gdzies"... Mam nadzieje, ze w pozniejszych rozdzialach bedzie pod tym wzgledem lepiej. Graficznie bardzo ladnie, chodzi plynnie ze wszystkim na max.   

 

raczej lepiej to nie bedzie.z poczatku zachwyt miastem, autami, swobodą, a potem juz tylko nuda. zadania do wykonania sa po prostu nudne. brak im tego czegos co miala pierwsza czesc. nie przyprawiają o szybsze bicie serca. 

 

 

brak mozliwosci strzelania z auta, to przeciez kpina. to powinna byc podstawa w grach tego typu.

 

wyskoczyc z auta w czasie jazdy tez sie nie da. 

 

model jazdy do pupy. czy to arcade czy symulacja. i ta oś skretu na srodku auta ... nic sie pod tym wzgledem w grach nie zmienia :\

 

gram juz na sile. z sentymentu do 1 czesci :( 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurier przyniósł przesyłkę - karton 50x50x30 Oo W środku fakturka i gra pod podwójnym dnem :lol:

 

Fajnie kurna się gry instalują - 500MB na wstępie do pobrania przez steama. :mur:

Edytowane przez zzizzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurier przyniósł przesyłkę - karton 50x50x30 Oo W środku fakturka i gra pod podwójnym dnem :lol:

 

Fajnie kurna się gry instalują - 500MB na wstępie do pobrania przez steama. :mur:

 

U mnie to samo :lol: do tego pudla caly komp by sie zmiescil, na dodatek troche sie naszukalem tego "podwojnego dna". :mur:

Edytowane przez kelcior

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też już otrzymałem grę, tylko od 2 godz nie grałem, najpierw pobierało się jakieś <span style='color: red;'>[ciach!]</span>o 500mb, nie było polskich napisów to ściągałem spolszczenie 380mb , gdy się zassało dowiedziałem się że problem naprawiony i napisy PL już są, musiałem wyłączyć steam i włączyć na nowo, patrze napisy są ale cholera steam znów coś mi pobiera 414mb !, normalnie załamka i śmiech na sali.

Edytowane przez MaRuH

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, ta aktualizacja pobierana przez Steam wcześniej, to angielska wersja językowa :D Ale właśnie dostałem maila od Cenegi:

 

Bardzo przepraszamy za zaistniałą sytuację, Polska lokalizacja gry Mafia II

PC jest już dostępna na platformie Steam.

 

W przypadku gdyby aktualizacja nie rozpoczęła się automatycznie należy wejść

w zakładkę "BIBLIOTEKA". W liście znajdującej się po lewej stronie odnaleźć

grę Mafia II i kliknąć na nią prawym przyciskiem myszy. Z rozwiniętego menu

wybrać "Właściwości", w nowootwartym oknie wybrać zakładkę "Język" a

następnie z menu wyboru wybrać język Polski.

 

Właśnie widzę, że Steam ciągnie do Mafii jakąś poprawkę, więc zaraz będzie wiadomo czy naprawili... Edytowane przez Wreq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gierka fajna ma klimat - fakt brakuje strzelania z auta, praktycznie nie ma co robić w niej poza wykonywaniem misji a końcówka nieco dziwna.. Ale gra ma w sobie coś co przyciąga. Z plusów można zaliczyć naprawdę fajnie zrobione filmiki, oraz fabułę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra....co to kurnia jest "okluzja otoczenia" (opcje-obraz)

 

I czy wy też macie nagłe framedropy? Jakby nie dosyć było tego że obraz mieni się od zmiany ostrości, raz tak raz tak (mówię o obiektach w jednej konkretnej odległości ode mnie). To jeszcze żeby wkurzyć bardziej, z 40FPS mam spadek do 20FPS, jak się domyślam - doczytywanie obszaru. Przejadę kolejne 3-5km i znów. Ile ta gra chce RAMu?? :/ Schrzanili równo z tym otwartym i w pełni ładowalnym światem.

Edytowane przez Havoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zero problemów, komp w podpisie; Stery 259.32 (z guru3d.com wzięte), dx najnowszy;

Windows 7 x64; 2GB ramu;

 

Tylko, że ja gram 1440x900 na low z v-sync;

 

Gra zaczyna tylko mulić po paru h pracy (GPU mi przegrzewa się, temp ~90'C u mnie na gpu to norma);

Edytowane przez serwal4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Ktoś mi powie czy uda się ukraść papiery z sejfu bez włączania alarmu ? Wiem,że można uciec i mi się udało, ale że padły strzały i przyjechała Policja gość chce mi zapłacić 1/3 sumy. Pytam z ciekawości czy da się jakoś otworzyć ten sejf bez włączenia alarmu, albo go wyłączyć zanim dobiorę się do sejfu...

 

 

W piwnicy jest wyłącznik. Aby się do niego dostać trzeba przedostać się na drugą stronę holu, przejść przez podwójne drzwi, a następnie szukać drzwi niebieskich. Potem trzeba porozglądać się po pokoikach.

 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja po przeczytaniu całego wątku wnikliwie miałem spory dylemat czy brać te grę. Obiecałem sobie wiele lat temu, że jeśli kiedyś wyjdzie Mafia II to na pewno kupię oryginał. Noi skusiłem się. Dzisiaj pobuszowałem troche po mieście i znalazłem w saturnie za 139zł. Wiem, że dało się taniej przez neta, ale ja musiałem zagrać JUŻ:D

Demko mnie załamało troszkę ze wzgędu na ilość bugów. Odpaliłem pare godzin temu pełną wersję i jakoś narazie większych bugów nie widzę... Raz tylko Vito wszedł w teksturę przechodząc przez okno. Powiem wam, że gra się całkiem przyjemnie. Grafika cieszy oko. Szczególnie podobał mi się początek gry jak Vito wraca z walizką do domu. Wytworzył się niezły klimat a widok zimy, padający śnieżek mnie poprostu zauroczył.

Gra chodzi momentami bardzo płynnie nawet z PhysX na full co w demku było niemożliwością. Gram na 1920x1080, wszystko na full, bez AA i większość gry chodzi koło 35-50fps. Przycięcia zdarzają sie głównie przy wchodzeniu w zakręt ale tak lekkie że w niczym nie przeszkadzają.

Gierka zapowiada się fajnie, idę grac dalej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

W piwnicy jest wyłącznik. Aby się do niego dostać trzeba przedostać się na drugą stronę holu, przejść przez podwójne drzwi, a następnie szukać drzwi niebieskich. Potem trzeba porozglądać się po pokoikach.

 

 

 

No nic jestem już kawałek dalej za tą misją i nie bardzo mi się chce cofać. Coś tak czułem, że da się wyłączyć ten alarm. Byłem nawet w piwnicy jak uciekałem przed ochroną. Najwyżej jak będę przechodził grę po raz drugi to poszukam tego wyłącznika. Wielkie dzięki ;)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kwasior, thx. Ambient wyłączony ;] Nie jest tak źle z FPSem, chociaż jak się pogra trochę i zapcha RAM to zaczyna ścinać jak wcześniej opisałem. Niestety odpadła mi kostka ramu i zostały 3GB, może tu leżeć problem też. Ale gra całkiem ładnie wygląda. Tylko wciąż mam ten efekt z "falującą ostrością" jadę autostradą, mam przed sobą autko i raz jest okey, raz robi się zamazane, coś szwankuje. Pożongluje jeszcze sterownikami :)

 

 

 

 

Rozdział 14....genialnie! :-) Atak na Tony'ego Angello, aż się wzruszyłem. Tylko co za idiota z ekipy wstawił strzelbę zamiast obrzyna?! Przecież to była Omerta, obrzyn musi być. Jak mogli coś takiego schrzanić?? :-(

 

 

 

Edytowane przez Havoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

Garnitury szyte na miarę, eleganckie samochody, piękne kobiety i kieszenie wypełnione banknotami z podobizną Benjamina Franklina - tak wydawałoby się wygląda gangsterska rzeczywistość. Jednak wbrew pozorom życie szeregowego amerykańskiego bandziora niewiele ma wspólnego z niekończącą się imprezą. Czasami jest to naprawdę ciężki kawałek chleba, nieustanne balansowanie na krawędzi oraz igranie ze szczęściem. Chociaż finał przygody w przestępczym półświatku bywa zwykle tragiczny, chętnych do szybkiego podniesienia swojego statusu społecznego nigdy nie brakowało, bez względu na cenę jaką trzeba będzie zapłacić... Mafijne opowieści od dawna stanowiły pożywkę dla literatury, kina oraz ostatnio także gier komputerowych, coraz swobodniej czerpiących inspiracje ze srebrnego ekranu. Serie The Godfather, Saint Row czy Grand Theft Auto powinny być doskonale znane zgromadzonym przed niniejszą recenzją czytelnikom, nawet jeżeli nie gustują w podobnej rozrywce. Niemniej wśród gigantów nie sposób pominąć także rewelacyjnego Mafia: City of Lost Heaven, którego druga odsłona właśnie debiutuje i jest jedną z najgorętszych tegorocznych premier. Zapowiedzi Mafia II były więcej niż obiecujące, demo jeszcze bardziej rozbudziło apetyt i teraz pozostaje tylko pytanie, czy pełna wersja będzie w stanie go zaspokoić?</p>

<p class="rteright"><b>Autor: </b>Caleb - Sebastian Oktaba</p>

PEŁNA TREŚĆ PUBLIKACJI NA ŁAMACH PORTALU PUREPC.PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...