Skocz do zawartości
nrl

Mafia 2

Rekomendowane odpowiedzi

Ja grałem na najwyższym poziomie trudności i oprócz kilku miejsc gra jest prosta.

 

@papillon86: Być może masz rację, co nie zmienia fakt, że nadal jest wycięte trochę rzeczy.

Edytowane przez demon92

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy kogoś z was wywaliło podczas gry do pulpitu po błedzie (program przestał działać)? Przeszedłem 30% i wywaliło mnie przez ten czas jakieś 2-3 razy. Raz podczas jazdy po mieście i raz w czasie loadingu. System win7 x64, gra oryginał, stery 197.45, komp nie kręcony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie raz wywaliło, ale w momencie kliknięcia na Wyjdź z gry ;)

 

Pełna wersja chodzi lepiej niż demko, jestem pod wrażeniem - wszystko, oprócz AA, na max. No i działa fullscreen w 1280x1024 (i co najśmieszniejsze - niektórym w pełnej wersji zdarza się to, co mnie w demie - czyli brak nieprzezroczystych tekstur).

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy kogoś z was wywaliło podczas gry do pulpitu po błedzie (program przestał działać)? Przeszedłem 30% i wywaliło mnie przez ten czas jakieś 2-3 razy. Raz podczas jazdy po mieście i raz w czasie loadingu. System win7 x64, gra oryginał, stery 197.45, komp nie kręcony.

 

Ja mam to samo z mafia odkad steam uaktualnil mi stery od PhysX'a (kiedy wyszlo demko). Pierwsze dwa dni demka gra nie wylozyla mi sie ani razu, po tym sciagnal mi sie jakis update physx'a i od tamtej pory mialem problem z demkiem jak i teraz z pelna. Przynajmniej jeden crash na 2h gry. Najgorsze jest to ze gra sie nie uruchamia na starszych sterownikach physxa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z PhysX-em pamiętam że od początku były problemy. Zaczęło się od Mirrors Edge i całkowitego zwisu na samym początku gry. Wtedy pomógł najnowszy PhysX. Miejmy nadzieje, że i tym razem problem zniknie po wyjściu nowej wersji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Połowa M2 za mną...mieszane uczucia, z jednej strony rażąca liniowość do bólu, z drugiej filmowy charakter i ekstra klimat...

Jak dla mnie to jednak dość nudne...

-więzienie ot na siłę (szczególnie że walka w ręcz nudna jak flaki z olejem)

-po każdej misji wróć do domu, połóż się spać (sztuczne wydłużanie czasu gry, a po którejś tam misji gdy chodzenie po mieście jest nudne, to trzeba niestety się przespać by posunąć fabułę dalej i wtedy to juz wnerwia)

-noszenie kartonów

-rzucanie fajek

-czyszczenie kibli

nie wiem czym mnie dalej M2 zaskoczy? Zamiatanie chodników?

Nie przeszkadza mi charakter gry, jej liniowość etc. Ale do cholery czemu misje do połowy przypominają granie w SIMSY...dziękuję że nie muszę robić kupy, i siku..bo to juz byłaby tragedia!

Myślałem że gra o mafii to będzie gra akcji, brutalna i bezlitosna jak Komorra!, a zamiast tego dostałem jeden wielki ciąg wstawek filmowych i przerywników które łączy jazda autem i spanie.... Dla mnie gra może być przegadana! Aktualnie na Ps2 FF12 meczę (30h za mną) i wstawki filmowe naprawde potrafia się ciągnąc pareminut:). Nie mam nic do filmowych wstawek..ale w M2...jakoś wszystko chaotycznie, połowa postaci nieznajoma...nie czuję sympatii do nikogo...nie znam ich historii takie białe karty... nie to co w Gta4, gdzie Nico Bellic i jego kuzyn Roman tworzyli taka ekipę że jajka opadały...w M2...sami jacyś bezpłciowcy, z ledwo zarysowaną historią, i ledwo ich rozpoznaję..

Zobaczymy co będzie dalej narazie tak sobie 7/10

Edytowane przez HeatheN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Połowa M2 za mną...mieszane uczucia, z jednej strony rażąca liniowość do bólu, z drugiej filmowy charakter i ekstra klimat...Jak dla mnie to jednak dość nudne...-więzienie ot na siłę (szczególnie że walka w ręcz nudna jak flaki z olejem)-po każdej misji wróć do domu, połóż się spać (sztuczne wydłużanie czasu gry, a po którejś tam misji gdy chodzenie po mieście jest nudne, to trzeba niestety się przespać by posunąć fabułę dalej i wtedy to juz wnerwia)-noszenie kartonów-rzucanie fajek-czyszczenie kiblinie wiem czym mnie dalej M2 zaskoczy? Zamiatanie chodników?Nie przeszkadza mi charakter gry, jej liniowość etc. Ale do cholery czemu misje do połowy przypominają granie w SIMSY...dziękuję że nie muszę robić kupy, i siku..bo to juz byłaby tragedia!Myślałem że gra o mafii to będzie gra akcji, brutalna i bezlitosna jak Komorra!, a zamiast tego dostałem jeden wielki ciąg wstawek filmowych i przerywników które łączy jazda autem i spanie.... Dla mnie gra może być przegadana! Aktualnie na Ps2 FF12 meczę (30h za mną) i wstawki filmowe naprawde potrafia się ciągnąc pareminut:). Nie mam nic do filmowych wstawek..ale w M2...jakoś wszystko chaotycznie, połowa postaci nieznajoma...nie czuję sympatii do nikogo...nie znam ich historii takie białe karty... nie to co w Gta4, gdzie Nico Bellic i jego kuzyn Roman tworzyli taka ekipę że jajka opadały...w M2...sami jacyś bezpłciowcy, z ledwo zarysowaną historią, i ledwo ich rozpoznaję..Zobaczymy co będzie dalej narazie tak sobie 7/10

 

Niestety prawda jest taka ze mafia 2 pod wzgledem fabularnym nie ma szans konkurowac z pierwsza czescia. Tam fabula byla na tyle rozwinieta ze moglismy dobrze poznac sporo postaci ktore nas otaczaly w trakcie gry. Tutaj wszystko wyglada jak ogladanie filmu (na vhs) w trybie przewijania z podgladem ;) A przy zakonczeniu rece opadaja... Co oczywiscie nie zmienia faktu ze gra jest dobra, ale do genialnej pierwszej czesci sporo jej brakuje

Edytowane przez Carson

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zresztą dwie cut-scenki pokazują mniej więcej tyle samo co działamy przez całą grę :E Tylko że to VHS na podlgądzie w trybie super-szybkiego-przewijania;

 

M1 pozwalała poznać postacie i się wczuć; Tu niestety tak 'różowo' nie ma;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety, gra nie okazała się tym na co wielu czekało. Jest dobrą produkcją ale nie znakomitą. Po tylu latach czekania człowiek miał nadzieję że dostanie produkt w 100% dopracowany. Mam te same odczucia co HeatheN, gra nie jest zbyt brutalna, również liczyłem na krwawą fabułę, a wyszło tylko dobrze. Takie ''smaczki'' jak mycie kibli, czy inne zbędne czynności są żałosne. Co do rozdziału w więzieniu, mi się podobał ale mogli na koniec zapodać jakąś fajną misję np próba ucieczki itp, a nie tylko bijatyki. Grę dziś ukończyłem po raz drugi, grało się lepiej niż za pierwszym razem, lepiej zrozumiałem fabułę. Za pierwszym razem nie za bardzo wiedziałem o co chodzi, kto jest kim.

Edytowane przez MaRuH

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety moją Mafie 2 spotkało to że musiała się przesunąć o parę giga z dysku z powodu instalacji jedynki. To nie jest Mafia. To nie jest gra w której można uronić łzę. Do pierwszej części brakuje jej podstawowej rzeczy. Klimatu. Można powiedzieć że dwójka coś tam ma, ale jak się postawi obok niej org Mafie... To niestety jest to strzelanie do bezbronnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety moją Mafie 2 spotkało to że musiała się przesunąć o parę giga z dysku z powodu instalacji jedynki. To nie jest Mafia. To nie jest gra w której można uronić łzę. Do pierwszej części brakuje jej podstawowej rzeczy. Klimatu. Można powiedzieć że dwójka coś tam ma, ale jak się postawi obok niej org Mafie... To niestety jest to strzelanie do bezbronnego.

 

To pewnie przez to ze czlowiek w najwiekszym stopniu odpowiedzialny za sukces jedynki (Daniel Vavra) przestal pracowac nad dwojka (na pewnym etapie). A co do jedynki to ja tez wlasnie do niej wrocilem pare dni temu. Grafika nie powala bo w koncu pare lat juz ma na karku ale jest kilka modow poprawiajacych grafike. Poza tym jest jakas fanowska paczka (160mb) z dodatkowymi misjami wiec jest co robic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mafia na allegro juz za 49,99 zł :E

 

Oczywiscie mowa o steam key.

 

Ja natomiast czekam jeszcze do poniedziałku na Mafię 2 "za friko" plus Metro 2033? Po prostu evga, udostępniła teraz ten bonus europie :-P

 

Taka mała informacja odnośnie fermiaków zarejestrowanych od 24.08.10 włącznie :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Nic dziwnego. Pare lat temu to wszystko było by od kopa dostępne w podstawie, niestety obecnie pełną gre dostajemy płacąc drugie tyle za dodatki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczyło by dla mnie żeby dali cenę 200zł ;-) i full wypas wszystko w grze.

 

A tak to nawet nie mam ochoty w to grać i teraz upatrzyłem sobie Just Cause 2 i to jest dopiero sandbox, który moim zdaniem bije na łeb GTA 4 (tyle że model jazdy jest z D).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja jestem w połowie gry i w kilku słowach to: wszystko ładnie pięknie ale klimatu z cz.1 brak, poziomu fabuły z cz.1 brak, chęć przejścia gry kilka razy jak cz.1 raczej brak; oczywiście mafia 2 nie jest słabą czy przeciętną grą po prostu ... coś tu nie gra :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Adamuss1394

1.Wiadomo coś o DLC (ewentualnie prosiłbym o nazwę/linka tego dodającego wycięte misje moda) dodających misję na początku i końcu (Na początku wycieli 8 albo 9 misji, pod koniec 3)?

2. Widział ktoś moda dodającego "epizodyczne" ubrania Vita (wojskowy strój galowy + płaszcz [ten sam, gdy na początku idziemy z walizką, a w tle "Let it Snow!"{IMHO scena z gry, która przejdzie do historii}] albo inne [czyściciel szyb itp.])?

Edytowane przez Adamuss1394

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...