Skocz do zawartości
nrl

Mafia 2

Rekomendowane odpowiedzi

Fak-faków jest rzeczywiście sporo ale Scareface`a nie ma szans pokonać ;)

Co do długości jeszcze raz.

6 chapter i jakieś 6h za mną.

Dlatego tak dużo bo czytam, że później nie da się pobawić w mieście dlatego korzystam z dobrodziejstw jakie ono dostarcza (ciuchy, jedzenie, picie).

Oczywiście może ktoś powiedzieć, że to sztuczne wydłużanie czasu gry.

Owszem ale sporo radochy mi daje :)

Doceniam grafikę oraz optymalizację tej gry.

Rozgrzane powietrze, efekt lodu, tekstury postaci niesamowicie dopieszczone i to wszystko na średnio-słabym kompie z prędkością światła wsio na max + AA

Edytowane przez Kaeres

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musiałem zmienić sterowniki z 10.9 na 10.8, bo pojawiał się ten sam problem, co z demkiem - brak nieprzezroczystych tekstur :unsure:. Ktoś też miał jakieś problemy z Catalystami?

Edytowane przez zzizzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Odpalenie gta4 po zabawie w mafii 2 owocuje taka mina :unsure: no ale gta4 ma juz swoje lata ;d

 

Co dokładnie przez to rozumiesz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

To ze grafika sie postarzala

 

Jak grasz na kompie z podpisu to może.

 

Dla mnie GTA IV to jedna z najlepiej wyglądających gier na PC. Zupełnie nierealistycznie (w sensie choćby oświetlenia, bloom), ale bardzo oryginalnie, a żadna inna gra nie ma tylu detali.

 

RAGE to genialny silnik (wystarczy spojrzeć na Red Dead Redemption), jedynie jego optymalizacja słaba (także na konsolach), i ma sporo drobnych glitchy typu migające teksturki i doczytki obiektów, ale wizualnie miażdży. Zupełnie nie rozumiem tej chęci modowania tej gry robiącej z niej kupę. Wystarcza ENBSeries (downscaling) i odpowiednio mocny sprzęt i można wytrzeszczać oczy w 2720x1536 czy 3840x2160. Podstaw obok siebie screena z GTA IV i Mafii II wątpliwości nie będzie,

Edytowane przez Harry Lloyd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak grasz na kompie z podpisu to może.Dla mnie GTA IV to jedna z najlepiej wyglądających gier na PC. Zupełnie nierealistycznie (w sensie choćby oświetlenia, bloom), ale bardzo oryginalnie, a żadna inna gra nie ma tylu detali.RAGE to genialny silnik (wystarczy spojrzeć na Red Dead Redemption), jedynie jego optymalizacja słaba (także na konsolach), i ma sporo drobnych glitchy typu migające teksturki i doczytki obiektów, ale wizualnie miażdży. Zupełnie nie rozumiem tej chęci modowania tej gry robiącej z niej kupę. Wystarcza ENBSeries (downscaling) i odpowiednio mocny sprzęt i można wytrzeszczać oczy w 2720x1536 czy 3840x2160. Podstaw obok siebie screena z GTA IV i Mafii II wątpliwości nie będzie,

 

Juz dawno nie gram ale gta widzialem "w pelnej krasie" bez modow i nadal wyglada gorzej niz mafia 2 (moze sie pochwalic jedynie wiekszym zasiegiem widocznosci). Co do modyfikacji do gta4 to moze i po tym potrafi wygladac lepiej z tym, ze wymagania ma ze 4 razy wieksze niz swietnie wygladajaca mafia takze wiesz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RAGE to genialny silnik (wystarczy spojrzeć na Red Dead Redemption), jedynie jego optymalizacja słaba (także na konsolach)

 

Druga część zdania jest zaprzeczeniem pierwszej. Nie wiem jak coś może być genialne skoro ma skopaną jedną z najważniejszych rzeczy....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Ja mówie wyłącznie o kwestiach wizualnych. Do 2005 roku Rockstar zawsze korzystali z cudzych silników, RAGE to ich pierwszy twór, dopasowali go aby gry wyglądały tak jak chcą, i wyglądają świetnie, każda kolejna coraz lepiej (również pod kątem optymalizacji). Jak na ich pierwszy silnik to i tak optymalizacja nie jest tragiczna, widać że się rozwijają. Będą next-geny to pewnie będzie i RAGE 2.

 

 

Zresztą przecież nie mówie że Mafia to nie jest ładna gra, przeciwnie, ale jak dla mnie jest dużo mniej detali (duży plus za trawę, której w GTA nie ma), a ogólna prezentacja nie jest aż tak przyjemna. Obie gry za to wymagają wysokich rozdzielczości, poniżej Full HD bym nie podchodził do żadnej z nich.

 

 

A jest może jakiś mod pozwalający wybrać porę dnia i pogodę? Bo bym cyknął parę screenshotów porównawczych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obie gry za to wymagają wysokich rozdzielczości, poniżej Full HD bym nie podchodził do żadnej z nich.

 

Co to za dziwna teoria ?

Oczywiście im wyższa rozdzielczość tym ładniej ale bez przesady.

Nominalne rozdzielczości dla poszczególnych monitorów dają porównywalny obraz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

A skąd ja mam wiedzieć jak to wygląda na takich kurduplach. Ja mówie o tym jak jest u mnie, obie gry są brzydkie w natywnej 1360x768, dopiero w Full HD przyjemnie się na nie patrzy (Mafii też by się przydał downscaling).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz dawno nie gram ale gta widzialem "w pelnej krasie" bez modow i nadal wyglada gorzej niz mafia 2 (moze sie pochwalic jedynie wiekszym zasiegiem widocznosci). Co do modyfikacji do gta4 to moze i po tym potrafi wygladac lepiej z tym, ze wymagania ma ze 4 razy wieksze niz swietnie wygladajaca mafia takze wiesz...

 

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

 

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

Dołączona grafika

 

Obydwu gier nie mam w tej chwili zainstalowanych wiec to sa stare screeny, GTAIV bez modyfikacji wyglada lepiej niz Mafia 2, szczegolnie wieczorem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A skąd ja mam wiedzieć jak to wygląda na takich kurduplach. Ja mówie o tym jak jest u mnie, obie gry są brzydkie w natywnej 1360x768, dopiero w Full HD przyjemnie się na nie patrzy (Mafii też by się przydał downscaling).

 

Z pasami na około czy rozciągnięte na cały ekran? :P Bo wybacz, ale 1360x768 na 24" przy FILL ekranu, to raczej nie ma szans ładnie wyglądać i to nie wina rozdzielczości a scallingu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W XV wieku chlopaka by na stosie spalili za wypisywanie takich herezji ;) przy zachowaniu proporcji gry w 1920x1200 na 24 calach i 1280x1024 na 17 calach beda wygladaly tak samo. Roznic sie beda jedynie wielkoscia ekranu, ale czy to powoduje, ze grafika jest brzydsza? W niektorych swiecie tak ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pograłem poniżej 10 godzin, raz tylko napadłem na sklep, ze 5 razy tuningowalem fury., broń podnosiłem. Fabularnie nie jestem kontent, Vito i Joe są spoko i lubię ich jako postaci, ale Niko jednak był znacznie barwniejszą, głębszą osobowością. Dobre poczucie humoru np. Joe nazywający golenie beduina na kilka sposobów "Dating Rosie Palm and her five sisters". Smaczki, jak realizacja zimy naprawdę super, klimat - ok, wzmianka o Katyniu mnie zaskoczyła, przeskok czasów ok, sam filmik też. Konwencja: podjedź, weź misje, zrób i do domu średnio mi odpowiada. Monstrualny minus za wyłączenie dynamicznych uszkodzeń pojazdów jest wręcz karygodne... Fajnie wygląda jak kołpaczek czy tam staludekielek sobie ucieka przy ostrym zakręcie.

Optymalizacja, nie za bardzo wiem jak to ugryźć, niby graficznie super, all high itp, ale jakieś bliżej nieokreślone spadki fps do 4. Ich ilość narastała wraz z czasem gry. PCet stabilny więc nie wiem ocb. Sterowniki od grafy zmieniałem ale nie pomogło.

 

Ogólnie wrócę do M2 kiedyś jak zbiorą wszystkie DLC do kupy. Szczególnie ważny jest "Shooting while driving DLC" :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Monstrualny minus za wyłączenie dynamicznych uszkodzeń pojazdów jest wręcz karygodne... Fajnie wygląda jak kołpaczek czy tam staludekielek sobie ucieka przy ostrym zakręcie.

Optymalizacja, nie za bardzo wiem jak to ugryźć, niby graficznie super, all high itp, ale jakieś bliżej nieokreślone spadki fps do 4. Ich ilość narastała wraz z czasem gry. PCet stabilny więc nie wiem ocb. Sterowniki od grafy zmieniałem ale nie pomogło.

 

Ogólnie wrócę do M2 kiedyś jak zbiorą wszystkie DLC do kupy. Szczególnie ważny jest "Shooting while driving DLC" :D

 

Kilka newsów, które musisz mi wytłumaczyć.

Pierwsze. Co to są wg. Ciebie dynamicznie uszkodzenia pojazdów jeżeli w Mafii 2 ich nie zauważyłeś ?

Optymalizacja - to wg. mnie mega zaleta tej gry. Co do zwolnień do 4fps. No chyba nie przypuszczasz, że każdy z nas grających to ma. Pogmeraj w sprzęcie, przetasuj stery jeszcze kilka razy, ustaw może coś z pamięcią wirtualną, itp.

Shooting while driving ?

Będzie takie coś czy to tylko marzenia ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka newsów, które musisz mi wytłumaczyć.

Pierwsze. Co to są wg. Ciebie dynamicznie uszkodzenia pojazdów jeżeli w Mafii 2 ich nie zauważyłeś ?

Optymalizacja - to wg. mnie mega zaleta tej gry. Co do zwolnień do 4fps. No chyba nie przypuszczasz, że każdy z nas grających to ma. Pogmeraj w sprzęcie, przetasuj stery jeszcze kilka razy, ustaw może coś z pamięcią wirtualną, itp.

Shooting while driving ?

Będzie takie coś czy to tylko marzenia ?

 

Kołpaczki lecą i mówię, że fajnie, podoba mi się to - być może chaotycznie to napisałem i wdało się zamieszanie.

Dynamiczne uszkodzenia - No coś takiego co można zrobić w GTA4 z furą a w M2 bez podmieniania jakiegoś tam pliku to zapomnij... Nie udało mi się rozbić nawet na tyle fury , żeby koło odpadło. Nie grałem na żadnym godmodzie więc może to dlatego. Odstrzelić kół jak w M1 też jakoś nie szło, ale za bardzo się na tym nie skupiałem co widać po czasie spędzonym nad grą.

Optymalizacja - Nie mam ochoty gmerać, przyznaje szczerze. Skończyłem grę, poszły dwie wersje sterowników do GPU, nie pomogło no to mi przykro. Podobny przypadek nawet gdzieś w temacie się walał. Dlatego optymalizacji nie powiedziałem tak, ani nie - po prostu nie było jak się przekonać lepiej. W chwilach kiedy nie było ścin było więcej niż ok, ale psuły to chwile kiedy to występowały.

Shooting while driving - humorystyczna aluzja do filmiku z YT na temat polityki dlc - nic więcej.

 

Rozumiem, że moja postawa jest jakaś bluźniercza? M1 zawsze wołałem bardziej niż GTA3, w M2 liczyłem na więcej szczególnie po doświadczeniu z GTA4. Dostałem nieco mniej, ale będę z tym żył. Po części podszedłem do dwójki przez pryzmat części pierwszej, może dlatego mam takie a nie inne zdanie. W jedynkę zagrywałem się będąc szczylem sporo mniejszym niż teraz i wracałem do niej kilkukrotnie. Pewnym jest, że do niej wrócę. M2 dotknę jeszcze kiedyś, ale czy będę namiętnie wracał? No nie wiem.

Edytowane przez Konar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja żadnej krucjaty oczywiście nie prowadzę ale większość minusów wytykanych Mafii 2 jest wyssanych z palca, a ja prędzej Rejtanem zostanę niż pozwolę na niedopowiedzenia w pewnych kwestiach.

Odstrzelanie kół to u Ciebie wyznacznik fizyki dewastacji samochodu ?

A najlepiej odwzorowane odpryski lakieru, wyginania blachy (na dzień dzisiejszy nie wyobrażam sobie aby można to było lepiej zrealizować), tłukące się szyby czasami nawet nie całe, a jedynie ich część.

Koła co prawda również nie udało mi się urwać ale na samej feldze i owszem się już jeździło.

Lepszego wizualnego modelu uszkodzeń jeszcze nie widziałem w grach.

Co do optymalizacji słówko jeszcze.

W GF pomagają najnowsze stery. W ATi pewnie też najnowsze próbowałeś ale to już nie moja brocha. Mi na średniaku (mowa o sprzęcie) śmiga bez zająknięcia 40-60FPS nawet w największych jatkach z AA nawet.

 

Ale żeby nie było, że jestem zaślepionym maniakiem czy co gorsza fanboyem dwójki (bo o jedynke to dam się pochlastać) to wytknę grze minuchy.

Niby nie sandbox ale do swobody Mafii 1 sporo jej brakuje. I jest więcej miejsc do odwiedzenia w Empire Bay niż w Lost Heaven to i tak mamy wrażenie mniejszej swobody.

Uproszczona rozrywka.Tutaj chodzi mi oto, że czasami wstawki filmowe prowadzą niemal całą grę za nas, a nasze działania sprowadzają się tylko do konkretnej akcji.

Niemożliwość walenia z gnata w czasie jazdy !!!

Wbrew pozorom mało samochodów. W porównaniu do Mafii 1 nie może nawet jej pucować butów (a przy okazji, daliście zarobić baksa pucybutowi ? :P ).

Miasto jest piękne ale wygląda jak dzielnica Lost Haeven.

Gra nie daje nam możliwości nawet poznać tego miasta bo ciągnie nas za ten czerwony sznurek (tu konsolowa rozgrywka ma swój udział :/ ).

Muszę sobie sztucznie wydłużać czas gry aby poznać miasto i po misji przeważnie śmigam gdzieniegdzie. W M1 nie trzeba było tego robić - miasto poznawaliśmy na pamięć przy okazji.

Brak pobocznych zadań - na cholerę jest np. koleś na wysypisku śmieci jak nie daje żadnych zadań ? (przynajmniej do 12 rozdz. w którym aktualnie mam save).

Brak możliwości śmigania w wybranych misjach - save`y się kasują - JEST NA TO JAKIŚ FIX ?

Brak freeride w podstawie gry.

Opłakane menu. Do dzisiaj Mafia 1 jest niedoścignionym wzorem w tym względzie.

Policja ma takie AI, że nie ma co porównywać do jedynki.

Totalna neutralność, a raczej jałowość głównego bohatera. Bardziej się zżywam z Joe`m niż z Vito.

Misje są świetne ale dlaczego żadna nie zapada w pamięci jak niemal wszystkie w M1 ? - tutaj sobie jeszcze tłumaczę, że w M1 grałem więcej razy niż mam lat. Ale kultowych misji po 8 latach jak choćby kościół, wyścig, statek to chyba nie będziemy wspominać.

W jedynce miałem wrażenie, że sam reżyseruję grę, a w dwójce to ona już jest wyreżyserowana i nie mam na to wpływu.

 

Tyle minusów :)

To teraz mi wytłumaczcie dlaczego ja, stary koń, gram do 3 rano ?

Edytowane przez Kaeres

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może się z żoną pokłócił :D

 

Co do frame-dropów to ja też je miałem . Z 30 do 10 na sekundę potrafiło spaść. Wyglądało to jak jakieś doczytki. Kij wie. Niech bracina skończy i wgrywam DLC i mody, może coś się jeszcze z tej gry wyciągnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja żadnej krucjaty oczywiście nie prowadzę ale większość minusów wytykanych Mafii 2 jest wyssanych z palca, a ja prędzej Rejtanem zostanę niż pozwolę na niedopowiedzenia w pewnych kwestiach.

Odstrzelanie kół to u Ciebie wyznacznik fizyki dewastacji samochodu ?

A najlepiej odwzorowane odpryski lakieru, wyginania blachy (na dzień dzisiejszy nie wyobrażam sobie aby można to było lepiej zrealizować), tłukące się szyby czasami nawet nie całe, a jedynie ich część.

Koła co prawda również nie udało mi się urwać ale na samej feldze i owszem się już jeździło.

Lepszego wizualnego modelu uszkodzeń jeszcze nie widziałem w grach.

Co do optymalizacji słówko jeszcze.

W GF pomagają najnowsze stery. W ATi pewnie też najnowsze próbowałeś ale to już nie moja brocha. Mi na średniaku (mowa o sprzęcie) śmiga bez zająknięcia 40-60FPS nawet w największych jatkach z AA nawet.

[...]

 

No może nie jest wyznacznikiem fizyki odstrzelenie koła, jednak niejako jest jej elementem, ale na litość boską gra z roku 2002 dysponuje takim featurem, a sequel nie? Coś chyba się nie zgadza.

Możliwość zdarcia kapcia to raczej już standard na chwile obecną. Dewastacja samochodu, no ok masz racje lakier, pękające szyby - wszystko fajnie i popieram wygląda to świetnie, tylko ja oprócz tego dostrzegłem, iż samochód w M2 jest wyposażony w jakąś klatkę bezpieczeństwa stworzoną w laboratoriach NASA i po prostu pewnego etapu wgnieceń i wgięć się nie przeskoczy. Gdzieś szwendał się screen z zmienionym plikiem konfiguracyjnym odpowiedzialnym za zniszczenia i wtedy jestem na tak.

Zamykając już temat optymalizacji, rozumiem Twoją postawę, gdybym nie miał problemów też do tego podchodziłbym w ten sposób. Moja postawa ceciach!e się zwykłym ludzkim podejściem, co z tego, że mam ATi pod maską, chcę tego samego co mający NV. Nic więcej nic mniej. Weź tylko pod uwagę, że mimo problemów skończyłem grę, a to już świadczy o tym, że coś musiało mnie przy niej zatrzymać.

 

Cieszy mnie, że nie jesteś święcie zapatrzony w M2 i jesteś w stanie dostrzec jej minusy, pod którymi ja także się podpiszę. :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...