Skocz do zawartości
nrl

Mafia 2

Rekomendowane odpowiedzi

W mafii 2 uszkodzenia samochodów wyglądają dobrze, ale do tych z GTA4 niestety im trochę dalej. Co do samej grafiki to zima w mafii oczywiście wygląda bajecznie i GTA4 w tym momencie nie ma do mafii startu. Jednak urok mija wraz z pojawieniem się wiosny, przynajmniej dla mnie gra traci wtedy urok i wygląda średnio, o ile same tekstury są trochę lepsze niż w gta4 to brakuje mi trochę bardziej szczegółowego miasta, jest trochę puste. W gta4 mamy dużo detali, szczegółów, miasto ogólnie jest lepiej wykonane. W mafii 2 powinna być tylko zima, bardziej otwarte i rozbudowane miasto, więcej szczegółów i detali, wtedy było by extra, a teraz jest tylko dobrze.

Edytowane przez MaRuH

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie się grafika w Mafia 2 kojarzy właśnie z takim dopieszczeniem, że mogę ją nazwać "mięsista" - cokolwiek by to oznaczało :P

Każda tekstura jest "sklejona".

 

No tak jest, też taka mi się wydaję, mafia to jednak nowsza o 2 lata gra od gta4. Powiem tak grafika jeśli chodzi o samą grafikę jest ładna, ale jednak jest pusto.

Edytowane przez MaRuH

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

14 rozdział :blink::unsure: - mistrzostwo świata !!!

 

 

W sumie to szkoda braku połączenia z mafią 1, mam nadzieje, że beda jakiekolwiek nawiązania : )

 

gdyż Ciekawie wyglada to porownanie które ktoś tu wrzucił na forum wg mnie podobni wiec jakies powiazanie moze bedzie

Dołączona grafika

 

No to mamy odpowiedź.

Jednak ludzie są spostrzegawczy :P

 

 

END - 15h grałem.

Końcówka - mam mieszane uczucia.

 

Czy jest jakiś sposób (save) na całą grę ?

Usunąłem już grę a teraz mnie ktoś pyta jak wyglądała końcówka gry :P

Edytowane przez Kaeres

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A po co kolega save-y usunął? Chyba za dużo miejsca nie zajmowały.

 

Czy to jest odpowiedź ?

Jestem chory psychicznie wystarczy ?

Poproszę teraz o sposób o naprawienie swojego niewyobrażalnego błędu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja już kolejny raz mam wątpliwości co do directa...

 

Ponoć gra miała być pod 10-tke a teraz z tego co czytam w necie piszą, że jest tylko dx 9.0c.

 

Jak to jest wg was? I może ktoś w końcu poda mi jakiś dobry sposób na rozpoznawanie w grach pod jakiego dx są?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja już kolejny raz mam wątpliwości co do directa...

 

Ponoć gra miała być pod 10-tke a teraz z tego co czytam w necie piszą, że jest tylko dx 9.0c.

 

Jak to jest wg was? I może ktoś w końcu poda mi jakiś dobry sposób na rozpoznawanie w grach pod jakiego dx są?

 

To teraz odpowiedz na samo nasuwające się pytanie.

Skoro nikt nie wie gdzie i czy w ogóle jest gdzieś DX10 to na kiego grzyba on istnieje.

Nic nie zmienia tak czy siak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Gra działa w DX9, można to sprawdzić np. w MSI Afterburner, włączając OSD i pomiar framerate.

 

 

DX10 wizualnie nie wnosi praktycznie nic. Główną jego zaletą miało być praktyczne zniesienie limitów intrukcji/operacji czy coś.

 

Także miał umożliwić działanie AA w grach w których w DX9 nie jest to możliwe. Takich gier niestety przybywa (wina konsol, bo tam są zupełnie inne metody AA niż na PC), Mafia jest jedną z nich, bo działa tylko jakiś pseudo-supersampling, który nie wiele daje a bardzo zmniejsza wydajność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DX10 wizualnie nie wnosi praktycznie nic. Główną jego zaletą miało być praktyczne zniesienie limitów intrukcji/operacji czy coś.

 

Także miał umożliwić działanie AA w grach w których w DX9 nie jest to możliwe. Takich gier niestety przybywa (wina konsol, bo tam są zupełnie inne metody AA niż na PC), Mafia jest jedną z nich, bo działa tylko jakiś pseudo-supersampling, który nie wiele daje a bardzo zmniejsza wydajność.

 

Właśnie jak to jest z AA w Mafii 2 ?

W opcjach można odpalić albo wyłączyć, a gdzie ustawienia x2, x4, x8 ?

Próbowałem w sterownikach wymusić ale widocznie nie działa bo ani FPS nie spadł ani wyraźnie obraz się nie poprawił (z tym, że dałem x16Q aby poczuć różnicę).

Mam trochę zapasu FPS i poulepszałbym grafę (oczywiście oprócz PhysX, na którego mnie jeszcze nie stać :) )

 

Chciałbym porozmawiać o Chapter 14.

Jak sądzicie, dobrze że się pojawił ?

 

Dla mnie bardzo dobrze, że się pojawił ale mam mega niedosyt.

Czuję, że Take2 zlało totalnie temat połączenia M1 i M2 i zrobili to na chybcika.

Nie podoba mi się to, że Joe i Vito między problemami jednej misji z narkotykami, a problemami z bossami podejmują się zlecenia na tzw. "przeżycie" czy na "kieliszek chleba" wykonują wyrok.

Z drugiej strony rozumiem takie zachowanie. W końcu dla nich to kolejna standardowa misja jak każda inna. A że dobrze płatna to jeszcze lepiej.

Mnie raczej bardziej wkurzyło podejście do tego tematu przez twórców gry.

Najważniejsze wydarzenie przez które ściskało gardło tutaj zostało potraktowane jako misja poboczna

 

Edytowane przez Kaeres

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Wymuszanie AA w sterach nic nie daje, bo gra nie obsługuje MSAA. Działa tylko ta wewnętrzna opcja która włącza SSAA x2, ale nie wygląda to ani troche jak inne gry które odpalałem z SSAA na Radeonie (na NV nie udało mi sie włączyć pełnego SSAA, tylko ten jakiś od przezroczystości, a używałem SSAA Tool).

 

Ta wewnętrzna opcja nawet w Full HD daje tylko minimalną poprawę, nie mówiąc o niższych rozdziałkach, dlatego pisałem że do Mafii nie podchodziłbym z niższą rozdziałką na tym samym TV. W grach gdzie jest normalny AA w pełni mi wystarcza natywna 1360x768. Do Mafii by sie przydał downscaling z 2720x1536 jak w GTA IV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytaliście ile rzeczy zostało wycięte z Mafia 2 ?

Mafia II została wykastrowana : Ogólna dyskusja - Strona 19

 

Nóż mi się w kieszeni otwiera bo to musi być prawda.

Nawet grając w grę mamy poczucie, że na każdym kroku czegoś brakuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytaliście ile rzeczy zostało wycięte z Mafia 2 ?Mafia II została wykastrowana : Ogólna dyskusja - Strona 19Nóż mi się w kieszeni otwiera bo to musi być prawda.Nawet grając w grę mamy poczucie, że na każdym kroku czegoś brakuje.

 

Nie tyle wycie co nieukonczone ;) Moze studio zawiesilo sobie za wysoko poprzeczke (jak gsc ze stalkerem), narobili smaka a w ktoryms momencie produkcji stwierdzili ze brakuje czasu albo nie dadza rady tego spiac w calosc czy jeszcze inne kwiatki. No i teraz sa lamenty. Z reszta nie dziwie sie bo sam jestem wkurzony tym co sie stalo z ta swietnie zapowiadajaca sie gra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś kupił te świetne dodatki :D ?

 

No a coś Ty myślał ?

Pewnie, że kupują.

Kto by nie kupował gdyby np. do Mafii 1 zaczęli robić dodatki po pewnym czasie ?

Samochody, ubrania, misje, itd.

KAŻDY szanujący się fan Mafii.

Tutaj Take2 zaczęło z drugiej strony.

2KCzech zrobiło całą grę, a Take2 ja pociachało ułożyło w jakąś tam spójną całość (chociaż tutaj mam wątpliwości) i sprzedali z 70% produktu finalnego.

Resztę jako dodatki będą leciały.

TO MNIE NAJBARDZIEJ WK**** - nie to, że chcą na grze zarobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A Mnie wku**** to, że za te wszystkie dodatki zapłacę więcej niż dałem za grę... Szkoda własnie, że to nie są faktyczne dodatki (bo te chętnie bym zakupił), ale elementy które była w normalnej pełnej wersji gry i zostały z niej usunięte... Jak chcieli zarobić, to mogli od razu dać wyższą cenę - ale z drugiej strony znów byłoby że za drogo na starcie... Martwi tylko to, że ten proceder (wycięte elementy gry jako DLC) robi się coraz popularniejszy :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A Mnie wku**** to, że za te wszystkie dodatki zapłacę więcej niż dałem za grę... Szkoda własnie, że to nie są faktyczne dodatki (bo te chętnie bym zakupił), ale elementy które była w normalnej pełnej wersji gry i zostały z niej usunięte... Jak chcieli zarobić, to mogli od razu dać wyższą cenę - ale z drugiej strony znów byłoby że za drogo na starcie... Martwi tylko to, że ten proceder (wycięte elementy gry jako DLC) robi się coraz popularniejszy :(

 

Przez konsolowców szczerze powiedziawszy. Biorą co popadnie za każde pieniądze :P

Jak chcesz zobaczyć zakończenie gry to musisz kupić DCL :D

Walka z piratami to nie tędy droga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Na szczęście czasami ten system DLC potrafi zaliczyć faila, co pokazał np. Alan Wake. Nie dość że sama gra słabo się sprzedała, to jeszcze słabiej sprzedał się pierwszy dodatek (być może głównie dlatego że był darmowy dla tych co kupili nową kopię gry). Miało być sporo dodatkowych epizodów, a ostatecznie będzie tylko jeszcze jeden który zakończy fabułę.

Po czymś takim chyba bym tez specjalnie nie liczył na wersję PC.

 

 

Dużo gier ma fajne DLC, które warto lub przynajmniej można kupić, ale do coraz większej ilości stosuje się własnie taką praktykę obcinania gry i dodawania tego w dodatkach. A płatne DLC z ciach!łami to już jest niezły lol. Pod tym względem niestety Mafia II to porażka. Może kiedyś będzie jakaś kompletna edycja na przecenie na Steamie, ale to pewnie za pare lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem jedno, że Mafia 2 to ostatnia gra, którą kupiłem w dniu premiery. Na temat DLC w tym tytule (i nie tylko w nim) nie wypowiem się, bo by poleciała niezła wiązanka. Na głowę musiałbym upaść, żeby za to zapłacić. Za takie pieniądze kupię następne CD z muzyką do kolekcji.

 

Zapewne czytaliście - "Nowy pomysł THQ: tańsze "pełne wersje", masa płatnych DLC"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Politykę THQ rozumiem jak najbardziej i jestem za.

Premiera hitu za 49zł i później dokupowanie DCL`i - czemu nie.

Ale jak zrobią, że gra ok 100zł, a później DCL`e ją wywindują x2 to niech cisną lacze bo ich strzaskom.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wcale bym się nie zdziwił gdyby gry wychodziły po 60zl a później koszt DLC wyniósł ze 100zł.

 

Jakby były warte zajebistej gry to dlaczego nie ?

Producenci sobie na to nie pozwolą.

90% gier to chłam i nikt DCL nie będzie dokupował do nich.

Edytowane przez Kaeres

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...