Skocz do zawartości
nrl

Mafia 2

Rekomendowane odpowiedzi

"Słaba" ta Mafia. Z całej gry najfajniejsza wydaje mi się przedstawiona historia i możliwość interakcji z otoczeniem. Rozpierducha podczas ostrej strzelaniny robi wrażenie. Grafika jak dla mnie wręcz mizerna i jako całość ustępuje "staremu" GTA 4 po modach. Choć przyjemnie mi się grało, a ukończenie jej zajęło mi kilka dni, to muszę z przykrością stwierdzić, że bez rewelacji czy choćby większego zachwytu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość marantz5003

mam dziwny problem tylko w tej grze. gdy w coś uderze samochodem to gra się wyłącza albo jak gram kilka minut to wyskakuje że wystąpił problem z grą i muszę wyłączyć. zaczęło się tak dziać po przejściu 30% gry. w innych grach nie mam żadnych problemów.

 

jaki trzeba mieć procesor do tej gry żeby mi nie cięło? mam wszystko na max fizyka off i mam 60-70fps tylko sie zacznie jakieś większe strzelanie i 15fps czasem mniej. nawet jak już skończy się strzelanina to do póki nie zapisze to już się tak tnie.

 

e8200 @ 3,8ghz

4gb ram

8800gts512 mocno podkręcona

Edytowane przez marantz5003

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość marantz5003

a czy ta gra wykorzystuje 4 rdzenie? ja myślałem że physx jest po to żeby odciążyć cpu i przenieś obliczenia związane z fizyką na gpu a po włączeniu fizyki procesor jest jeszcze bardziej obciążony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech no zrozumiem problem bo jak na razie to nie ma bata.

PhysX to technologia dodająca pewien realizm a nie żeby odciążać CPU.

NVidia aplikuje do GPU obsługę tej fizyki i możliwe jest odciążenie CPU które ewidentnie nie radzą sobie z tym czymś - poza potworami 4 jajowymi i7 itp.

Nie sprawdzałem czy CPU jest bardziej obciążany przy odpaleniu PhysX na GPU.

Jednak dzisiaj PhysX tak kuleje, że nie zdziwiłbym się aby tak właśnie było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość marantz5003

Bo tak jest ale np w batmanie nawet tam gdzie tak wszystko lata w powietrzu to obciążenie procesora jest 40-50%. Dobra panowie utknąłem od godziny szukam wyjścia 60% gry mam wyjść z budynku z joe i nie wiem gdzie iść nie mogę znaleźć wyjścia może ktoś mi pomorze.

post-174386-016268900 1287401937_thumb.jpg

 

Przeinstaluj sobie PhysX.

Możliwe, że pomimo wyłączonego coś miesza.

Na tym sprzęcie nie powinno nigdy pojawić się poniżej 30FPS

 

zainstalowałem najnowszy physx i pomogło w jednej rzeczy z włączoną fizyką w grze jak skończę strzelać i przestaję wszystko się sypać to fps wraca do normy czyli rośnie Edytowane przez marantz5003

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi się głównym wyjściem.

Joe już tam czeka.

Inna sprawa, że Mafia 2 generuje błędy w Rozdziale 14 i np. Joe się zacina w kilku miejscach więc może u Ciebie nastąpił właśnie takowy błąd.

Musisz przejść od nowa cały 14 rozdział.

Łatka poprawiająca te błędy jest w drodze.

 

PS. Co to za koleś z podniesionymi łapami ?

Sprzątnij go.

Edytowane przez Kaeres

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość marantz5003

.

 

PS. Co to za koleś z podniesionymi łapami ?

Sprzątnij go.

 

Nie dało się go zastrzelić. Za trzecim razem jak to przechodziłem to go już nie było i pojawiło się wyjście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

W tej grze symulacja szmatek (cloth) jest liczona przez CPU, a nie przez GPU. Tylko odłamki są liczone przez grafikę.

 

Cztery rdzenie jak najbardziej są wykorzystywane, nawet z wyłaczonym PhysX.

 

Już pare razy był w tym temacie link do optymalizacji PhysX (wpisać to słowo w szukajce i na pewno się znajdzie), po taktowej gra działa świetnie nawet z PhysX na High, i nawet z liczonym przez procesor.

 

 

Jeśli są mocne dropy to najlepiej jeszcze jeszcze wyłączyć beznadziejne AA, które prawie nic nie daje a zabija wydajność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy po prostu usunąć katalog cloth, który znajduje się w edit\APEX\. Wówczas nie jest liczona fizyka ubrań\flag etc. Przy dużej ilości przechodniów zaczynają się spadki. Nie wiem jak mocny CPU trzeba mieć, by to działało płynnie z tymi obliczeniami. Dla mnie 2K dało z tym ciała. Gdyby fizyka ubrań była liczona również przez GPU to nie byłoby problemu. Widocznie za dużo było optymalizacji, więc olali sprawę. ;) U mnie po usunięciu tego katalogu jest teraz płynnie z fizyką na High. Czasem zdarzają się dropy do 45, ale trwa to parę sekund. Obstawiam, że to wina albo sterowników, albo już gra tak ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozdział z więzieniem był całkiem całkiem. Szczerze to spodziewałem się, że dłużej zabawimy i będzie kilka ciekawych misji do zrobienia w więzieniu.A tak to tylko obijanie mordy co lepszym oprychom. Misja z chowaniem trupa była dosyć zabawna i mocno się uśmiałem. Jak na razie misje są dość proste i krótkie, ale liczę, że się rozkręci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaki trzeba mieć procesor do tej gry żeby mi nie cięło? mam wszystko na max fizyka off i mam 60-70fps tylko sie zacznie jakieś większe strzelanie i 15fps czasem mniej. nawet jak już skończy się strzelanina to do póki nie zapisze to już się tak tnie.

 

e8200 @ 3,8ghz

4gb ram

8800gts512 mocno podkręcona

 

 

Na tym sprzęcie nie powinno nigdy pojawić się poniżej 30FPS

 

Heh to co ja mam powiedzieć... Gram na sprzęcie z podpisu a framedropy momentami mam tragiczne (nie mierzyłem frapsem ale na oko tak do 15fps) nawet w trakcie zwykłej przechadzki po mieście gdzie jest dużo samochodów. Gram na średnim PhysX i bez AA (tak jak ktoś tu powiedział zupełnie bezsensu opcja), reszta wszystko na full i 1920x1080. Grac się ogólnie da, ale te framedropy mnie martwią. Z wyłaczonym PhysX gra chodzi aż za dobrze (gorzej zoptamalizowane demo chodziło 70-90 fps-ów na mieście). Wszystkie aktualizacje ze Steam-a mam aktualne, więc wersję PhysX pewnie też... Nie wiem co jest grane. W 3dMarku Vantage niby mam dalej identyczny wynik - coś nie wiele ponad 13500 marków. W prawdzie nic nie kręcone, ale w niektorych grach wydaje mi sie że powinno być lapiej z frameratem... Co sądzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczylo poczytać poprzednie posty to byś wiedział co jest przyczyną spadków:

 

Wystarczy po prostu usunąć katalog cloth, który znajduje się w edit\APEX\. Wówczas nie jest liczona fizyka ubrań\flag etc. Przy dużej ilości przechodniów zaczynają się spadki. Nie wiem jak mocny CPU trzeba mieć, by to działało płynnie z tymi obliczeniami. Dla mnie 2K dało z tym ciała. Gdyby fizyka ubrań była liczona również przez GPU to nie byłoby problemu. Widocznie za dużo było optymalizacji, więc olali sprawę. ;) U mnie po usunięciu tego katalogu jest teraz płynnie z fizyką na High. Czasem zdarzają się dropy do 45, ale trwa to parę sekund. Obstawiam, że to wina albo sterowników, albo już gra tak ma.

 

 

Po tym zabiegu nawet na 8800GT gra działa o wiele płynniej z PhysX na medium. Wystarczy usunąć ten katalog i mogę sie z wami założyć o sześciopak, że nie będzie takich spadków nawet z ustawieniem na High.

 

Przeszedłem 8 i 9 rozdział i jestem pod wrażeniem. Gra się rozkręciła i to mocno ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po tym zabiegu nawet na 8800GT gra działa o wiele płynniej z PhysX na medium. Wystarczy usunąć ten katalog i mogę sie z wami założyć o sześciopak, że nie będzie takich spadków nawet z ustawieniem na High.

 

Przeszedłem 8 i 9 rozdział i jestem pod wrażeniem. Gra się rozkręciła i to mocno ;)

 

Czy to w rozdz. 8 była rozwałka baru żelów ?

Nie mów, że na 8800GT z PhysX szło płynnie gdy była ta akcja :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tam nie doszedłem, bo w między czasie wymieniłem kartę na GTX 460 :) Zatrzymałem się w 3 rozdziale i dopiero z tydzień temu wróciłem do gry. Ale ogólnie na Medium nie było tragedii na 8800GT ;)

 

Ale jednak nie przeszedłeś tej misji na 8800GT.

3-5FPS w porywach między kilkusekundowymi freezami :)

 

Pierwszy trailer Joe`s Adventures

http://mafiatown.gram.pl/news.php?readmore=697

Edytowane przez Kaeres

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja dopiero teraz przeszedłem całość:) Dawkowałem sobie ją po trochu całymi tygodniami a nawet miesiącami. Bałem się, że zaraz się skończy - może dlatego. Dzisiaj odpaliłem ją po bardzo długiej przerwie i miałem dużą ochotę sobię dłużej pograć. Niestety okazało się, że trafiłem na samą końcówkę gry:D

Gierka ogólnie bardzo mi się podobała. Oczywiście nie jest to już ta stara dobra mafia i sam nie wiem, czy dlatego że producenci ją zepsuli, a może poprostu to ja już się postarzałem przez ten czas i gry tak mnie nie wciągają jak dawniej... Właściwie to czuję się bardziej jakbym oglądnął w miare dobry film,a nie przeszedł grę. To co mnie chyba najbardziej zawiodło to niski (konsolowy?) poziom trudności... Nie lubię zbyt trudnych gier i takich w których co chwila się zacinam nie wiedząc co dalej zrobić, ale uważam że tutaj troszkę przegieli z banalnością rozgrywki. Pamiętam za czasów pierwszej Mafii musiałem się ostro namęczyć, żeby przejść ostatnią misję. Tutaj tak jak mówie zajęło mi to nie wiele czasu.. może z 10-15 minut... I nagle zakończenie, które robi wielkiego smaka na trzecią część jak również na nadchodzący DLC Joe Adventures :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No chyba tak... Dla mnie całe to DLC to chybiony pomysł. Chyba, że wydadzą jakiś większy dodatek za rozsądną cenę. No dobra gram sobie w 14 rozdział.

Da się jakoś pozbyć Policji po zabiciu gościa ? Zmiana samochodu i podjechanie do sklepu z ciuchami kończy się strzelaniną z wrogim gangiem i oczywiście natychmiastową pogonią Policji. Czy może tak ma byc i normalnie wykonywać misję do końca nie zważając na Policję ?

. Mimo wszystko gra jest prosta. Dużo łatwiejsza niż Mafia 1. Inne pytanie (troszkę głupie) to jak i czy da się strzelać z samochodu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Devil, gubienie policji zawsze sprowadza się do jednego.

Zmiana ciuchów i jako pieszy nie będziesz rozpoznawalny.

Zmiana samochodu i w trakcie jazdy nie będą Cię nękać chyba, że się nie przebrałeś i blisko policji podjechałeś.

Inna sprawa, że jeżeli zmieniłeś samochód gdy policja na to patrzała to samo przez się znaczy, że ich nie zgubiłeś.

Najlepiej jedź do warsztatu i przemaluj oraz zmień tablice do tego przebierz się i nie ma bata - zgubiłeś pościg.

NIE DA SIĘ STRZELAĆ Z SAMOCHODU :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ech, a ja wykupiłem wczoraj Jimmiego Vendette... szkoda, że dopiero teraz dowiedziałem sie o tym packu :/

Powiedzcie mi jak to jest z tymi DLC po zakupie? Trzeba robić jakiś backup przed odinstalowaniem gry/reinstalką systemu?. Z tego co wyczytałem w Steamie, to DLC sie pobierają automatycznie przy każdej instalacji gry. Prawda to?

Aha i jeszcze jedno.. dałoby się jakoś sprzedać komuś ten dodatek?:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wstrzymać się z kupowaniem tych dodatków !!

Za niedługo wyjdzie pełna wersja ze wszystkimi dodatkami i to tylko na 3 kraje (Polska, Czechy, Rosja).

 

Dla kogoś kto ma już podstawkę to fajna sprawa - zwłaszcza że ta edycja ze wszystkimi DLC, ma być za około 179zł, a same dodatki 79zł...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...