Skocz do zawartości
nrl

Mafia 2

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawe co będzie lepsze Mafia 2 czy GTAIV

trudno okreslic - 2 rozne swiaty oraz klimaty mi sie bardziej seria GTA podoba niz Mafia

IMO to jest temat na osobną dyskusję. Nie ma sensu nawet tutaj jej zaczynać bo tylko bałagan się zrobi. Trzymajmy się tego, że jest to wątek tylko i wyłącznie o Mafii 2 :) Edytowane przez EXO3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość MaRuH

No ładnie to wygląda, szczególnie przedostatni screen. Czekam z niecierpliwością na Mafię 2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy screen przypomina mi Godfathera :/ I jest na nim koleś, który w trailerze mówi "mam żonę i dziecko". Nawet chyba ta sama scena ale tak jakby pokazana dalej i koleś dostaje lufę do blowjoba.

Drugi GTA, trzeci w sumie nic :) , czwarty i piąty to już miód.

Szczególnie na czwartym screenie jaram się naziemną kolejką bo wiem, że w Mafii tworzyła super klimat. Do tego te dzwigary jak z dzielnicy robotniczej albo w porcie z LH.

Arsenał z piątego screena rodem od Vincenzo :)

Koleś z opaską pewnie robić będzie za dostawcę broni.

Co do graficznej oceny to wolę się wstrzymać bo już nie takie podjary widziałem a okazywały się totalną lipą.

Ale wierząc w Czechów zgniotą tego typu podobne gry pod względem audio&video.

Edytowane przez Kaeres

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie osobiście nie podobaja się aż takie mocne efekty światła, bo wcale nie są realne. Nie zawsze świeci słońce na maxa. Poza tym nawet jak świeci, to o ile ktoś nie ma twarzy wysmarowanej oliwką, to ona się nie świeci, a już na pewno nie tak, jak w niektórych grach, tym bardziej w pomieszczeniach ( światło sztuczne ). Poza tym przy zmierzchu kolor padający promieni też się zmienia. Lakier samochodów też bym nie chciał, aby wszędzie były mega błyszczący rodem z NFS. Poza tym należy w końcu dojrzeć i zrozumieć, że samochody się brudzą, w zasadzie to bardzo trudno utrzymać samochód w czystości. Poza tym pogoda też mogłaby się zmieniać, warunki jazdy samochodem na deszczu, śniegu pogarszać. Z drugiej strony nie oczekuję, żeby zrobić symulator jazdy, ale żeby troszeczkę było czuć, że jak pada, to gorzej się prowadzi samochód, łatwiej o poslizg itp.

 

Jeśli gra straci klimat, to praktycznie wszyscy się zawiodą, bo klimat był/jest najmocniejszą stroną Mafii.

Ogólnie poprzeczka sama przez się jest bardzo wysoko i bardzo trudne zadanie czeka producentów, gdyż zadowolić wszystkich przy takich oczekiwaniach po świetnej Mafii jest bardzo ciężko.

 

Mi w Mafii brakowało w pewnym momencie dynamizmu, choćby poruszania się samochodami. Wiem, to starsze samochody i tak jeździły i nie oczekuje, żeby nagle zaczęły latać ( jak w nfs i inych fantazjach ), ale ich dynamiki by sie troszkę wiecej przydało, tylko żeby nie przesadzić, bo o to znowusz nie trudno.

Co prawda z policją dzięki Bogu było po prostu dość realnie ( w porówniau chocby do GTA ), nie wyklówali się z nikąd, ale denerwowało, że samochody tych co Nas ścigali pomimo, iż nawet takie same, jak nasze nabierały nadzwyczajnych mocy. Idzie w inny sposób utrudnić pościgi itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi w Mafii brakowało w pewnym momencie dynamizmu, choćby poruszania się samochodami. Wiem, to starsze samochody i tak jeździły i nie oczekuje, żeby nagle zaczęły latać ( jak w nfs i inych fantazjach ), ale ich dynamiki by sie troszkę wiecej przydało, tylko żeby nie przesadzić, bo o to znowusz nie trudno.

Co prawda z policją dzięki Bogu było po prostu dość realnie ( w porówniau chocby do GTA ), nie wyklówali się z nikąd, ale denerwowało, że samochody tych co Nas ścigali pomimo, iż nawet takie same, jak nasze nabierały nadzwyczajnych mocy. Idzie w inny sposób utrudnić pościgi itp.

No mi też dokładnie tego brakowało ;]. Ale takie czasy niestety. No i na tym minusy MAFII sie kończą dla mnie (no może jeszcze wymagania miała duże). Dalej same plusy (klimat,misje,grafa itp) i właśnie tego od Mafii 2 oczekuje (plus może jednak szybsze wózki ;]).

 

A co do grafy w Mafii 2 to na tych skrinach ostro hdr plus jakiś blur wali po oczach szczególnie na trzecim skrinie od góry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Delikatnie mowiac. Pieprzyć screeny. Jestem ciekaw informacji na temat fabuły. Widać po screenach że to już nie te lata. Chciałbym aby pociągneli dalej temat głównego bohatera i osób pobocznych z jedynki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale jak tu ciągnąć temat głównego bohatera skoro zginął w poprzedniej części i nie zajmował się już gangsterką? Może wyglądałoby to tak że przez 10 lat kosilibyśmy trawnik? Kto wie może nowe postacie jeszcze bardziej przypadną nam do gustu ale przebicie jedynki pod tym względem będzie nie lada wyzwaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Screeny super, ale bardziej interesuje mnie fabuła, mogli by cos zdradzic, bo poza podaniem lat w których bedzie sie to rozgrywać i nazywy miasta na stronie mafii nie ma nic. Przydałby się moze jeszcze jakiś trailer pokazujący gameplay, ale na to bedzie pewnie trzeba jeszcze czekac ; )

Edytowane przez bjkuba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HDRowy oczopląs :|. Wszystko sie świeci i jest jakby w takiej mgiełce - takie upiększanie reala średnio mi pasuje.

Mi takie "upiększacze" bardzo się podobają. Pozwalają budować klimat. HDR + jakiś ciekawy filtr robi lepsze wrażenie niż "czysta" gra.

Mam nadzieję, że gra będzie brutalna i oddawała realia tamtych czasów. Póki nie wypuszczą jakiegoś trailera nie ma za bardzo o co oprzeć dyskusję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś takiego jak hdr/bloom nie zawsze da sie wyłączyć ;]. To nie stalker czy coś innego gdzie można z konsoli regulować takie rzeczy jak "siłe" blooma itp (wątpię aby to było w mafii - jak bedzie to gg). Jak narazie wszystko sie świeci jak psu jaja i dalekie to jest od reala. O inne aspekty sie nie martwię bo mam nadzieje ze bedą na poziomie M1 albo jeszcze lepiej ;]

Edytowane przez yuucOm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie to szkoda braku połączenia z mafią 1, mam nadzieje, że beda jakiekolwiek nawiązania : )

 

gdyż Ciekawie wyglada to porownanie które ktoś tu wrzucił na forum wg mnie podobni wiec jakies powiazanie moze bedzie

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...