Skocz do zawartości
nrl

Mafia 2

Rekomendowane odpowiedzi

Ci co najbardziej marudza chyba nie grali w pierwsza czesc a jedynie co nie co o niej slyszeli. Jak mozna oczekiwac od drugiej czesci gry czegos czego nie oferowala poprzednia czesc. Nie mowie o ewolucyjnych zmianach ktore tutaj oczywiscie sa a o zmianie calkowitego konceptu gry. Mafia nigdy nie probowala byc sandboxowa gra i teraz tez nie jest. A komu z tym zle to juz jego zmartwienie. Mi udalo sie dzisiaj zajrzec w moja krysztalowa kule i gra jest przegenialna :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ci co najbardziej marudza chyba nie grali w pierwsza czesc a jedynie co nie co o niej slyszeli. Jak mozna oczekiwac od drugiej czesci gry czegos czego nie oferowala poprzednia czesc. Nie mowie o ewolucyjnych zmianach ktore tutaj oczywiscie sa a o zmianie calkowitego konceptu gry. Mafia nigdy nie probowala byc sandboxowa gra i teraz tez nie jest. A komu z tym zle to juz jego zmartwienie. Mi udalo sie dzisiaj zajrzec w moja krysztalowa kule i gra jest przegenialna :wink:

 

Po części masz racje - część ze scenariuszem nie była napewno sandbox'em (tym się głownie mafia odróżnia od gta), ale z tego co pamiętam pierwsza część oferowała także tryby free ride oraz free ride extreme, gdzie było z tego co pamiętam do zdobycia 19 ciekawych pojazdów (taksówek, których można było używać w trybie free ride). Pozatym gdzieś pomiędzy misjami można było pojechać po kilka dodatkowych zadań do Lucas'a Bertone(? - tego nie jestem do końca pewien gdyż ostatni raz grałem dawno temu).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście tak było.

Do Lukasa Bertone mogliśmy ale nie musieliśmy jeździć po zadania za które dostawaliśmy bonusy.

Poza tym zawsze mówię, że GTA3 to tryb FReX w Mafii :)

Mafii najlepiej zrobiła liniowość. Sandbox w GTA3 po pewnym czasie skutecznie mnie odrzucał od tej gry.

Edytowane przez Kaeres

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:D na wirtusie ciągle sprawdzam status zamówniea ahhhhhhhhh

 

ktoś tam u góry narzekał na cenę gry, na wirtusie masz za 109zł a ze 120zł z przesyłką DPD

 

jam narzekał ;p wciąż to jednak 120 zł. Niby nie aż tak dużo ale jak za zwykłą wersję to nie mało możę przez to, że przyzwyczaiłem się już do nowości w MM bardzo często za 90 zł niestety te czasy minęły. Teraz w dobie recesji gdy ludzie nie mają tyle pieniędzy ceny muszą iść w dó... w górę. Też widzicie tu sprzeczność?

 

Spojrzałem na gryonline/ign/gamespot i gierka na 8.5/10 z pewnością zagram ale 'u kolegi' jak trafi do tańszej serii wtedy ją kupię. Niestety ale nie wydam ponad 120 zł na +- 11 h grania. Gdzie te czasy gdzie siedziało się ponad 25h nad tytułem by przejść wątek fabularny? ehhh.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Jak ktoś jest fanem i planuje grać dziesiątki albo setki godzin to można dać premierową cenę. Do przejścia jeden raz zdecydowanie nie warto, a tak jest z większością gier.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po dłuższym graniu stwierdzam, że gra 'jaj nie urywa'. Po kilku godzinach grania jestem +/- w połowie gry, także nie zapewni ona zbyt długiej rozrywki.

 

No i mafia pekla... Rozrywki na okolo 10h (hard). Gra pozostawia ogromny niedosyt. Pod wzgledem fabularym jest swietna, ale moim zdaniem jedynki nie przebila. W fabule i konstrukcji misji zabraklo tej finezji i oryginalnosci ktora miala pierwsza czesc. Nie mowie ze misje sa nude, wrecz przeciwnie. Fabula jest genialna ale... Kto gral w jedynke i pamieta (bo jak mozna je zapomniec) misje takie jak chocby sam poczatek gry, ucieczka waskimi uliczkami przed mafiozami w towarzystwie swietnie dobranej muzyki, tuningowanie wozow za pomoca kija baseballowego, wycieczka do motelu/stacji beznzynowej na przedmiescia i pozniejszy poscig, niesamowita strzelanina na parkingu samochodowym, nocny wypad na przedmiescia czy wyscig na torze (ktory chyba niejednego gracza zniechecil do dalszej gry) i przejdzie mafie 2 bedzie wiedzial o jakiej finezji w misjach mowie. Sama inicjacja i zakonczenie kazdego rozdzialu wywoluje lekkie wrazenie monotonii, ale to tylko wrazenie bo fabula jest naprawde swietna, jest sporo zwrotow akcji. Nie rozumiem tylko czemu wskaznik postepu w grze wskazuje 72% kiedy konczymy gre. Zbieranie szukajek nie podnosi tego wskaznika, wiec moze 2K szykuje dlc ktore uzupelni fabule do 100% ;)

Edytowane przez Carson

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba jakieś dlc się szykują, czyż nie? ale nie zmienia to faktu że gra faktycznie jest krótka, chociaż całej jeszcze nie przeszedłem, ale grając "bez pośpiechu" jestem w 10 rozdziale... spodziewałem się "trochę" dłuższej gry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, jak dla mnie ta gra jest za bardzo liniowa, przydałoby się jakieś urozmaicenie, większy wybór a tutaj jak po sznurku nawet nie można nic spieprzyć... <_<

 

miasto nocą..... robi wrażenie :lol2:

Edytowane przez zal0st

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeszedłem przed chwila, gra niestety nie urzeka... Jedynka miała lepszy klimat, a tu po prostu jakieś lichawe te misje. 

 

 

 

 

 

 

 

Dla mnie grę oceniam na 8/10, zbyt krótka, mój czas to niecałe 10 godzin (medium).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kuzwa no to mnie zalamaliscie...Mialem nadzieje na jakies 30 godzin fajnej gry a tu piszecie o 10 i do tego liniowej po maksie...Niedobrze

 

hehe 30h, dobrze by bylo ;) No 10h to calkiem malo (chociaz zdazaja sie gry ledwo dobijajce do 6h). Mimo wszystko m2 to jedna z najlepszych gier (imo razem z Metro 2033 i SC Conviction) tego roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem trochę zmarnowany potencjał. Graficznie wszystko wygląda pięknie, dialogi trzymają poziom, ba! ile razy się przy nich uśmiałem, albo kiedy Joe nerwowo reaguje jak przejedą na czerwonym świetle :lol2: Jest klimat, gra urzeka pod wieloma względami ale jest liniowa do bólu. Mimo to, myślę że i tak warto poświęcić jej chociaż te kilka godzin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mysle ze nie liniowosc jest tu najwiekszym minusem (jezeli w ogole jest minusem, dla mnie nie jest) tylko niewykorzystany potencjal. Kurcze przeciez to miasto az sie prosi o wiekszy uzytek, nie mowie tu o wpychaniu zapychaczy czasu w stylu gta tylko jakims lepszym wykorzystaniu go w fabule. Ja po skonczeniu fabuly widzialem moze z 50% miasta, jest tyle fajnych i klimatycznych miejsc w miescie ktore mozna bylo wykorzystac w misjach.

 

ps. a cut scenki sa tak genialne ze gdyby producenci dorobili do nich kolejne, wypelniajac nimi wydarzenia z samej gry to mogli by to wydac jako osobny film w gangsterskich klimatach. Swoja droga to juz kiedys sie zastanawialem czemu nikt nie podjal sie zrobienia filmu z wykorzystaniem silnika jakiejs znanej i dobrej gry. W koncu goscie z 2K chwalili sie ze zrobili silnik idealnie pod swoje potrzeby co sprawilo ze robienie tych cutscenek bylo dla nich sama przyjemnoscia.

Edytowane przez Carson

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do liniowości to nie przeszladza mi fabuła, jest dobra, mogłaby być duuuużo dłuższa na plus dla samej gry, tylko brak "własnego zdania". Mogliby dać np. wybór dla kogo chcę pracować, co oczywiście miałoby ogromny wpływ na całą rozgrywkę jak i na zakończenie. Więcej samodzielności i kontroli. Według mnie potencjał jest nieziemski, to mógłby być naprawdę killer.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do liniowości to nie przeszladza mi fabuła, jest dobra, mogłaby być duuuużo dłuższa na plus dla samej gry, tylko brak "własnego zdania". Mogliby dać np. wybór dla kogo chcę pracować, co oczywiście miałoby ogromny wpływ na całą rozgrywkę jak i na zakończenie. Więcej samodzielności i kontroli. Według mnie potencjał jest nieziemski, to mógłby być naprawdę killer.

 

Tak mialo byc ;) z czym takze wiazalo sie kilka mozliwych zakonczen. No ale tak producent argumentowal wywalenie kilku zakonczen (w tym prawdopodobnie mozliwosc podejmowania swoich decyzji w trakcie gry):

 

Mafia II was all set to have several ways the story could conclude. In an interview with IncGamers, Senior Producer Denby Grace has confirmed that the game will now have just one ending.

 

Grace explained that the reason for the decision came out of focus testing: "We worked on these things and we have our players that focus test [the game] and we found that people were just replaying and ultimately only felt satisfied when they got to the one GREAT ending." Ultimately, the decision was made to scrap the other three endings originally present and focus entirely on the single one players will experience later this year.

Edytowane przez Carson

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno ktos wygrzebal w plikach gry jakies elementy MP ale to moga byc resztki po porzuconym pomysle. Nie wiem czemu ale mam wrazenie ze 2k jeszcze czyms zaskoczy w najblizszym czasie. Na forum 2k producent odpowiadajac na niektore pytania odnosnie mafii (ktore moga sie wiazac z jakims wiekszym dlc) byl bardzo tajemniczy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale chyba po ukończeniu głównego wątku ma się jeszcze ochotę na porozbijanie się po mieście? :D, jeśli nie to trochę słabo. Z tą długością gry nie przesadzajmy, dziś większość gier jest krótka, te 10 godz w mafii 2 to i tak dobrze w porównaniu z innymi grami gdzie starczają na max 5-6godz. Ehh jeszcze 2 dni czekania...

Edytowane przez MaRuH

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...