Skocz do zawartości
nrl

Mafia 2

Rekomendowane odpowiedzi

Gra się bardzo fajnie, po 3 godzinach gry mam już 16% gry. Sama gra jak dla mnie bardzo dobra, cutscenki i teksty to mistrzostwo, ogląda się je jak film, sama fabuła też jest iście filmowa, spokojnie można by było nakręcić taki film. Grafika też bardzo ładna, szczególnie zima zasługuje na oklaski, nocą wygląda jeszcze lepiej, ten padający śnieg itp, wtedy czuć ten klimat. Misję tak samo dobre, interesujące. Model jazdy mi nie przeszkadza, gram na realistycznym, w zimie łatwo wpadać w poślizgi ale gra się dobrze. Fajnie odwzorowali miasto, czuć klimat tamtych lat, może nie jest tak duże jak w GTA4, ale jak dla mnie wygląda lepiej, ogólnie grafika jest dużo lepsza. Jeśli chodzi o to jak działa, to wydaje mi się że lepiej niż demko, czasami zwolni ale nie na długo, gram na full w 1680x1050 z AA i anizo x8, PhysX/Apex na średni + trik z ubraniem tylko dla vito. Przy tych ustawieniach mam od 25 do 50 fps, średnio zawsze jest 35fps.

Edytowane przez MaRuH

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)spokojnie można by było nakręcić taki film. 

 

Ależ kolego, nakręcono już taki film ;-) Nazywa się The Godfather.

 

I nie mówię o koncepcji Mafii, a o sytuacjach typu, moją siostrę bije mąż więc trzeba obić pyska ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość marantz5003

Gra się bardzo fajnie, po 3 godzinach gry mam już 16% gry. Sama gra jak dla mnie bardzo dobra, cutscenki i teksty to mistrzostwo, ogląda się je jak film, sama fabuła też jest iście filmowa, spokojnie można by było nakręcić taki film. Grafika też bardzo ładna, szczególnie zima zasługuje na oklaski, nocą wygląda jeszcze lepiej, ten padający śnieg itp, wtedy czuć ten klimat. Misję tak samo dobre, interesujące. Model jazdy mi nie przeszkadza, gram na realistycznym, w zimie łatwo wpadać w poślizgi ale gra się dobrze. Fajnie odwzorowali miasto, czuć klimat tamtych lat, może nie jest tak duże jak w GTA4, ale jak dla mnie wygląda lepiej, ogólnie grafika jest dużo lepsza. Jeśli chodzi o to jak działa, to wydaje mi się że lepiej niż demko, czasami zwolni ale nie na długo, gram na full w 1680x1050 z AA i anizo x8, PhysX/Apex na średni + trik z ubraniem tylko dla vito. Przy tych ustawieniach mam od 25 do 50 fps, średnio zawsze jest 35fps.

 

masz włączoną fizykę na radeonie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz włączoną fizykę na radeonie?

 

Tak :wink:, gdy ma się ATI można włączyć fizykę, ale wtedy obsługuje ją nam CPU. Jest to mniej wydajne niż obsługa przez GPU, ale co zrobić gdy ma się ati :razz:. A w mafii fizyka włączona być musi, bo bez niej gra dużo traci.

Edytowane przez MaRuH

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skończyłem grę w 70%, wrażenie ogólnie dobre aczkolwiek takiej swobody jak w gta4 nie ma, gra strasznie liniowa choć fabuła tak skonstruowana że mnie to nie przeszkadza, kwestia ceny wydajność nie jest najlepsza, mamy niezłą zabawę podczas gry tylko że trwa to cholernie krótko, jak dla mnie gra powinna kosztować max 70zł, to nie dragon age czy gothic które zapewniały kilkadziesiąt godzin grania, mafia 2 to tylko kilka godzin + kilka chwil na szukanie smaczków

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej brakuje swobody znanej z GTA, jak się skończy historie to w zasadzie kończy się grę. W GTA można było poruszać się po skończonej kampanii po mieście, a tutaj misja za misją się zaczyna i potem koniec...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej brakuje swobody znanej z GTA, jak się skończy historie to w zasadzie kończy się grę. W GTA można było poruszać się po skończonej kampanii po mieście, a tutaj misja za misją się zaczyna i potem koniec...

 

Ale w8 to oznacza ze np po misji nie moge sobie pchodzić swobodnie po mieście ? Nie wiem jak wyglada odbieranie tych misji czy przez tel czy jakoś inaczej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale w8 to oznacza ze np po misji nie moge sobie pchodzić swobodnie po mieście ? Nie wiem jak wyglada odbieranie tych misji czy przez tel czy jakoś inaczej.

 

Aż tak źle nie jest ;) W drodze do i z - misji, można się pobawić w mieście. Ale i tak nie za bardzo jest co robić.

 

Dwa słowa ode mnie bo wątek główny 100% - 10h50min. :-( i w tym momencie chyba nawet odinstaluję bo nie ma po co trzymać na HDD, nie da się grać dalej, cofnąć do czasu sprzed ostatniej misji żeby chociaż się porozbijać po mieście w ostatniej erze. Zaczynać od nowa, zima, wolne auta, nie mam ochoty. 

 

Zmarnowany potencjał znanej z gta I, II, sprzedaży aut (w porcie tylko raz w misji się zdarzyło, a wyglądało na to jakby facet skupował je regularnie) a na złomowisku w jakimkolwiek stanie nie oddamy to zawsze 410-430baksów. No i nie ma potrzeby, bo kasy jak lodu. Broń-kupiłem raz w sklepie, raz ukradłem, a przez resztę gry "zbierałem z ziemi"

Edytowane przez Havoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak :wink:, gdy ma się ATI można włączyć fizykę, ale wtedy obsługuje ją nam CPU. Jest to mniej wydajne niż obsługa przez GPU, ale co zrobić gdy ma się ati :razz:. A w mafii fizyka włączona być musi, bo bez niej gra dużo traci.

 

Kartę masz całkiem ok, ale brak sprzętowego wsparcia dla physx ze strony ati skutecznie zabija Twojego procka, szczególnie, że Mafia II nie pogardzi 4-rdzeniowcem, także dla mnie to żadna przyjemność grać z efektami fizyki przy dropach fps na granicy płynności.

 

Aż tak źle nie jest ;) W drodze do i z - misji, można się pobawić w mieście. Ale i tak nie za bardzo jest co robić.

 

Dwa słowa ode mnie bo wątek główny 100% - 10h50min. :-( i w tym momencie chyba nawet odinstaluję bo nie ma po co trzymać na HDD, nie da się grać dalej, cofnąć do czasu sprzed ostatniej misji żeby chociaż się porozbijać po mieście w ostatniej erze. Zaczynać od nowa, zima, wolne auta, nie mam ochoty. 

 

Zmarnowany potencjał znanej z gta I, II, sprzedaży aut (w porcie tylko raz w misji się zdarzyło, a wyglądało na to jakby facet skupował je regularnie) a na złomowisku w jakimkolwiek stanie nie oddamy to zawsze 410-430baksów. No i nie ma potrzeby, bo kasy jak lodu. Broń-kupiłem raz w sklepie, raz ukradłem, a przez resztę gry "zbierałem z ziemi"

 

Aż chce się powiedzieć w stronę twórców "Are you fck'n kidding me ?" Płacić 120zł za grę na 10h i to bez multiplayera to nieporozumienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aż tak źle nie jest ;) W drodze do i z - misji, można się pobawić w mieście. Ale i tak nie za bardzo jest co robić. Dwa słowa ode mnie bo wątek główny 100% - 10h50min. :-( i w tym momencie chyba nawet odinstaluję bo nie ma po co trzymać na HDD, nie da się grać dalej, cofnąć do czasu sprzed ostatniej misji żeby chociaż się porozbijać po mieście w ostatniej erze. Zaczynać od nowa, zima, wolne auta, nie mam ochoty. Zmarnowany potencjał znanej z gta I, II, sprzedaży aut (w porcie tylko raz w misji się zdarzyło, a wyglądało na to jakby facet skupował je regularnie) a na złomowisku w jakimkolwiek stanie nie oddamy to zawsze 410-430baksów. No i nie ma potrzeby, bo kasy jak lodu. Broń-kupiłem raz w sklepie, raz ukradłem, a przez resztę gry "zbierałem z ziemi"

 

Wydaje mi sie ze to sie moze zmienic w najblizszej przyszlosci :) Oprocz tego ze zapowiedziany jest dlc jimmy vendetta to z plikow gry mozna wyczytac ze bedzie jeszcze DLC Joe's Adventure a takze dwa inne pod tajemnicza nazwa team1. To team1 moze oznaczac MP :) tak, tak :) zobaczcie co dzisiaj znalazlem w plikach:

00_53_02_0001:Szacunek: %d/100

00_53_02_0002:CEL:

00_53_02_0003:WYCELUJ W KRĘGIEL

00_53_02_0004:WSKAZÓWKA

00_53_02_0005:AKTYWNOŚĆ POLICJI

00_54_00_0001:%s dołącza do gry!

00_54_00_0002:Powód : Wyłączenie przez użytkownika .

00_54_00_0003:Powód : Serwer pełny.

00_54_00_0004:Powód : Zła wersja.

00_54_00_0005:Powód : Błędne hasło.

00_54_00_0006:Powód : Utrata połączenia z serwerem.

00_54_00_0007:Powód : Zamknięcie serwera.

00_54_00_0008:Powód : Za wysoki ping.

00_54_00_0009:Powód : Brak aktywności.

00_54_00_0010:Skończył ci się czas.

00_54_00_0011:Powód : Błędny guid misji.

00_54_00_0012:%s opuszcza grę! %s

00_54_00_0013:!!! ZABÓJSTWO DRUŻYNOWE !!! %s zabija %s!

00_54_00_0014:%s zabija %s!

00_54_00_0015:Przeciwnik

00_54_00_0016:[WSZYSCY]

00_54_00_0017:[DRUŻYNA]

00_54_00_0018:[sYSTEM]

Wczesniej juz cos takiego linkowano na zagranicznych forach, z tym ze to jest z wersji polskiej. Jesli nie sa to resztki pozostawione (z lenistwa?:)) przez koderow to chyba bedzie co robic jesli to ukoncza :) Takich ciekawych tekstow jest w plikach pelno. Sugeruja jakies poboczne misje od roznych npc itp. ;)

Edytowane przez Carson

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega Carson podał już link do mod'a na free ride;

 

 

A ogólnie jest tak, że musimy przyjąć misję i w drodze na misję możemy sobie wstąpić do sklepu, baru itd;

 

Podajcie jeszcze raz, jak ktoś ma chęci to niech coś mi na PW do FAQ do M2 przysyła. Przyda się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie ze to sie moze zmienic w najblizszej przyszlosci :) Oprocz tego ze zapowiedziany jest dlc jimmy vendetta to z plikow gry mozna wyczytac ze bedzie jeszcze DLC Joe's Adventure a takze dwa inne pod tajemnicza nazwa team1. To team1 moze oznaczac MP :)

 

I dadzą to za darmo? nie wydaje mi się, będzie Mafia II 1/2 za kolejne 150zł :/

 

@stranded

 

Podlinkuję Ci bo widzę że nie przeglądasz tematu w ogóle... 

 

Steam - PurePC.pl - Forum Dyskusyjne - strona 42

 

Ponoć jakieś problemy z tymi kluczami są :)

Edytowane przez Havoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kartę masz całkiem ok, ale brak sprzętowego wsparcia dla physx ze strony ati skutecznie zabija Twojego procka, szczególnie, że Mafia II nie pogardzi 4-rdzeniowcem, także dla mnie to żadna przyjemność grać z efektami fizyki przy dropach fps na granicy płynności.

 

 

Właśnie nie ma tak źle, w czasie normalnej jazdy po mieście, przy pościgach, gra jest całkowicie płynna. Tylko podczas dużych akcji gdzie jest pełno strzelania i tym samym odłamków to czuć spadki ale nie są bardzo uciążliwe.

Edytowane przez MaRuH

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dla tych co mają sprzętowe wsparcie PhysX ;) W przypadku ATI już tak kolorowo nie jest. O ile po mieście jest ok z włączonym PhysX to podczas strzelanin już jest gorzej. Najbardziej to widać w pierwszym rozdziale. Testowałem grę z włączonym PhysX (z poziomu sterowników) i wyłączonym. Gdy liczył GPU to nie spadało poniżej 25 FPS. Gdy CPU miałem może ze 12 klatek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dużo widzę opinii, że w Mafia II brakuje swobody i misji dodatkowych jak w GTA, no ale pamiętajmy, że Mafia II nigdy nie miała być typowym sandboxem :> Tutaj położono główny nacisk na fabułę i w założeniach miał to być właśnie taki tytuł - dobrze zaplanowana, lecz liniowa, gra akcji. Mafia II jest więc dla GTA tym, czym Call of Duty Modern Warefare dla STALKER. Generalnie, jako całokształt wypada ponadprzeciętnie, choć bez potknięć się jednak nie obeszło, aczkolwiek mam wrażenie, że przyszłe DLC sporo wniosą. Zresztą, jest demo i można przed zakupem samemu zobaczyć jak to wygląda w praniu bez potrzeby wydawania od razu 120 zł :)

Edytowane przez Caleb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dużo widzę opinii, że w Mafia II brakuje swobody i misji dodatkowych jak w GTA, no ale pamiętajmy, że Mafia II nigdy nie miała być typowym sandboxem :> Tutaj położono główny nacisk na fabułę i w założeniach miał to być właśnie taki tytuł - dobrze zaplanowana, lecz liniowa, gra akcji. Mafia II jest więc dla GTA tym, czym Call of Duty Modern Warefare dla STALKER. Generalnie, jako całokształt wypada ponadprzeciętnie, choć bez potknięć się jednak nie obeszło, aczkolwiek mam wrażenie, że przyszłe DLC sporo wniosą. Zresztą, jest demo i można przed zakupem samemu zobaczyć jak to wygląda w praniu bez potrzeby wydawania od razu 120 zł :)

 

Mi sie wydaje ze nie o to chodzi. Mnie najbardziej wnerwia to ze zmarnowali taki potencjal, napracowali sie tworzac tak genialnie wygladajace miasto i nie potrafili z tego skorzystac. Nie wydaje mi sie zeby to sie tak "skonczylo". Licze na dobre dlc (byc moze bezplatne) ktore sporo wniesie do gry, albo nowe misje z udzialem Joe'a, albo porzadny tryb freeride z masa misji (pliki w folderze z gra to potwierdzaja, jest sporo skryptow od kontrolowania gangsterow roznych frakcji czy tez konkretnych misji, wszystko to jest oznaczone przedrostkiem FR) albo nawet mp. Byc moze sytuacja wygladala tak ze developerzy musieliby przesunac premiere o kolejne pare miesiecy aby dopracowac mp/freeride ale zdecydowali w koncu wydac gre z pelna fabula a reszte uzupelnic jak bedzie gotowe. No ale to tylko moje gdybanie... fajnie gdyby sie potwierdzilo

Edytowane przez Carson
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim odczuciu to takie dłuższe demo, całkiem serio. Chociażby z tego powodu że gra skupia się na fabule i nie ma tzw. free roam'u powinna być 10 razy dłuższa. Nie ogarniam jak można było za przeproszeniem tak sp***rzyć grę, która zapowiadała się wyśmienicie. Szczerze mówiąc nie wierzę że dlc coś w tej kwestii zmieni. Zapewne zaczną zasypywać nas płatnymi dodatkami w stylu nowa koszula, samochód lub głupie 3 misje do przejścia w parę godzin... mam nadzieję że się mylę.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że to Joe's Adventure i Jimmy´s Vendetta będą porządnymi DLC na wszystkie 3 platformy, porządnymi tzn. dodadzą jakiś dobry tryb free roam/mp/dużo misji sp(kontynuację fabuły).

 

Ogólnie po skończeniu fabuły zostaje duży niedosyt, teraz mam zamiar powrócić do każdego rozdziału z god mode, nieskończoną amunicja itp. i znaleść wszystkie playboy'e i listy gończe.

Edytowane przez demon92

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

ps. a cut scenki sa tak genialne ze gdyby producenci dorobili do nich kolejne, wypelniajac nimi wydarzenia z samej gry to mogli by to wydac jako osobny film w gangsterskich klimatach. Swoja droga to juz kiedys sie zastanawialem czemu nikt nie podjal sie zrobienia filmu z wykorzystaniem silnika jakiejs znanej i dobrej gry. W koncu goscie z 2K chwalili sie ze zrobili silnik idealnie pod swoje potrzeby co sprawilo ze robienie tych cutscenek bylo dla nich sama przyjemnoscia.

 

Może nie jest to film pełnometrażowy, ale zawsze coś ->
:wink:
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...