Skocz do zawartości
Steru

Dziwne zjawisko w WinXP błagam pomóżcie :)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

 

Dziwne rzeczy dzieją się w państwie duńskim. Oto co ujrzałem wchodząc na partycję Gry, a następnie do katalogu Need For Speed Underground, a także Program Files:

 

http://www.steru.net/rys1.jpg

 

Jak ktokolwiek ma pomysł jak to naprawić to prosze o rady. Sytuacja powtarza się już drugi raz poprzednio stało sie tak na partycji z około 50GB filmów.

 

Płyta głowna to MSI KT3V Dysk na którym dzieją się te cuda to Maxtor 160GB 8MB Cache, podłaczony taśmą 80 pinową. Procek Athlon 1700++@2200++ RAM 256 DDR 2700

 

W razie pytań i propozycji piszcie. Co z tym zrobić jak naprawić.

 

Na kompie jest masa softu zabezpieczającego, forewall, antywirusy, rzadnych ataków (przynajmniej skutecznych) na serwer nie odnotowałem więc to wykluczam.

 

Z reklamowaniem dysku może być problem bo kupiłem go jakieś 10.000 km od domu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez tak raz mialem :| nie mila sytuacja, bardzo nie mila :( to jest juz do wywalenia. w moim przypadku winowajca byl magic partition 7, zacial sie i lipa :( ale to chyba nie jest przyczyna twojego problemu, ja bym stawial na kabel albo kontroler :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powodem moze byc jeden z wymienionych wyzej..

 

Ale takie same objawy ma tez wymuszenie TRYBU pracy dysku w BIOS (np zamiast AUTO jest UDMA4, PIO4, UDMA5 lub cos na ten styl) Niektore dyski bardzo tego nie lubia...

 

Druga mozliwosc to podlaczenie dysku z nietypowym interfejsem do zwyklego kontrolera IDE... Ja tak mialem na dysku 15Gb nie pamietam jakiej firmy - juz go nie mam od dawna..

 

Chodzi o to, ze wtedy plyta powinna miec specialny kontroler (zauwazysz to - jedno gniazdo IDE ma inny kolor niz drugie). Jesli plyta posiada kontroler to podczas bootowania widac po zwyklym BIOSie drugi BIOS firmy HighPoint Tech. Jesli dysk jest podlaczony do tego konrolera, to zwykly bios nie powinien wykrywac zadnych dyskow. Ogolnie mozna tez podlaczyc to do zwyklego kontrolera, al ewtedy nie radze ustawiac przy nim zadnych innych opcji jak wszystko na AUTO. No i dysk bedzie prawdopodobnie dzialal wolniej niz na specialnym konrolerze...

 

No i jeszcze ostatnia sprawa: FAT32 - Windows 2k/XP potrafi wykonywac operacje na partycjach (zakladac/usuwac itp). Moze o tym nie wiecie, ale Windows NIE POZWOLI Wam zalyzyc partycji z FAT32 wiekszej niz 32GB! Jest to nie mozliwe z poziomu tego narzedzia! Nie wiedziec dlaczego, instalator systemu Windows nie ma nic przeciw temu, aby zrobic z dysku 40GB 1 partycje i do tego jeszcze bootowalna - tak mial kumpel Windows XP Home zainstalowany w swoim notebooku. Mozna by wiec zalozyc, iz FAT32 nie obsluzy partycji powyzej 32GB - problem w tym, iz kumpla system dzialal ok. Nie wiem jednak, co powiedzialby na taka partycje Windows 98...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...