Skocz do zawartości
ssound

Zepsułem ram?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam nie wiedziałem, że się da zepsuć ram ale chyba to zrobiłem.

Pisze tu tylko żeby się upewnić, za ras mogę usunąć tego bezsensownego topica z tak czyściutkiego forum :wink:

Chodzi o to, że zachciało mi się podkręcać ram, chociaż wiedziałem, ze się do tego nie nadaje (ram :wink: ) ustawiłem timingi 6-2-2-2 i napięcie na maxa, nie zauważyłem przyrostu wydajności wiec wróciłem na stare ustawienia 6-3-3-2.5 ale trochę polatał na tamtych i chyba tym zepsułem jedną kość. Da się zepsuć ram w ten sposób?

Ta zepsuta kość to 266, ta co przeżyła to 333, aha pamięci chodziły w dualu chociaż wiem, ze nie powinny tak chodzić rożne kości.

Efektem tego zepsucia były czesto BSODy w grach a takze np podczas instalacji programu, otwierania dokumentów worda itp.

Pamieci testowalem primem95, obie na raz dawaly błąd w 3 teście, więc wyjołem jedną, test - spoko, dórga, test - błąd w 3 tescie.

 

Przy okazji zapytam co proponujecie teraz kupić, biorę pod uwagę 3 możliwości:

1. kupić 256MB 333 (i dać sobie spokój z ramem dopóki nie stanieją 400)

2. kupić 512MB 333 (i kiedyś dokupić drugą taką samą)

3. kupić 256MB 400 (512MB odpada bo zadrogo nawet no name'y)

Aha nie mam kasy zbytnio wiec co bym nie kupił będzie to coś "słabego", taniego, takiego jak mam teraz tą kość :)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jasne że mogła paść a sprawdzisz to w 100% programem memtest86

 

http://www.webattack.com/get/memtest86.html

 

zajmuje 51 kb , tworzy dyskietke startową,resecik,bootowanie z fdd i programik przejedzie całą pamięć 256 w ok.4min.

Zrób 2 testy , pierwsza pamięć potem druga,oddzielnie.Wszystkie błędy wysypie elegancko na ekranie-stworzy liste (o ile będą te błędy)

 

Nic bardziej praktytcznego,program ten jest niezawodny i można dzięki niemu przejechać pamięć po każdym podkręceniu.CZe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O programie slyszalem i mialem nim też testować jednak nie moge sformatować dyskietki, prubowalem juz z 10 sztuk, system windows nie moze dokonczyc formatowania, jak usune tylko pliki to program sie nie wgra i bedzie na niej to co wczesniej (fotki z cyfrówki) albo ta cyfrówka mi te dyskietki spieprzyla albo nie wiem co z tym flopem.

Mimo to dzieki, zamowilem juz ram - zwykly 400.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...