Skocz do zawartości
Mariusz M.

Która karta? GF czy ATI?

Rekomendowane odpowiedzi

Jest:

1)Radeon 9600 128Mb i 128bit - 465zł

2)Creative 4400 128MB - 499zł

3)Creative 4600 128MB - 549zł

 

Którą mam <span style="color:red;">ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span></span> Lubię sobie pograć a PS2.0 to tak sobie - może się

przydac. Ale w końcu którą <span style="color:red;">ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span></span>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za te cene to moze byc radek SE lub z 64bit pamieci lub jakis noname'owaty klon. a wtedy to juz nie fajnie.

 

Powiedz jakie taktownie ma ten radek i jakiej firmy jest. ja bym siezastanawial nad gf4400.

 

karta jest z proline

http://www.proline.pl/shop.php?prodid=4154...93630305f313238 a tam sa porazajaco dokladne opisy i moze to byc wszystko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie zapomniałeś sobie doliczyć VAT:

Za te ceny bierz wszystkie trzy i sprzedaj na allegro i zystaksz tyle, że kupisz sobie 9700 ;]

A tak bardziej serio- radzio jako jedyny ma DX9, ale 4600 będzie chyba ciut wydajniejsze. Ja bym brał radka, anyway...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@jonathan

nie tylko twoje ;)

 

jak masz cash bierz wszystkie , z tym ze najpierw sprawdz producenta i szune pamieci radzia.

jesli nie masz tyle cashu , bierz ti4400 i radzia. jesli tyle tez nie masz , to bierz radzia jesli producent dobry i szyna 128bitowa.

jesli nie jest tak [64bit i jakis szitowy producent] to bierz ti4400...

 

that's my opinion

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba jednak ti4600 bo ti4400 nie ma gwarancji ze pojdzie na ti4600 a ten ma zawsze gwaranta na 300/650 plus maly zapasik. :) a 9600 ma DX 9 i jesli nie zalezy ci na grze powyzej 1024x768 lub AA iAF to bierz go

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tych bym bral ti4400 bo na obecne czasy bedzie wydajniejszy a zanim beda gry pod DX9 to obie karty beda za slabe.

 

Ostatnio gralem w HALO i na gf3 moglem grac w 800/600 detale na max a na tym fx'ie w 800/600 detale na low gra skakala jak cholera. Caly zysk z DX9 <lol> po wylaczeniu shaderow 2.0 gra chodzila OK a wygladala tak samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego tak wsiedliscie na te gf?? Przeciez w niemal kazdej grze przegrywa z nimi nawet radek 9600 pro(przynajmniej bez aa). Czyzby marketing wzia gore ?:(. Przekonujecie sami siebie o mozliwosci grania w sensownej rozdzielczoci i detalach w jakakolwiek przyszla gre wykozystujaca w pelni dx 9 na tym radku :D ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

arest.pl ?, gdzieś już czytałem na tym forum. Ahhha (karty które mają dostarczyć w 2 dni a idą, idą (chyba piechotą)). Bież Ti 4400, ale sprawdz jaki jest czas dostępu na pamięciach. odwrotność tej liczby daje jej możliwości wg. wzoru 1/czas dost. x 2 np. 1/ 4ns= 250 MHz x 2 (DDR)=500 MHz. Do tego możesz dodać plus ok. 50 MHz na ich przekręcenie ale nie zawsze. O rdzeń się nie martw pójdzie napewno na 300 tylko powoli kręć. Niech żyje nVidia!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorki ze sie wtrace do fanow ati ALE PANOWIE JESZCZE NIE widziałem gry w kturej Radeon 9600 i 9600pro dorownał sie TI 4600 jesli tak twierdzicie to prosze o jakiegos linka min 5 testow w ORT: ORT: ORT: kturych 9600 rozwali TI4600 .a jesli chodzi o gry z DX 90 to ani jedna ani druga nie beda zbyd wydajne w tych grach jesli juz to na teraz ja bym brał TI 4600 za ok 4-6 miechow sprzedał i kupił Radka min 9700 z Allegro pewnie juz beda ok 600- 700 zł kosztowac albo mniej http://www.nvision.pl/articles.html?0040-32 tutaj test dla niedowiarkow ze jak juz to tylko TI 4600 a puzniej 9700 no czyba ze bym 9600 XT za 600zł dało sie załatwic ale jak narazie nie bo ok 900zł chodza a to cena zbyt wysoka wporownaniu do wydajnosci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMHO Ati, ale tylko jeśli producent "lepsiejszy", no i musi być podatny na OC. Choć nie powiem, ten 4600 równie atrakcyjny i w teścikach rzeczywiście wydajniejszy od 9600.

BTW - Minkia, czy ty kolego dobrze przemyślałeś ostatnie zdanie? Przez takie stwierdzenia kilka osób już się "poturlało", bo jakbyś nie wiedział to jest to ostatnie słowo do draki ,baaaardzo niemile widziane na forum i przyczynek do idiotycznych wojen "graficznych potentatów".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mógłbym jeszcze dorzycić swoje 3grosze. Robiłem porównawczy test swojego GF4ti4200 z 9600TX i ten ostatnio minimalnie bierze mojego GF'a oczywiście w DX8, DX9 to na razie tylko sztuczny napędzacz rynku. Ile jest gier wymagających ogsługi przez kartę DX8, nie mówię już o DX9. Dopiero przy AAi Anizo ten TX bierze GF4Ti o jakieś 30% ale mało ludzi znam którzy z tego korzystają. Z 9600 zwykłymi jest trochę gorzej, w porównaniu z GF są drożesze i trochę jednak wolniejsze. Z ajkością obrazu tez dużo zależy od producenta a im taniej tym z reguły gorzej. Ja wziąłbym jednak Ti4600, do grania będzie trochę lepsza a producent całkiem całkiem to można się spodziewać że jakość obrazu będize lepsza niż ten najtańszy 9600. Ten 9600 to najwolniejsza wersja więc można przypuszczać że bedzie o ok 30% wolniejszy od Ti.Równiez trzeba uważać by nie trafić bubla z 64bit pamięciami bo wtedy może się zdarzyć że karta bedzie miała wydajność na poziomie 3Ti lub jeszcze niższą. Ja stawiam na GF4Ti i nawet dołożyłbym te 50zł do 4600. Z radeonków to lepiej poczekać aż ceny spadną i kupić 9700 jak napisano wyżej.

 

Co do wojen GF vs ATI to jest to już śmiechu warte, i tu i tu sa plusy i minusy, najpierw troszkę lepsze były GF4Ti a później radki 9700 i wzwyż, a czy warto się bić o te kilka procęt przewagi jednej karty nad drugą. Chyba nie, bo 8500XT i Ti4600 taka jest różnica podobnie jak teraz 9800TX i FX5950. To jest moje zdanie i nie chce tym wywoływać jakiejkolwiek wojny, po prostu przy okazji wyraziłem swoją opinie.

 

Amen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym bral Ti4600 - szybsza od r9600. r9600 pomimo wsparcia dla dx9 ma za mala moc, by uciagnac gry w tym standardzie w jakiejs sensownej ilosci fps

Jestem podobnego zdania... Lepiej miec mocne (chyba najmocniejsze) DX8.1 w postaci Ti4600, niz kiepskie DX9 w postaci niewiadomojakiego Radka 9600...

 

Czyli jesli ATI, to tylko od 9700pro w gore (IMHO) :idea:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...