Skocz do zawartości
phn

Asus A7M266 + Zalman CNPS 7000A - to jest mozliwe ??

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Otoz chce sobie zakupic jakies wydajne chlodzenie AC na mojego procka. Wybor padl na zalmana cnps 7000a... lecz szybko sie rozczalowalem, czytajac na stronie zalmana zgodne plyty z tym radiatorem...

 

Power Supply must not interfere with the heatsink:

A7M266  o 

 

Compatibility requires that no physical interference by the power supply occurs within the 55mm radius of the CPU socket's center. 

Czy ktos montowal tego zalmana na plycie asus a7m266?? Czy jest to wogole mozliwe???

Za wszelka pomoc bede bardzo wdzieczny.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:?:

 

o ta plyte chodzi http://usa.asus.com/mb/socketa/a7m266/overview.htm

 

Dołączona grafika

 

jezeli tak to powinien wejsc - mimo ze Socket jest daleko od krawedzi plyty to radiator moze troche wystawac poza plyte i zawadzac o zasilacz, a skoro nic nie pisza o kondesatorach blisko Socketa to znaczy ze one nie przeszkadzaja

 

wiec sprawdz ile masz przestrzeni miedzy gorna krawedzia plyty a dolna scianka zasilacza

 

:!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie, to ta plyta.

O obudowe to nie ma co sie obawiac - CaseTec O-CT1 (juz do mnie jedzie) :D :lol:

Wlasnie obawialem sie o te kondensatorki... sa bardzo blisko socketu :? Wiec moge spac spokojnie ze nic nie bede musial obcinac/modyfikowac przy tym zalmanie???

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno Zalman ma wypuśić model 8000 wykonany ze srebra z domieszką miedzi ? Czy ktoś czai ile ma kosztować ?

:o Hmmm...

Czy srebro to wydajniejszy surowiec niz miedz? Chodzi mi oczywiscie o oddawanie ciepla z proca w atmosfere... Czy to tylko jakis luksusowy dodatek dla wymagajacych?

Lepiej poczekac na serie 8000 czy kupic tego 7000A Cu ???

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A i jeszcze jedno... przed chwila przejzalem http://www.smallsolutions.de/zalman.html i widac dokladnie ze gosc musial naciac finy aby dokladnie posadzic tego bydlaka na socketcie... Mam nadzieje ze ja nie bede musial pilowac zabawki za 220zl  :o  ;)

:P

 

ale chyba nie doczytales art. do konca ;)

 

tam to jest opisane jak zalozyc CNPS7000-xxxx (czyli ten ktory byl tylko do Socket478 - PIV) na plyte SocketA :)

a ty bedziesz kupowal CNPS7000A-xxxx a ten juz standardowo wchodzi na SocketA bo ma fabrycznie zeszlifowane z obu stron wciecie na ten "stopien" od Socketa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:o Hmmm...

Czy srebro to wydajniejszy surowiec niz miedz? Chodzi mi oczywiscie o oddawanie ciepla z proca w atmosfere... Czy to tylko jakis luksusowy dodatek dla wymagajacych?

Lepiej poczekac na serie 8000 czy kupic tego 7000A Cu ???

Srebro troszke lepiej przewodzi cieplo od miedzi. Nie warto czekac - kilka procent nizsza temperatura objawi sie 2x wyzsza cena.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...