Skocz do zawartości
letrev

Kingstone Value Ram 2700 (333) CL 2.5 Problem z OC . . .

Rekomendowane odpowiedzi

Mam kosci jak w podpisie i w temacie dzialajace w dłal czanel :) ale nie moge przekroczyc fsb procka powyzej 167 :| PLyta epox 8RDA+ ?

Od czego powinienem zaczac zeby pamiatki poszly mi przynajmniej na 400Mhz ?? Napiecie na ram mam najwyzsze jakie daje moj bios . . .

Mam zamiar w niedlugim czasie kupic sobie radiatorki na Ram ale to chyba nie zmieni diametralnie mojego problemu.

Poradzcie cos . . .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakie radiatorki? przecież to pic na wode,u mnie hynixy pracują na 540 mhz bez żadnych radiatorów.Po co brałeś kingstony? Pamięci są bardzo dobre ale nie służą do podkręcania,tak to jest z kingstonami-dobre stabilne kości ale w OC to buble.Ja testowałem ddr-333 kingstona na infineonach i kręciły się do 380 mhz , jakie masz kostki? Jakiej firmy są układy na kingstonach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też miałem ddr-333 Kingstona na Infineonach i mi latały na 190Mhz 2-3-3-4 albo 2-4-4-5 już nie pamiętam 2.8v więc chyba nie były takie tragiczne. Testowałem je na Abicie NF-7 S i Epoxie 8rda+.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakie radiatorki? przecież to pic na wode,u mnie hynixy pracują na 540 mhz bez żadnych radiatorów.Po co brałeś kingstony? Pamięci są bardzo dobre ale nie służą do podkręcania,tak to jest z kingstonami-dobre stabilne kości ale w OC to buble.Ja testowałem ddr-333 kingstona na infineonach i kręciły się do 380 mhz , jakie masz kostki? Jakiej firmy są układy na kingstonach?

źle testowałeś :D ja miałem kingstony value na samsungach i szły max na jakieś 370 MHz (2,56V) ale wymieniłem na infineony i idąspokojnie na 400 przy tym samym napięciu i timingach 2.5-2-3-6. na słąbszych timingach (tych zalecanych) szły spokojnie 420MHz. czas dostępu mają 6ns, samsungi miały 7.5ns.

ale zgadzam się że to sąsolidne, stabilne kostki ale nie podkręcają sięrewelacyjnie. do podkręcania służą hyperX (te infineony 6ns to chyba OEM hypeX 333).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, te na Infineonach są "średnie". Nie to co Winbondy,no ale ich juz nie kupisz. Smigają spox 215 na 2-2-2-11 przy 2,7V i 225 na 2,5-3-3-8 na 2,8V. Zostały mi takie dwie sztuki, ale na razie nie na sprzedaż.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja roczek temu mialem kingstonki 333 tylko nie bardzo pamietam na jakich kosciach ale wiem ze ladnie szly max na nich 460 mhz osiagnalem na plycie EPoX 8K5A2+, timingi najostrzejsze a napiecie to bylo cos kolo 2,9, takze dobre nawet byly

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 2x256 kingston na infineonie 6ns. na agresywnych timingach na epox 8rda+ chodza bezproblemowo na 200 Mhz. wiec nie jest zle....

 

a co do radiatorow na ddr to nie wiem, ja mam 3M cooper red ale jeszcze ich nie zalozylem .... leza w pudelku czekaja az beda potrzebne :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...