Skocz do zawartości
-&R-

male ale fajne - 8rdavcore

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 8rda. Ostatnio gdzies znalazlem link do programiku ktorym niektore ustawienia biosu mozna zmieniac pod winda. Strona programu:

http://www.hasw.net/8rdavcore/

Czy ktos uzywa tego programu. Mi sie spodobal... jedna z jego funkcji to sprawdzanie obciazenia proca i dynamiczne usstawianie fsb w zaleznosci od zadanych parametrow i obciazenia. U mnie dziala prawie dobrze. Chodzi mi o to ze mam zakres regulacji ograniczony od ok 160 do 200MHz. Proc ponad 200 nie chodzil mi nigdy nawet jak zmienialem w biosie wiec tym sie nie przejmuje ale chcialbym miec mozliwosc zejscia jeszcze bardziej w dol... w biosie jak grzebie to moge nawet do 100 zejsc a w programiku to mi zwiesza kompa juz przy 156MHz. Bawil sie ktos juz tym?? Jak jest u was z tym FSB..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze ze w tipsach programu znalazłem to

- For my 8RDA+ this works: minimal FSB = (FSB at boot-time)-60, maximum FSB = (FSB at boot-time)+10

 

Mam na stale fsb 200 wiec minimum powinno byc 140 ale jak dalem w biosie 166 to tez mi tylko do 160 potrafi zejsc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze ze w tipsach programu znalazłem to

- For my 8RDA+ this works: minimal FSB = (FSB at boot-time)-60, maximum FSB = (FSB at boot-time)+10

 

Mam na stale fsb 200 wiec minimum powinno byc 140 ale jak dalem w biosie 166 to tez mi tylko do 160 potrafi zejsc...

Jest też wersja pod NF7 Abita ... tyle, że zmiana Vcore powoduje zwis :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest też wersja pod NF7 Abita ... tyle, że zmiana Vcore powoduje zwis :(

Nie u wszystkich, u mnie nie powoduje zadnych zwisow zmiana Vcore, dziala bez zarzutow na Abicie NF7-S rev.2 bios 2.0.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze ze w tipsach programu znalazłem to

- For my 8RDA+ this works: minimal FSB = (FSB at boot-time)-60, maximum FSB = (FSB at boot-time)+10

 

Mam na stale fsb 200 wiec minimum powinno byc 140 ale jak dalem w biosie 166 to tez mi tylko do 160 potrafi zejsc...

Jest też wersja pod NF7 Abita ... tyle, że zmiana Vcore powoduje zwis :(

mozesz napisac jak sie nazywa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mozesz napisac jak sie nazywa

Nosi rownie wyszukana nazwe co protoplasta nf7vcore, screen na stronce jest nawet ten sam ;)

 

a w jakim zakresie mozesz regulowac FSB ???

Nie bawilem sie w dol zabardzo ale od 166 do 220 dziala.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aciu. Taka mała prośba... sprawdz w dół na ile ci sie uda zejść...

Maly test na mala prosbe zakonczony dosc szybko, ze standardowego fsb 210 na 166 bez problemu, ze 166 na 160 bluskrin.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie dziala ok...i Vcore i FSB w góre i w dół (FSB w zakresie 166-220). Oczywiscie nie sprawdzalem jak sie to spisuje na skrajnych ustawieniach....ale raczej pewnie bedą zwisy :). Natomiast zauwazylem jedną ciekawostke - zmiana Vdd na 1.8 :Vdd pozostaje na 1.6 Zmiana Vdd na 2.0 :Vdd zmienia sie na 1.8V. Ustawienie Vdd na 1.6 - pozostaje 1.6(prawdopodobnie błąd w programie).

Fajną sprawą jest to auto FSB - i dziala !. Trzeba tylko ustawic własciwe min i max parametry przy ktorych poprawnie pracuje kompik :)

 

Testowalem wersje 0.8alpha

pozdrófka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie dziala ok...i Vcore i FSB w góre i w dół (FSB w zakresie 166-220). [..]

Z tymze tu chodzilo raczej o to zeby chodzilo do 140 w dol jesli bierzemy za bazowe Twoje 200 z podpisu bo ze wspomnianego wzoru:

- For my 8RDA+ this works: minimal FSB = (FSB at boot-time)-60, maximum FSB = (FSB at boot-time)+10

tak by wynikalo(200-60=140).

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie jest tak:

XP 1800 pracował bez programiku na ustawieniach 200x10 przy 1,825V. w programiku dałem mu autofsb i ustawiłem minimum fsb na 160 i napiecie 1,4 a max na 200 i napiecie 1,75. po drodze dodałem mu posrednie czestotliwosci i napiecia zeby nie skakał za dużymi skokami napiecia.. np. 166-1,45V 170-1,6V 190-1,7V.

ponizej 160 nie umiem zejsc.... :evil: a mazylo by mi sie 100...a moze nawet mniej.... :twisted: a wiec panowie... kto da mniej :!: :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie jest tak:

XP 1800 pracował bez programiku na ustawieniach 200x10 przy 1,825V. w programiku dałem mu autofsb i ustawiłem minimum fsb na 160 i napiecie 1,4 a max na 200 i napiecie 1,75. po drodze dodałem mu posrednie czestotliwosci i napiecia zeby nie skakał za dużymi skokami napiecia.. np. 166-1,45V 170-1,6V 190-1,7V.

ponizej 160 nie umiem zejsc.... :evil:  a mazylo by mi sie 100...a moze nawet mniej.... :twisted:  a wiec panowie... kto da mniej  :!: :?:

Jesli zejscie z 11x166 na 11x100 mozna uznac za dobry wynik to zglaszam sie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie dziala ok...i Vcore i FSB w góre i w dół (FSB w zakresie 166-220). [..]

Z tymze tu chodzilo raczej o to zeby chodzilo do 140 w dol jesli bierzemy za bazowe Twoje 200 z podpisu bo ze wspomnianego wzoru:

- For my 8RDA+ this works: minimal FSB = (FSB at boot-time)-60, maximum FSB = (FSB at boot-time)+10

tak by wynikalo(200-60=140).

 

Pozdrawiam.

Ok - no rozumiem :). A mnie tez sie spodobal ten programik...ekstremalnych poziomow nie testowalem ale w sumie wystarczy obnizac taktowanie o 200-300MHZ, poleciec z napieciami w dól...włączyc autoFSB i i juz mamy dynamiczne taktowanie procka i spadek tempki .....superek !!! :)

 

Aaaaa....pojawila sie nowa wersja ...0.8 beta :).

 

pozdrófka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wersja 0.8 beta

Proc standardowo 220x10,5 at 1,75V

Do windy, worda, netu itp ustawiam sobie 133x10,5 at 1,5V i wszystko smiga...

Jajca sie natomiast robia, jak nie zaznacze opcji "reset values B4 exit" i dam "uruchom ponownie komputer" - komp wylogowuje sie, ale nie restartuje sie i po chwili syrena :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przyznam ze to juz mi zaimponowalo. 133 a 220... to rozumiem... u mnie ponizej 160 nie chce zejsc chociaz na 160 chodzi na napieciu 1.4 V a w góre to tylko do 200 na 1,75V. a czy mozesz zejsc jeszcze nizej???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojawila sie nowa wersja 0.8.5b. Oto lista zmian:

 

- Fixed fan speed setting at startup

- Fixed NF7 fan display

- Fixed EPrivilege error message after standby

- Added support for DFI Infinity NFII Ultra

- Fixed init. values after standby

- Fixed "Invalid VCore" problem for FSB presets < 100

- Fixed fan settings not saved on shutdown

- Fixed fan settings reset

- Changed startup position to desktop center

- Added AGP SBA option & enabled STPGNT bit

- Added support for Shuttle AN35N Ultra V1.1

- Added PCI-bridge & AGP controller latency

- Fixed SMBus 1 read function

- Added initial support for Soltek 75FRN2-L

- Fixed Infinity & 75FRN2-L VCore sensor

 

Plik do zassania stad :idea:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...