Skocz do zawartości
steryd123

Pytanie do starych forumowiczów(dosc dlugie)

Rekomendowane odpowiedzi

no i to jest jakiś tam dowód na to że ludzi trochę ponosi fantazja co ja tu robie przecierz jest 3.50 przeciez powinienem kimac a nie latac po necie.... 

 

najwiecej wydałem na nagrywrke teaca 24x dalem ok 700 zeta za wersję box teraz sie z tego smieje ale jestem rozgoryczony- trzeba było troche poczekac..

Dobrej nocy i wesołych

teraz mi sie przypomnialo ze za nagrywarke Creativa 8x4x24x dalem 800zl(ok 3 lata temu)...

He he zapomnialem tez, dalem 600 zyla za teac 8/8/32 3 lata temu. Sprzedalem wtedy moja kochana konsolke sony i dolozylem kasy.

P.S. przykleic topic trzeba :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja kiedys kupilem rive tnt2 ultra asusa :D pamientam ze w sklepach krolowala wtedy riva tnt wszyscy mieli voodoo1 mniejszosc voodoo2 a ja zamowilem sobie w vobisie zeby mi sciagneli tego asusa i dalem zaa niego jakos nieco ponad 1000zł i teraz sie pukam po glowie za ten maniakalny wybryk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja też jestem ze starej gwardii, właściwie gdzieś od samego początku :) Właściwie to obecne konto poprzedzało ze 3 inne ( Wiedźmin coś tam i co tam jeszcze- nie pamiętam- jak pamiętam, raz zapomniałem po prostu kodu, a inym razem chciałem skończyć kojarzenia mojego konta z pewną niezbyt miłą wymianą zdań między moim providerem :P)

 

 

Co do mnie- tyle o ile- jednak na każdego przyjdzie wkońcu czas na rozliczenia :roll: . Kupa czasu przeszła jak piasek przez palce. Mimo tego nie dałem się zwariować na rozbudowe sprzetu, by coraz lepiej i więcej grać. Wręcz przeciwnie- zaczyna mi się wydawać, że jakiś stary P 2 300 by mi spoko starczył, bo grać mi się juz ni cholery nie chce ( a na serio jest i mam w co). A uświadczyła mnie w tym wpadka z kupnem u s<span style="color:red;">[ciach!]</span>ysyna zj. Radeona 9600 TX- spoko się gra dalej na starej karcie w każdą grę na full detalach, tylko jakoś wolę sobie posiedzieć pogadać z ludźmi w knajpie, a i dziewczynę bardzo fajną poznałem :)

 

 

A teraz inna sprawa- mam sąsiada, który jest imo bratem mojej dziewczyny. Zanim mnie poznał, niezbyt go obchodziły sprawy komputerowe, miał ot taki sobie sprzęt, który mu całkowicie stykał. Po 1.5 roku znajomości mu kompletnie odjebało- ładuje kasę w sprzet byle tylko mieć coś najnowszego, podkręca i po 3 tygodniach od zmiany jakiegoś podzespołu już kombinuje, jak to opchnąć, żeby kupić coś leprzego 8O Nie wykorzytuje ni cholery tego sprzetu nawet w 50 %- jego praca na tym sprzecie to pisanie faktur i + czasem w coś zagra :lol: .

 

 

Moja rada- nie przeginajcie z PC-tami. Kupujcie tylko to, co jest wam niezbędne, bo to wszytko to czarna dziura- im wiecej włożysz, tym sumarycznie więcej stracisz, bo postęp jest tak ogromny, że wszystko staje się względnie szybko zwykłym złomem :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie było podobnie. W tym roku kalendarzowym przewineło się u mnie aż 8 Athlonów ze słynnej serii JIUHB DLT3C. Kręciłem je ile wlezie, dla siebie zostawiłem najlepszy a resztę sprzedałem. Najśmieszniejsze jest to że ten procek, którego wybralem bo się kręcił najlepiej chodzi od 2 miesięcy na standartowych ustawieniach. Najwięcej za jednym razem wydałem na upgrade ok 1200zł a najdroższą rzeczą jaką kupiłem była nagrywarka LG 4x/4x/32x za ok 850zł. Miałem jeszcze małą przygode z Radeonem 9500, którego kupiłem za 860zl a to tylko dlatego że sprzedawca zagwarantował mi że go przerobie na 9700Pro. Niestety po odblokowaniu potoków pojawiały się artefakty, karte oddałem i wróciłem do GeForca MX200, który mi jak narazie wystarcza. Grać prawie nie gram, nigdy mnie to nie kręciło. Kupiłem żeby się troche pobawić, przyszpanować i sprzedać miesiąc później z zyskiem. Miałem także kupić dysk WD1200JB wtedy kiedy kosztował niecałe 1000zł ale na szczęście się powstrzymałem i kupiłem WD800JB za 570zł. Jednak w porównaniu do karty grafiki taki duży dysk by mi się sprzydał. Obecnie nie mam kasy ale jak przybędzie coś to na pewno kupie sobie UPSa(wkurzają mnie te krótkie przerwy w dostawie prądu, w dodatku mieszkam na końcu linii i narzekam na duże spadki napięcia). Na pewno kupie także LCD jak przytanieja. Aktualnie zbieram komponenty do WC, które zakładam tylko po to żeby mieć cisze. Sprzydałoby się także dokupić 256MB Ramu i myśle że narazie to mi wystarczy.

 

Jeżeli chodzi o tweaka to na początku głównie siedziałem na sprzęcie i podkręcaniu a teraz tylko na oślej no i czasami na chłodzeniu. Pamiętam sobie że zbliżały się matury a ja bawiłem się w drut-moda. Nie chcąc się chwalić byłem pierwszą osobą na forum, która ujarzmiła drutmoda :wink: Tzn chodzi mi to że jako pierwszy doszedłem do tego co należy zrobić żeby uzyskać dowolny mnożnik. Później kupiłem Epox 8RDA i drut-mod stał się już nie potrzebny. Moje komputerowe hobby chce przerodzić na prace. Bardzo chciałbym pracować jako programista. Pamiętam jak 3 lata temu potrafiłem calutką sobote przesiedzieć przed niebieskim ekranem(bawiłem się w TP :) ). Programowanie kręci mnie nadal z tym że teraz pisze programy w Visual C++ i podchodze do tego z dystansem i bardziej profesjonalnie :) Obecnie pisze gierke i kod źródłowy staje się coraz większy i chyba będe musiał zacząć z powrotem kręcić proca a to tylko dlatego bo czas kompilacji coraz bardziej się wydłuża.

 

Przy okazji chciałem zwrócić na jedno uwage, może to nie dotyczy tego wątku ale zauważyłem że jest coraz więcej typowych lamerów. Tzn nie są do końca dobrze obeznani a się przechwają co to nie wiedzą. np jeden mi opowiadał jak to zagina wszystkich kolegów na temat komputerów a niedawno się dowiedziałem jak to prosił żeby mu nagrać bios na płytke CD. Może narazie nie widać w tym nic dziwnego ale on myślał że on nie ma w kompie biosu bo bios to jakiś dodatkowy program i potrzebuje sobie poćwiczyć jego obsługe w domu(uczyli sie obslugi biosu na lekcji). Wszyscy zaczeli się śmiać a gość zrobił się czerwony. :lol:

 

Na ten temat mógłbym pisać i pisać ale może sobie podaruje bo już jest po 2 w nocy a wam pewnie nie będzie się chciało tego czytać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...