Skocz do zawartości
Felson

klej/lakier elektroprzewodzacy ->jaki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Z rocznym poślizgiem chce w końcu odblokować mojego Palomino (okazją jest składanie WC). W każdym razie obiegłem dziś kilka sklepów elektronicznych i motoryzacyjnych i nigdzie nie znalazłem Electona 40AC.

 

W jednym motoryzacyjnym mieli natomiast dwa kleje elektroprzewodzące do łączenia scieżek w szybach samochodowych. Są to:

 

LAIRD AG 438 za 14 zł

Technicoll cośtam za 23 zł

 

O Technicollu wspominał tutaj reed, ale niezbyt dokładnie.

 

Pytanka:

1. Czy ktoś użył jednego z powyższych do odblokowania proca (z sukcesem, of course) :?:

2. Czy ktoś się orientuje gdzie (i za ile) dostane w Krakowie Elcton 40 AC :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I co? Nikt nie pomoże? :(

 

Znalazłem info o tym kleju Technocoll. IMHO powinien być ok. Czy ktoś kompetentny patrząc na parametry jest to w stanie potwierdzić?

 

Natomiast na temat Laird AG-438 znalazłem tylko tyle:

KLEJ PRZEWODZĄCY AG-438 bawarskiej firmy LAIRD. Jednoskładnikowy klej przewodzący prąd służy do naprawy linii ogrzewających i przyłączeniowych. Doskonały dla serwisów komputerowych oraz hobbistów. Spełnia również swoje zadanie przy naprawach elementów elektronicznych i elektrotechnicznych w autach (np. naprawa ogrzewania tylnej szyby).  Rozcieńczalnik: aceton. Zawartość: 12ml

Chyba też OK?

 

A i jeszcze pytanko. Jak przy kleju jest napisane rozcienczalnik (np aceton) to czy służy on tylko do rozcienczenia kleju, czy też po całkowitym zaschnięciu (np po roku) da się go tym rozcienczalnikiem rozpuścić i ładnie usunąć:?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ech :?

 

przeciez to wszytko juz bylo

- ten do szyb moze sie nie nadawac bo ma zupelnie inna wlasciwosc - jak plynie prad to zwieksza sie opor i wydziela sie cieplo

- jakis klej/lakier przewodzacy prad (na bazie srebra) powinien byc OK bo ma niska rezystancje (opor) i takie cos jest potrzebne do Palomino

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...