Skocz do zawartości
yaro120

MAM 8000 pkt na moim sprzęcie ;/

Rekomendowane odpowiedzi

Sprzęt takii jak w podpisie poprzednio miałem celka 1700 wyniki 7500 !? a teraz P4 2,66 i 8000pkt jak podkręce na 3ghz to mam 8500, mimo wszystko po wymianie proca wydajność w grach się zmieniła znacznie(NFS:U PŁYNNIE WSZYSTKO NA FULL NA CELKU NA MEDIUM PŁYNNIE) ale co z tym wynikiem to normale ? A i czy jest sens podkręcać proca na tym ramie? I czy wynik może być spowodowany wysoką temp.? bo mam arctic cooling a temp 60-70(w dużym) w stresie. Po zmianie proca jeszcze zauważyłem takie ms zwolnienia można to porównać do odczytu dysku na sila się to przy podkręceniu (ram-który mam zamiara na twinmosa wymienić 400mhz?) POZDRO I THZ ZA EWENT ODP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sugerujac sie samym prockiem, to dosyc maly przeskok.

Procesor ma spory wplyw na punkty.

 

PS. Moja konfiguracja z Radeonem 9000Pro. Zmienilem Celerona 1.7 na Pentium 4 2.53 - przeskok okolo 2000 puntow. Z P4 2.66 byloby pewnie z 2200.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten wynik jest za niski, chyba ze ten proc co masz to celek tak ? ja na 1,7+@2000mhz fsb 185 1:1 ram(266) 2,5.3.3.7 i Radek 8500LE, nie krecony czyli 250/250, ma wydajnosc wlasnie tego gf3ti i w 3d marku 9444 punkty, z tym ze windows ma juz jakies 4,5 miesiaca wiec nie jest pierwszej swierzosci i zwinnosci. :)

 

btw nie wierze ze majac 8000 pkt w NFS:U na wysokich detalach i 1024x768 masz plynnosc... bo ja jakos nie mam, da sie grac w tych detalach ale frame rate ma duzy rozrzut, sprawdzalem to frapsem... a u Ciebie do ilu fps spada np w China Town ?:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie oszukujmy sie to Badziewny wynik ja na fx 5200 wyciągam troszek ponad 9k A mój procesor to 2.3 GZ o on ma 3GZ i Troszke gorszą ,moim zdaniem grafike chodz wielu sie ze mna nie zgodz !!! Lipa jednym zdaniem :

1. Podkrec grafike

2. Ustaw agresywne ustawienia pamięci

3.Jak masz bajzzel w systemie windows to foramt c: i clean install

4.To nie taki tragiczny wynik w sumie :wink: :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to pamięć troche wadzi widze!!

"Ustaw agresywne ustawienia pamięci" WHAT i jak ?

Co do NFS:U, dostał kupe klatek po zakupie Proca (a nie dostał pkt w 3dmarku01), w chinatown mam 24-35FPS gdzieś tak(gra płynna i szybka), męczy go natomiast do 15 kurz na piasku (palenie opon) ale to mi się żadko zdarza. Myśle że fakt iż mi gierki chodzą na fullu płynnie kwestia proca który pomoga karcie.

Czekam dalej na sugestie i porady

POZDRO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te 8000 to trochę mało jak na tą kartę. Ja u siebie na gainwardzie ti200 bez oc procek na 1800 miałem 8400marków. Przy procku na 2,7ghz miałem 9700, więc albo masz coś nie tak ze sterami od grafy albo coś od mobo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta MSI 845E MAX 533FSB MAX

zmienilem ostatnio mojego 3 msi 875p neo fisr2 (3 bo 2 wczesniej padly w ciagu 6 miesiecy), na abita ic7g, wynik? otoz skoki w 3dsmarku na msi: 5000~10000 pktow,

 

abit: > 12k

 

wszystko BEZ reinstalacji windy, tylko stery dogralem do abita...

 

jeszcze jakies pytania?, ja nie mam zadnych... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aaa już wiem co mogło się stać

Mam nieoficajlne sterowniki do karty (OMEGA DRIVERS) i przy instalce zamiast <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> perfomace wziąłem quality (i dobrze), więc myśle że to się do tego przyczynia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mysle ze wyni jest jak najbardziej wporzadku, bo ja na swoim sprzecie i grafa bez o/c robie cos kolo 8000pkt w 3dmarku 2k1. A jak podkrece grafe na 250/550 to mam wynik 10k(na procku 2135Mhz na 2200Mhz nie testowalem bo mam dx9.0)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aaa już wiem co mogło się stać

Mam nieoficajlne sterowniki do karty (OMEGA DRIVERS) i przy instalce zamiast <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> perfomace wziąłem quality (i dobrze), więc myśle że to się do tego przyczynia

Ja mam ustawione wszystko na quality i przy niekręconym procu ( 1600Mhz )mam 8128pkt. a przy podkręconym ( 2000Mhz ) 8949pkt.

Pamiątki mam ustawione synchro z procem i timingi 2-2-2 1T .

Takwięc pokombinuj trochę bo wynik z pewnością możesz uzyskać o wiele lepszy.

Zwróć uwagę na ustawienia pamięci, u mnie naprzykład ustawienie 2-2-2 1T daje 500pkt. względem 3-3-3 2T

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakos nie lezy mi ten wynik i to bardzo.. moze zerknij na stery?

u siebie na pozyczonej karcie (gf4ti200) mialem 8953 (1.6) i

10371 (2.13), a karta Twoja od gf4ti 'az tak bardzo' sie nie rozni.. to moze na -

ale procek badz co badz duuzo szybszy takze na + :)

chyba, ze moze 3dmark trzepniety ;)

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakos nie lezy mi ten wynik i to bardzo.. moze zerknij na stery?

u siebie na pozyczonej karcie (gf4ti200) mialem 8953 (1.6) i

10371 (2.13), a karta Twoja od gf4ti 'az tak bardzo' sie nie rozni.. to moze na -

ale procek badz co badz duuzo szybszy takze na + :)

chyba, ze moze 3dmark trzepniety ;)

pozdrawiam

Khyhyhy :D:D:D

Nie rozni sie za bardzo :D:D:D

Wcale sie nie dziwie, ze masz taka opinie skoro na swoim sprzecie dales rady tylko do 10371. Przy 1.6 na celku tualatinie mialem o 1000 wiecej niz Ty na PIV 1.6

Na takim sprzeciorze jak Ty masz to okolo 13k powinienes zobaczyc przy konkretnym OC.

Co do sterow masz racje. ZLE STEROWNIKI --->> ZMIENIAC !!! i to juz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wcale sie nie dziwie, ze masz taka opinie skoro na swoim sprzecie dales rady tylko do 10371. Przy 1.6 na celku tualatinie mialem o 1000 wiecej niz Ty na PIV 1.6. Na takim sprzeciorze jak Ty masz to okolo 13k powinienes zobaczyc przy konkretnym OC.

moze cos by bylo wiecej, gdyby byl czysty system.. gdybym cos w ogole zaczal przy nim kabinowac, szczegolnie z karta, ew. potasowac ze sterownikami.. to na pewno cos wiecej by sie znalazlo;

niedlugo zaczne sie znow bawic, ale z pojsciem w gore jeszcze z prockiem.. i karta.. lecz (z uwagi na karte) wyniki nie beda takie fajne..

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to pamięć troche wadzi widze!!  

"Ustaw agresywne ustawienia pamięci" WHAT i jak ?

w biosie masz opcje ktora automatycznie zmienia timingi - jedna z nich to "agressive"

 

ale najlepiej sam sie pobaw w timingi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm mam 8900 pkt :D Podkręciłem troszeczke wszystko i jest ok... Pozdrawiam  Chłodzenie jest cienkie ale naprawde ciche i niezawodne nie wyłączy mi się w nocy

Nadal malutko.

Niby troche mało ale niejest źłe , na Antku 2100+ wyciągałem 9200pkt a to P4 2,66GHz.

 

Do yaro120 na ile wykręciłeś grafe ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(NFS:U PŁYNNIE WSZYSTKO NA FULL NA CELKU NA MEDIUM PŁYNNIE) 

Ja ostatnio mam wszystko co się da na full (odbijanie światła na medium bo mi sę nie podobało) i na tym co w podpisie chodzi mi płynnie! To albo ja mam jakiś super procesor :mrgreen: , albo Wy macie takie słabe 8O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(NFS:U PŁYNNIE WSZYSTKO NA FULL NA CELKU NA MEDIUM PŁYNNIE) 

Ja ostatnio mam wszystko co się da na full (odbijanie światła na medium bo mi sę nie podobało) i na tym co w podpisie chodzi mi płynnie! To albo ja mam jakiś super procesor :mrgreen: , albo Wy macie takie słabe 8O

LOLEK jesteś u ciebie graf jest na dx7 strasznie lolowata i badziewiasta , niewidziałeś grafiki w nfs u na kartach z dx8 I tu procesor niema dużo do gadania liczy sie karta graficzna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...