Skocz do zawartości
PelzaK

Masa (nie)plastyczna?!?

Rekomendowane odpowiedzi

kolejny z moich @ pomysłów.... Narazie pytanko.... Czy ktos sie orientuje jak sie nazywa, czy mozna gdzies kupic i czy uzywał ktos jakiejs masy plastycznej z początku, która w jakims procesie nieskomplikownym (typu suszenie) robi sie twarda na wzur plastiku?

 

tylko musi byc tego duzo, tanio... TESCO :] bo na opapranie tym całego frontu i dahu pudełka trohe chyba pujdzie.

 

jak mi sie uda zrobic to co chcem zrobic to bedzie.... znakomicie :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolejny z moich @ pomysłów.... Narazie pytanko.... Czy ktos sie orientuje jak sie nazywa, czy mozna gdzies kupic i czy uzywał ktos jakiejs masy plastycznej z początku, która w jakims procesie nieskomplikownym (typu suszenie) robi sie twarda na wzur plastiku?

 

tylko musi byc tego duzo, tanio... TESCO :] bo na opapranie tym całego frontu i dahu pudełka trohe chyba pujdzie.

 

jak mi sie uda zrobic to co chcem zrobic to bedzie.... znakomicie :]

zastosuj żywice epoksydową z matami z włukna szklanego lub robisz z brystolu model i pokrywasz kilkoma warstwami żywicy epoksydowej jak wyschnie jest jak metal twarda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko dodam, ze nierownosci w zywicznym modelu mozesz wyrownac szpachla wykonczeniowa (taka do napraw karoserii). Naklada sie ja bardzo prosto a potem szlifuje.

Ja teraz walcze z obudowa i stosuje szpachle firmy NOVOL. Po wyszlifowaniu jest gladka jak lustro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ho ho :] na tak drogą obudowe to mnie nie stac :] yet...

Najlepsza byłaby tafla materiału typu SOLID :] a nie wydmuszka wielkosci przodu miditowera. Moze ktos pamieta obudowe typu MATRIX z takim ludzikiem w kokonie, z czego ten koles zrobił tą rzezbe całą... chyba nie kuł dłutem w litej blasze :]]

Moze pianka do ocieplania okien da rade.... jakby ją pokryc tą zywicą... hmm will see.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...