Skocz do zawartości
Chaos Gdańsk

1800+ PALOMINO

Rekomendowane odpowiedzi

Z góry mówie, że pewnie to już było, wielu z was powie szukaj, szukaj, szukaj.

 

Chodzi mi o odpowiedz na pare prostych pytań.

 

JaK masz odpowiedzieć "szukaj" to nie trać czasu na wpisywanie posta tu.

 

A więc. Palomino 0.18 1800+ fsb nominalne 133 voltaż u mie 1.77 nominalny pokazywało.

 

na fsb 145 potrzebował 1.8 volta

 

na fsb 155 potrzebował 1.9 volta bo winda nie wskakiwała.

 

Teraz moje pytanie, wiem że to [ciach!]iany procesor ale niedługo wymieniam a chce jeszcze zobaczyć co ten potrafi więc moje pytanie brzmi, do ilu fsb to pójdzie zanim sie zjara i ile voltarzu wytrzyma.

 

pamięci wytrzymaja fsb 220 spokojnie na asynchro sprawdzałem, płyta 8rda3 więc też not bad zasiłka chieftec dual :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam cały czas synchro, chciałem tylko sprawdzić czy pojdą ponad 200 :)

mam pamiątki pc400 czyli fsb 200 a proc mi chodzi na 133 teraz :D:D

 

zastanawiam sie czy wytrzyma ten proc np 2.0 volta albo wiecej, szkoda go zwalić , jeszcze grosza jest wart :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki palomino sie słabo kręci więc zamiast go katować wysokim woltarzem lepiej go odblokuj, zmniejsz mnożnik i wtedy kręc FSB. Podkręcisz go (zależnie od szczęścia) o jakieś 200 MHz, ale za to możesz uzyskać FSB 180 a może i więcej. Więc zysk wydajnościowy będzie duży.

 

A proc bez gwarancji jest wart koło 200 złotych więc szkoda go palić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na 156 poszedł czyli 1800 mhz :D tj o 250 wiecej niż nominalny, ale nie bede go prażył, co prawda temperatura skoczyła tylko o 3 stopnie ale szkoda mi go :) a odblokowywać nie ma co bo w poniedziałek barton2500+ :) mam nadzieje że trafie na dobrą serje :-/

 

200 za niego nie wezme bo obiecałem kobiecie że dam jej za 100 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój osiaga FSB 145 na defaulcie, po podniesieniu napięcia do 1,80V (płyta pokazuje 1,86V) chodzi na 150 ale niezbyt pewnie (wywala Prime), za to jest strasznie napalony ;) Grzeje się niemiłosiernie, więc w wyzsze Vcore na obecnym chłodzeniu się nie bawiłem.

 

Teraz składam WC więc chyba go w końcu odblokuje i planuje go lajtowo puścić 10X170. Zobacze jaka temp będzie, bo chce mieć chłodnicę bez wiatraków (cisza) więc nię będę go bardzo męczyć kręceniem.

 

Cały czas chodzi mi po głowie myśl żeby go sprzedać i kupić Thortona 2000+ z odblokowanym mnożnikiem, no ale kasy nie ma :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to Powiem tak ja w moim wc nie mam wogole chłodnicy :)

 

baniak -pompa-blok-baniak

 

temperatura idle default po 3 dniach overneta :) i mp3 stabilna

cały czas około 38-39 stopni,

dziś puściłem na 156 i chodziło stabilnie w miare :) prime wywalał i aq3 też

ale gg chodziło i winamp :) przy1.9volta działało to z 4 godziny i temp ustabilizowała sie przy 43 stopniach.

 

zaznaczam cały czas że bez chłodnicy !

 

woda jest chłodniejsza od proca o okolo 7-8 stopni. czyli jak by chłodnica ściągneła to do temp pokojowej okolo22 stopni to na procu by było ~30 stopnie hmmm narazie barton potem po szrotach połaże, ale nie chce nagrzewnicy tylko chłodnice :) najlepiej jakąś jebitną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój osiaga FSB 145 na defaulcie, po podniesieniu napięcia do 1,80V (płyta pokazuje 1,86V) chodzi na 150 ale niezbyt pewnie (wywala Prime), za to jest strasznie napalony ;) Grzeje się niemiłosiernie, więc w wyzsze Vcore na obecnym chłodzeniu się nie bawiłem. 

 

Teraz składam WC więc chyba go w końcu odblokuje i planuje go lajtowo puścić 10X170. Zobacze jaka temp będzie, bo chce mieć chłodnicę bez wiatraków (cisza) więc nię będę go bardzo męczyć kręceniem.

 

Cały czas chodzi mi po głowie myśl żeby go sprzedać i kupić Thortona 2000+ z odblokowanym mnożnikiem, no ale kasy nie ma :(

Dokładnie o taką odpowiedź mi chodziło krótko, konkretnie i na temat thx.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...