Skocz do zawartości
SuWaK

Problem z plyta glowna.

Rekomendowane odpowiedzi

Mam ogromny problem. Komputer choc podlaczaony do zasilania nieuruchamia sie. Zasilacz jest dobry sprawdzalem innym, listwa tez, wlocznik power tez :P .

Zostaje plyta glowna. Znajomy powiedzial ze mam przepalone kondensatory na plycie. Czy to prawda i czy da sie je w jakis sposob wymienic lub naprawic :?: I jak to wogle wygloda bo niewiem nawet ktore to kondensator :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kondensator wygląda jak walec, ma dwie nóżki. Padnięte kondensatory będą albo rozdęte, albo zbrązowiałe u góry, albo rozerwane i rozlane. Co do wymiany to jak najbardziej się da.

 

Poszukaj sobie tematów o wylanych kondensatorach - są i o płytach głównych i o kartach graficznych. Poczytasz jak naprawić i zobaczysz na fotkach jak to rozpoznać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niewiem czy moja plyte (Shuttle AK31) probowac naprawiac czy wydac te 500 zeta na nowa plytke Abita np. NF7-SL. A moze to nie wina plyty tylko np. procka :?: Bo choc nadal niewiem jak wyglodaja napeczniale kondensatory to te moje mi na takie niewyglodaja. Niechce wydac kasy na Abita i zeby sie potem okazalo ze to nie w plycie tkwi przyczyna mojego problemu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... A moze to nie wina plyty tylko np. procka  :?: ...

Napewno nie procka. Piszesz ze Ci komp wogole nie startuje, a gdy procek jest uwalony lub nie ma go wcale to napiecie i tak jest podawane na napedy i mozna np. wysunac CD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzieki za informacje radoha :)

Teraz juz prawie pewne ze to wina rozwalonej plyty :( bo nic innego niemoze juz chyba byc przez co by komp niedal znaku zycia.

Tylko dlaczego czasem koputer daje sie uruchomic i dziala bez zadnych zwisow i problemow :?:

No i jaka mi plytke nowa polecicie. Zastanawiam sie nad Abitem NF7-S o ile bedzie lub NF7-SL. Co mi polecicie :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

suwak bardzo dobry wybór, dobra płyta ma wiele zwolenników, jeszcze do rozpatrzenia epox 8rda3, w sumie to miedzy tymi dwoma można wybierać, ja jestem zwolennikiem epoxa więc może dlatego, a abita nie miałem jeszcze, może jak bym u kogoś na abicie sie pobawił to bym zmienił zdanie ale jak narazie to te 2 płyty rox

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wiesz ze jak tak teraz patrze na ta plyte to sie zastanawiam czy nielepsza :) Bo ten abit to ma mase zbednych zeczy dla mnie np lan fire-wire. A ten epox tylko to co trzeba :D

Ale czy napewno moj problem to przez wadliwa plyte glowna :?: Bo w tej chwili komputer udalo sie wlonczyc i dziala bez zarzutu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie potrafie ci odpowiedzieć co jest z twoją mobo, jedno jest kiepskie w tym epoxie ta zintegrowana dźwiękówka jest jakaś taka hmmm kipska, miałem wcześniej gigabyte i dźwięk mi sie bardziej podobał, niedługo zainwestuje w jakiegoś live albo audigy, reszta wg mnie rewelacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiec mam kase i zamierzam kupic jakas plyte ale caly czas niewiem w czym tkwi moj problem i niechce zbednie wydawac pieniedzy :(

W tej chwili komp dziala prawie caly czas bo boje sie ze jak go wyloncze to juz niewstanie :D a tak dziala narazie ...

No a karta dzwiekowa 5.1 na abicie :?: Co o niej myslicie :?:

 

Dzis komp znow nieruszyl :( Postanowione kupoje Abita NF7-S :D bo juz wytrzymac niemoge z tym kompem. Ale jesli to niewina plyty to dopiero bede zlyy. :evil: :evil: :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak na rozwalone kondensatory to mi niewygloda wiec to moze byc cos powazniejszego lub mniej powaznego :? Jak uda mi sie nawet naprawic ta plyte to komos ja najwyzej sprzedam :D a sam bede chulal na nowiotkim Abicie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Postanowilem odswizyc ten temat gdyz moja sytuacja sie troche zmienila :P

Wczoraj skladalem tacie kompa i wydalo sie ze przyczyna mojego problemu jest procek :!: Komp mi sie wogle niewlancza na tym procku ani procek niedziala na innym kompie. Podlaczylem nowy procek 2000+ i dziala wrzystko ok. Tylko ze komp go niewykrywa jak nalezy. BIOS wykrywa go jako Unknow Procesor. Czy trzeba zaktualizowac BIOS :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No moj stary procek Athlon 1700+ po podlonczeniu do jakiegos kompa (probowalem na dwoch) niedziala. Znaczy komp startuje siatraczki dzialaja diodki migaja :) ale to koniec. Nic wiecej sie niedzieje nic sie niewyswietla. Zaden bios komunikat. A z tym nowym prockiem dziala wrzystko dobrze. Tylko na jednym kompie z plyta Shuttle AK31 niewykrywa wlasciwie procka ale na stronie producenta znalazlem juz chyba nowy bios co to poprawia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...