Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałem zapytać czy lepiej mieć więcej partycji czy mniej i obecnie mam 4gb na system na ntfs i reszte na facie 32 czyli 111gb mniej wiecej.Poki nie mam duzo danych sie pytam czy lepiej wszystko na duzym czy mniejszych tylko ze miedzy partycjami wolno przegrywa, znaczy wolniej znacznie niz na jednej partycji ale to szczegol w sumie. I jakie systemy plikow najlepsze sa - najszybsze albo najbezpieczniejsze ( chyba ntfs) tak ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiem podobnie jak poprzednik :)

1. najpierw system

2. i potem pokolei to czego uzywasz najczesciej :)

3. im wiecej masz partycji tym lepiej, nie umiem tego jasno wytlumaczyc, ale w skrocie to powiem tak: im wiecej partycji tym wiecej danych Ci na hdd wejdzie :) no ale nie przesadzaj :D bo wiesz mam kumpla w sieci co ma 120gb (80+40) i ma chyba 16 partycji :lol: :lol: :lol: hehehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem zapytać czy lepiej mieć więcej partycji czy mniej i dlaczego obecnie mam 4gb na system na ntfs i reszte na facie 32 czyli 111gb mniej wiecej. I jakie systemy plikow najlepsze sa.

Dlatego, że ktoś Ci tak ustawił. :twisted:

 

A co do wyboru między systemami: mamy tu coś takiego, jak wyszukiwarka. Temat był już poruszany wiele razy. Np.:

NTFS czy FAT 32?

LEPIEJ DYSK CHODZI NA NTFS CZY FAT32?

FAT32 czy NTFS?

FAT 32 czy NFTS ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do takiego dysku zaproponowalbym ci: podzielenie tej partycji rozszerzonej na 2 lub gora 3 dyski logiczne.

Przyklad 1: C: 5GB D: 53GB E: 53GB

Przyklad 2: C: 5GB D: 35GB E: 35GB F: 35GB

Duzej partycji nie polecam, m.in. ze wzgledu na bardzo dlugi proces defragmentacji.

 

Transfer z partycji na partycje a w obrebie jednej partycji bedzie praktycznie taki sam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam >6 i >70 gb i nie mam problemu z dlugim przenoszeinem miedyz partycjami duzych plikow gdy mialem zamist 70 dwa razy po 35 bo mnei to wkurzalo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...