Skocz do zawartości
Buzzy

Chieftec360 czy Enermax350 ?

Rekomendowane odpowiedzi

Mam dylemat co kupic... Potrzebujesz mocnego zasilacza i zastanaiwam sie czy <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span>

Enermax 350W PFC FM ATX 325 zł

http://sirius.pl/product.php?action=info&id=5454&sid=1

czy moze

Chieftec 360W PFC ATX dwa wentylatory 259

http://sirius.pl/product.php?action=info&id=5565&sid=1

Ktory wybrać ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz Chieftec 420W ATX dwa wentylatory. Ja kupiłem wczoraj za 320zł. A w Siriusie jest za 309zł z czego pamiętam, ale dostawa dopiero za 10 dni.

Nie pytalem o Chiefteca 420! Pytalem o 360 chiefteca i Enermaxa 350..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dylemat co kupic...

do Twojego Abita NF7 to kup zasilacz o duzym pradzie na +12V :!: bo ta plyta robi Vcore z +12V

 

czyli innymi slowy bierz Enermaxa - pod warunkiem ze to model o takich amperazach (bo z opisu na Siriusie niewiele mozna wywnioskowac)

+5V / 32A

+3.3V / 32A

+12V / 26A - tu nawet chieftec 420 wymieka :P

 

:!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za tego Enermax 350W zapłacisz 325 zł, to nie lepjej kupić Chieftec 420 W i taniej cię wyjdzie.

taaaaaa - tylko po co mu 40A na +5V skoro potrzebuje duzo pradu na +12V (przy NF7) a tu nowe Enermaxy bija wszystko na glowe :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za tego Enermax 350W zapłacisz 325 zł, to nie lepjej kupić Chieftec 420 W i taniej cię wyjdzie.

taaaaaa - tylko po co mu 40A na +5V skoro potrzebuje duzo pradu na +12V (przy NF7) a tu nowe Enermaxy bija wszystko na glowe :P

Benek dobrze mowi - sam wymienilbym swojego Chiefa na jakiegos mocnego Enermaxa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam kupiłem dziisaj zasilacz CHIFTEC 420W i DUAL FAN ACTIVE PFC i mam taki oto problem ! po ok 10min pracy z zasilacza zaczyna wydobywać się pewien hałas coś w rodzaju pykania jakby łozysko w wentylu ale niewiem dokładnie czy to to , hałas ten jest zdeka denerwujacy.

 

Teraz kompa wyąłczyłem i hałas dalej jest dopiero jak wyjme wtyczke z gniazdka i poprostu jak przetwornica przetsanie pracowąć to hałasu już niema. Czytałem dawno dawno temu na forum że ktoś miał podobny hałas ale już niepamietam co i j ak robił , czy coś takiego reklamowąć , wsumie dziwna sprawa.Naprzykąłd teraz jak wyąłczyłęm kompa z gniazdka i odpaliłem ponownaie to już hałasu niema przez ok 15min

 

UPDATE : Już jest ehh ale to wkurzajace tak jakby osa latała w zasilaczu i bzyczała

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam  kupiłem dziisaj zasilacz CHIFTEC 420W i DUAL FAN ACTIVE PFC i mam taki oto problem ! po ok 10min pracy  z zasilacza zaczyna wydobywać się pewien hałas coś w rodzaju pykania jakby łozysko w wentylu ale niewiem dokładnie czy to to , hałas ten jest zdeka denerwujacy.

 

Teraz kompa wyąłczyłem i hałas dalej jest dopiero jak wyjme wtyczke z gniazdka i poprostu jak  przetwornica przetsanie pracowąć to hałasu już niema. Czytałem dawno dawno temu na forum że ktoś miał podobny hałas ale już niepamietam co i j ak robił , czy coś takiego reklamowąć , wsumie dziwna sprawa.Naprzykąłd teraz jak wyąłczyłęm kompa z gniazdka i odpaliłem ponownaie  to już hałasu niema przez ok 15min

 

UPDATE : Już jest ehh ale to wkurzajace tak jakby osa latała w zasilaczu i bzyczała

slynne "sykanie" chiefa :/ jedynie chyba reklamacja pomoze. Myslalem ze chlopaki poradzili juz sobie z wadliwa seria :evil:

Co do wyboru ja u siebie mam chiefa i jest good mimo iz mam NF7S

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

slynne "sykanie" chiefa :/ jedynie chyba reklamacja pomoze. Myslalem ze chlopaki poradzili juz sobie z wadliwa seria :evil:  

Co do wyboru ja u siebie mam chiefa i jest good mimo iz mam NF7S

A orientujesz się co to syka i czemu?? Wydaje mi się że jest to w okolicach przetwornicy , chociarz wczoraj podczas tego sykania przepiołem wszystkie przewody w gniazdkach i do dzisiaj jest cisza. Bo co ciekawe listwa zasilajace również zaczeła mi tak pykać pomimo tego ze komp był wpięty w inne gniazdko (gniazdko pod które podpieta jest listwa)

No ale od czasu przepięcia przewodów wszystko jest OK, niewiem tylko czy to wróci czy nie.

Czy to sykanie wpływało jakoś na prace zasilacza?

 

Dzięki !

Pozdro. !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja sie podepne z moim problemem tutaj bo w innym temacie nikt narazie sie nie wypowiedzial a problem jest troche dziwny.

 

Otoz mam wlasnie Chieftec HPC-360-202 Single Fan, Passive PFC.

Plyta Glowna jak w podpisie - MSI KT3 Ultra (wgrany najnowszy Bios)

 

Problem jest taki ze :

- plyta ma 4 zlacza (3-pinowe) do podpiecia wiatraczkow (NBFAN1, CFAN1, PSFAN1, SFAN1) - oznaczaja kolejno mostek polnocny, procek, zasilacz i dodatkowy cooler systemowy.

- 2 z nich (CFAN1 i SFAN1) maja piny (GND, +12V, Sensor)

- pozostale 2 (PSFAN1 i NBFAN1) (GND, +12V, NC) (brak sensora)

- kabelek z PSU podlaczam oczywiscie do PSFAN1 - ale poniewaz brakuje Sensora to nie podaje mi obrotow

- jesli podlacze do SFAN1 to wskazuje na ok 1900-2000 RPM (to chyba przesada albo zle wskazanie skoro w tescie Benchmarka mial ok 1400 !!)

- podlaczenie (lub nie owego) kabelka nie daje zadnych slyszalnych roznic

(moje wrazenie jest takie ze zasilacz pracuje zbyt glosno - z cala pewnoscia nie jest to zaden inny element poniewaz dokladnie to sprawdzilem - jest jeszcze efekt "syczenia" - ale to inna bajka i raczej urok tych zasilek)

 

Stad moje pytania :

- czy podlaczenie tego kabelka powinno miec jakokolwiek wplyw na RPM wiatraczka w zasilaczu ? (bo zauwazylem ze u mnie nie ma)

- jesli tak to jak najlepiej to podlaczyc (skoro zlacze PSFAN1 na plycie nie posiada sensora)?

- jak zmierzyc poprawnie wskazanie obrotow i ewentualnie programowo zmniejszyc ich liczbe ? (Hardware Doctor o ktorym pisali na Benchmarku mnie nie chce sie uruchomic .

Nie chce ingerowac we wnetrze zasilacza bo strace gwarancje. Moze ktos ma dokladnie ta plyte i zasilacz i u niego wyglada to inaczej - bede wdzieczny za sugestie.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Stad moje pytania :  

- czy podlaczenie tego kabelka powinno miec jakokolwiek wplyw na RPM wiatraczka w zasilaczu ? (bo zauwazylem ze u mnie nie ma)

- jesli tak to jak najlepiej to podlaczyc (skoro zlacze PSFAN1 na plycie nie posiada sensora)?  

- jak zmierzyc poprawnie wskazanie obrotow i ewentualnie programowo zmniejszyc ich liczbe ? ...

ad 1 - nie

ad 2 - patrz wyzej - ten zczyt nie ma nic do sterwania iloscia obrotow to tylko odczyt

ad 3 - poprawnie to najlepiej na roznych plytach potestowac - jak bedzie taki sam wynik to znaczy ze tak jest, programowo sie nie da (bo niby jak) trzeba sprzetowo :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

slynne "sykanie" chiefa :/ jedynie chyba reklamacja pomoze. Myslalem ze chlopaki poradzili juz sobie z wadliwa seria :evil:  

Co do wyboru ja u siebie mam chiefa i jest good mimo iz mam NF7S

A orientujesz się co to syka i czemu?? Wydaje mi się że jest to w okolicach przetwornicy , chociarz wczoraj podczas tego sykania przepiołem wszystkie przewody w gniazdkach i do dzisiaj jest cisza. Bo co ciekawe listwa zasilajace również zaczeła mi tak pykać pomimo tego ze komp był wpięty w inne gniazdko (gniazdko pod które podpieta jest listwa)

No ale od czasu przepięcia przewodów wszystko jest OK, niewiem tylko czy to wróci czy nie.

Czy to sykanie wpływało jakoś na prace zasilacza?

 

Dzięki !

Pozdro. !

Może chodzi o odwrotne podłączenie wtyczki do gniazdka zasilania. Wiem że np. we wzmacniaczach dźwięku ma to nieraz wpływ na ich pracę (dokładnie nie pamiętam jaki, ehh.. ale ma na pewno).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Domyslam sie ze to tylko odczyt , niemniej czytajac posty roznych uzytkownikow tego modelu, wspominali o RPM rzedu 1400 - 1500 (podobnie jak we wspominanym tescie zasilek na benchmarku) - stad moje zdziwienie ze u mnie jest to 2000 !!.

Skoro zlacze PSFAN1 to odczyt - to niby w jaki sposob i co ma odczytywac , skoro nie posiada sensora ?.

Wg mnie tak wlasnie powinno byc, ale widocznie w tym przypadku MSI dalo plame.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Domyslam sie ze to tylko odczyt , niemniej czytajac posty roznych uzytkownikow tego modelu, wspominali o RPM rzedu 1400 - 1500 (podobnie jak we wspominanym tescie zasilek na benchmarku) - stad moje zdziwienie ze u mnie jest to 2000 !!.

  Skoro zlacze PSFAN1 to odczyt - to niby w jaki sposob i co ma odczytywac , skoro nie posiada sensora ?.

  Wg mnie tak wlasnie powinno byc, ale widocznie w tym przypadku MSI dalo plame.

Sprobuj podlaczyc wentyl pod inne gniazdo z kontrola obrotow na mobo. U mnie na jednym wentyl pokazuje jako 1400 rpm, a na innym 1800 :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

slynne "sykanie" chiefa :/ jedynie chyba reklamacja pomoze. Myslalem ze chlopaki poradzili juz sobie z wadliwa seria :evil:  

Co do wyboru ja u siebie mam chiefa i jest good mimo iz mam NF7S

A orientujesz się co to syka i czemu?? Wydaje mi się że jest to w okolicach przetwornicy , chociarz wczoraj podczas tego sykania przepiołem wszystkie przewody w gniazdkach i do dzisiaj jest cisza. Bo co ciekawe listwa zasilajace również zaczeła mi tak pykać pomimo tego ze komp był wpięty w inne gniazdko (gniazdko pod które podpieta jest listwa)

No ale od czasu przepięcia przewodów wszystko jest OK, niewiem tylko czy to wróci czy nie.

Czy to sykanie wpływało jakoś na prace zasilacza?

 

Dzięki !

Pozdro. !

cholerka wlasnie nie pamietam co to bylo ale bylo mnostwo tematow na tłiku o tym. Uzyj opcji szukaj bo cholera ja dzisiaj za bardzo czasu nie mam. Ale pamietam na 100% ze bylo kilka topicow o tym.

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cholerka wlasnie nie pamietam co to bylo ale bylo mnostwo tematow na tłiku o tym. Uzyj opcji szukaj bo cholera ja dzisiaj za bardzo czasu nie mam. Ale pamietam na 100% ze bylo kilka topicow o tym.

pzdr

Wiem wiem że było tylko niemoge znaleźć ale nic bede szukał , ale dziwne bo tylko jak poprzepinałem wtyczki to jest OK , zero pykania i cykania, nic cisza, i to bardziej było cyk cyk cyk cyk nisz syczenie, tak jakby trafo sie wygrzewało, całe cykanie było tylko przez ok 1,5h po zakupie od tamtego momentu wszystko miodzio , napiecia cudo. No nic poszuka sie jescze z samej ciekawości

 

Dzięki za pomoc !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiec po podlaczeniu do drugiego gniazdka z Sensorem (CPUFAN1) obroty sa dokladnie takie same (2000 RPM).

Poodlaczalem wszystkie rzeczy zeby dokladnie sprawdzic czy cos innego nie halasuje - no i bylo tak samo.

Przepiecie wtyczki w gniazdku nic nie zmienia. Ponadtwo komp jest podlaczony przez UPS-a.

W trakcie gdy przepinalem i odkurzalem kompa :) zasilacz zdazyl sie ochlodzic - po ponownym starcie obroty byly juz na poziomie 1800 RPM.

Syczenie o ktorym pisze lukasrz pozostaje - przepiecie wtyczek raczej nic nie pomoze (bo wszystkie sa juz wylaczylem :lol:

 

Poki co postanowilem dolaczyc coolerek (7V) na przedniej kratce - zobacze czy to cos pomoze.

 

A wyglada to nastepujaco :

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cholerka wlasnie nie pamietam co to bylo ale bylo mnostwo tematow na tłiku o tym. Uzyj opcji szukaj bo cholera ja dzisiaj za bardzo czasu nie mam. Ale pamietam na 100% ze bylo kilka topicow o tym.

pzdr

Wiem wiem że było tylko niemoge znaleźć ale nic bede szukał , ale dziwne bo tylko jak poprzepinałem wtyczki to jest OK , zero pykania i cykania, nic cisza, i to bardziej było cyk cyk cyk cyk nisz syczenie, tak jakby trafo sie wygrzewało, całe cykanie było tylko przez ok 1,5h po zakupie od tamtego momentu wszystko miodzio , napiecia cudo. No nic poszuka sie jescze z samej ciekawości

 

Dzięki za pomoc !!

wlasnie cos mi sie kojarzylo ze po wygrzaniu sie zasilki czasem problemy ustepowaly (ale nie chcialem Cie wprowadzac w blad) moze Ty akurat jestes tym szczesliwcem :D Poqkaj po archiwum wiem ze tego jest od groma i nasza wyszukiwara jest jaka jest :D ale napewno cos znajdziesz

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  Syczenie o ktorym pisze lukasrz pozostaje - przepiecie wtyczek raczej nic nie pomoze (bo wszystkie sa juz wylaczylem  :lol: 

  Poki co postanowilem dolaczyc coolerek (7V) na przedniej kratce - zobacze czy to cos pomoze.

Ale czy u cibie jest to cały czas ?? od kiedy masz coś takiego ?? u mnie już tego niema i to niebyło syczenie a raczej cykanie, powoli , powoli i coraz szybciej a wyłaczenie kompa nic nie dawało cykanie było dalej dopiero po wyjęciu wtyczki z gniazdka cykanie ustało ale odrazu po jej załczeniu pojawiało sie , operacje powtórzyłem kilka razy i wszystko jest ok teraz wrtyczka siedzi nawet w tym samym gniadku. Może mówimy o dwóch róznych problemach bo jak pisze u mnie było to cykanie, cykanie z przerwami mniej wiecej o 0.3s na początku i 0.1s po chwili i było to raczej cyk cyk cyk niż ssssss.U sibie podejrzewam że było to coś w rodzaju wygrzewaniu sie trafo w przetwornicy. Syczenie u ciebie może być spowodowane np przegrzewaniem się kondensatorów chociarz równie dobrez może być tego inna przyczyna .A obroty u mnei sa na poziomie 1638rpm ale to chyab suma z dwóch wentyli czsyli było by ok 800rpm na wentyla , na benchmark.pl pisali że mieli obroty kolo 1000rpm na 1 wentyla

 

Opisz dokładniej swój dzwięk bo może jest to co innego niz u mnie było (na szczescie niema juz i oby nie wróciło)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i ja się podepnę to tematu.

Co zakupić Chiefteca 300W (HPC-300-202, ATX 300W CE, P4 z PFC za 148zł + przesyłka ->chieftec.pl) czy ModeCom 350W (PFC ATX również za 148zł + przesyłka ->sirius)?

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i ja się podepnę to tematu.

Co zakupić Chiefteca 300W (HPC-300-202, ATX 300W CE,  P4 z PFC za 148zł + przesyłka ->chieftec.pl) czy ModeCom 350W (PFC ATX również za 148zł + przesyłka ->sirius)?

 

Pozdrawiam.

Eeee no frstjob to żart :) :?: Oczywiście że Chieftec

MODECOM-y są gorsze od codegenów

 

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm benek, może byłbyś w stanie napisać dobry opis dotyczący oznaczeń

Enermax'a np. VE, FMA, FCA itp?

 

Niby można znaleźć dzięki wyszukiwarki.. ale to takie niekompletne

oraz chaotyczne i mi się to wszystko miesza :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...