Skocz do zawartości
Nebulus

Pure Evil Komp - moja pierwsza skromna modyfikacja

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Chcialem zaprezentować mod mojego kompa.

Wkonanie całego pomysłu zajęło mi kilka miesięcy, oczywiście z wielkimi przerwami (na uskładanie funduszy).

Starałem się wykonać coś nowego, nie powielać klasycznych modów, a pozatym praktycznego i dobrze wyglądającego.

 

A teraz do rzeczy:

W środku mamy:

Athlon 1,7

Epox 8RDA+ rev. 2.1

OCZ dual channel 3200

Radeon 9100

SB Live OEM+Tuner FlyVideo+Sieciówka

Segate Barracuda V 60 GB

Nagrywarka LG

DVD Toshiba

 

zasilane HuntKey 400W

 

chłodzenie:

Cold Crown+GPU by Mate

Eheim 1250 (stoi za biurkiem na wytłumionych nóżkach, jest niesłyszalny)

Chłodnica od żuka (pomalowana na czarno)+shroud z pleksy wykończony czarnymi kątownikami + 2 coolermaser Aero + przełącznik ON/OFF

rezerwuar z pojemnika hermetycznie zamykanego (pomalowany na czarno z motywem pochodni w pentagramie)+szybkozłączki skręcane do węży ogrodowych

 

na NB na razie badziewny radiator Epoxa (czekam na CFD), na NB niebieski Zalman

 

obudowa:

to jakas stara obudowa z tajwanu, rozlożenie jej na części aby pomalować wymagało ode mnie nie rozwiercenia nitów i porozginania kilku części, straszne dziadostwo, poza tym byla krzywa i niestabilna

pomalowałem czarnym sprayem mat, skręciłem na śruby, wyciołem kilka otworów, wzmocniłem konstrukcję, teraz jes ok.

 

"okno" wyciąlem za pomocą tarczy dentystycznej i zwykłej wiertarki

 

przód i elementy na bokach malowałem w pasy, używając taśmy malarskiej.

Jedyne ale to jej wielkość, a co za tym idzie umiejscowienie zasilacza, i napędów.

tak więc aby dobrać się np do płyty głównej musze wykrecić praktycznie wszystko, nawet napędy, które i tak musiałem wysunąć do przodu bo zhaczały o RAM. stąd ta "nadbudówka" z przodu :D

ale pomijając dyskomfort przy wyjmowaniu mobo czy procka, obudowa jest mała i zgrabna, zajmuje mało miejsca i przy odpowiedmim chłodzeniu nie robi się w niej piekarnik, jest całkiem ok

 

dodatkowo:

Spire 21dB chlodzi dysk twardy

Spire 21dB na przodzie zasysa powietrze do wewnątrz

Revoltec grill z podwojnym neonem

iCute grill smok

kable ATA i FDD coolermastera

 

kontrolka do sterowania wszystkimi wiatrakami ON/OFF + wyświetlacz temperatury (przerobiony z samochodowego, podaje temperature z 2 czujników, zmiana czujnika przełącznikiem hebelkowym obok wyświetlacza)

 

na przodzie dwa pokrętła do regulacji obrotów wiatraków

wyprowadzony odbiornik podczerwieni do karty telewizyjnej

2 przełączniki do włączania neona oraz żelowej katody z boku obudowy

katoda zrobiona z 5 diod LED czerwonych+biały żel+rurka 8mm

 

Wielkie sorry za kiepskie fotki, ale niestety nie mam aparatu i tylko na chwile pożyczyłem taki kiepski

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Tak to na razie wygląda, może jeszcze coś zmienie w przyszłości, ale chba raczej zajme się jakimś porządniejszym modem :)

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo łądna modyfikacja. Zgadzam się z przedmówcami, najlepsza buda jaką od conajmniej miecha widziałem, oczywiście w tej polskiej klasie. Mile widziane kolejne fotki za dnia, bardziej ogólne - nie makro. W nocy widać jak by jakieś gwiazdki w środku obudowy, co daje taki efekt?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Calkiem ciekawy mod :D

Podoba mi sie pomysl na podswietlenie okienka, no i oczywiscie wzor okienka tez oryginalny :wink:

Jak Ty sie tam zmiesciles z tym WB na procku przy zasilce umiejscowionej pionowo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

duzy plus za pentagram :P

ogolnie mocne 4 z malym + ;)

Widze że mamy podobny gust

 

Pentagram, bajer nigdy nie myślałem że sobie pentka na budzie dać.

 

Klimatyczny, tylko tak trochę tak pomarańczowa "podłoga" jakoś nie pasuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaki pentagram ja tam widze wypasiana gwiazde której u innych nie widziałem jak Rembrant czy inny koleśnamalował biały kwardrat na czarnmym tle to tez go zlinczowali

mi sie podoba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnie sie ten mod podoba, ale mam dosc juz malej obsesji wsrod wiary odnosnie pentagramow i calej tej mody na 'satan power' .... poprostu to sie przezylo........ i mnie ten motyw a'la satan znudzi....

sorry jesli pisze nieskladnie, ale jestem zalany w trupa, wiec ledwno przyciskow dotykam ...

ale ogolnie mod full wypas, jak ta pentaske odjac :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nooooo... modzik calkiem ladny, a nawet bardzo ladny. Zrobiony z glowa. Mam tylko kilka zastrzezen:

1. Wystajace napedy (nie zmiescily sie w budzie ?)

2. Zasilka pionowa (wina budy wiem :D)

3. Pentagram..... hmmm..... kazdy ma to co chce...

OGOLEM: 5 mniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnie sie rowniez podoba , nie sa to takze moje klimaty ale brava za pomyslowosc a o to przecierz chodzi , zeby nie powielac tych samych motywó( chocby Biohazard :D) wykonanie rowniez w jak najwikszym pozadku , i gratuluje ci ze udalo ci sie to wszuyskto upchnac w takiej budzie bo napewno nie bylo to latwe . szacuneczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

I na wstępie dzięki za wszystkie opinie :) ,

poruszając kwestię gwiazdy pitagorejskiej (tudzież pentagramu), chciałbym zaznaczyć, że zastosowanie tego symbolu nie jest żadnym przejawem manifestowania moich poglądów/przekonań religijnych.

Tak jak pisalem na wstępie, chciałem stworzyć w miarę unikalny mod, nie stosować wtórnych rozwiązań i nie powielać.

Przedstawiając mojego kompa chcialem tylko i wyłącznie zaprezentować modyfikację, (gdybym chciał przedstawiać co innego zalożyłbym wątek na jakimś forum teologicznym lub Dusk Forest).

Wracając do pentagramu jako symbolu, dlaczego prawie zawsze jest jednoznacznie kojarzony ("ave satan, czy co?"). Może to wpływ tego, iż ludzie będąc w Empiku i widząc płyty o dziwacznych nazwach, i prawie wszystkie z pentagramami kojarzą je z neopseudosatanizmem.

Ale prawda jest taka, że wiekszość z tych super mrocznych płytek to muzyka grana przez najnormalniejszych ludzi (i dla normalnych ludzi), a pentagram jest w pewnym sensie symbolem umownym, chwytem reklamowym. Zresztą jest on tak notorycznie używany w całej popkulturze, że stracił to swoje mroczne znaczenie. Poza tym przez całe wieki znaczenie tego symbolu było różne (czy to do określenia idealnych proporcji, znak ochronny, symbol bafometa rzekomo używany przez Templariuszy).

Dlatego jak jeden z moich przedmówców zauważył :wink: może zastosowałem pentagram bo lubię Pitagorasa ( i taka jest prawda - idealnie pasował na bok obudowy). Poza tym lubię pewien rodzaj "ciekawego kiczu" oraz sądze, że w dziedzinie kompów temat jeszcze nie był (zbytnio) eksploatowany.

 

OK, to tyle wyjaśnienia dlaczego tak a nie inaczej, a teraz technicznie:

-z położeniem zasilacza to rzeczywiście był problem, bo gdyby był 2 mm dłuższy to nie zmiesciłby mi się blok na CPU.

-wszystkie kable (power,reset, ledy, zasilanie wiataków są niewidoczne bo puściłem je za mobo z tyłu) jedyne co "przeszkadza" w obudowie to kable do napędów i zasilania, no i waż do WC, cała reszta jest zamaskowana)

-śruby trzymające pleksę w oknie są potrzebne, nie stosowałem uszczelki, ponieważ miałbym pewne kłopoty z mocowaniem, poza tym wpadłem na pomysł żeby okno przyrecić na ładne śruby ułożone w jakąś kombinację

 

jak pożycze aparat to podeśle więcej fotek

 

Jeszcze raz wielkie dzięki za wszystkie opinie

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...