Skocz do zawartości
Nippom

GAINWARD GeForce4 PP! Pro/600-8x TV Taktowanie prawidłowe ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

Właśnie zakupiłem sobie kartę grafy (GAINWARD GeForce4 PP! Pro/600-8x TV). Po zainstalowaniu sterów (różne wersje Detonatorów) okazuje się, iż karta wykazuje inne od danych technicznych ze strony producenta taktowanie RAMu 8O Proszę o pomoc i potwierdzenie, bo może się mylę, ale nie wydaje mi się, żeby karta miała tak niskie wartości (wartość taktu pamiątek !). W/g oficjalnych danych fabrycznych ma być: taktowanie rdzenia 275 MHz taktowanie pamięci 405 MHz, a u mnie odpowiednio: 275 i 266 (sic! 8O). Co jest, może mam specjalnie ograniczoną prędkość, bo wiedzieli, że będę łapki wkładał tam, gdzie... no ... wiecie... :lol: Pytałem się mailami pomocy technicznej, ale jak widać, są OK tylko do momentu kupna, potem można się już tylko wypałować... Jeśli ktoś zna sprawę, bardzo proszę o pomoc. Bo będę musiał ją reklamować, a jak będę pociskał na kompie bez karty :? Toż ja muszę mieć na co dzień kompa :)

 

p.s. dane fabryczne choćby z: http://www.gainward.pl/produkty/szczegoly....=15&id_grupy=2&

 

p.s. taktowanie sprawdzane na: Detonator (różne wersje), Riva Tuner v.2.0 RC14, EXPERTool v.3.14 (narzędzie Gainwarda)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...czyżby nikt na forum nie posiadał takiego Gainwarda GF4 8O :?: ...proszę chociaż o garść danych dotyczących taktowania Waszych kart (Gainward GF4)... :D (DANYCH ORYGINALNYCH, bez overclockingu)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak w przypadku nVidii, ale przy ATI w razie watpliwosci moznaby bylo zrobic cos takiego: zgrac BIOS i otworzyc w edytorze BIOSow - tam bedzie wiadomo jak jest naprawde.

Moze sa takie programy dla nVidii...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam GF4 Ultra 750-8X TV SE - standart to 275/513 ale coś za mało mi się wydaje (wg. Riva Tuner) - nie wiem na ile spokojnie pójdzie, ale jak narazie jest 315/600.

Dales rade wykrecic EtronTech 3.5ns na 600MHz ?? Masz radiatory na pamieciach ?? albo wiatrak w budzie ?? Moje maks 567 i ani MHz'a wiecej. Aha i btw ten twoj Gf to w podpisie 4800SE a nie 4800.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dales rade wykrecic EtronTech 3.5ns na 600MHz ?? Masz radiatory na pamieciach ?? albo wiatrak w budzie ?? Moje maks 567 i ani MHz'a wiecej. Aha i btw ten twoj Gf to w podpisie 4800SE a nie 4800.

A dałem rade :P , jade na chłodzeniu zalmana ZM80C - HP + ZMOP1 i w 3dmarku 01 SE wszytskie testy przechodzą bez artefaktów, w Call of Duty też wszystko hula na maxa, planuje dalsze podkręcanie jak sobie radiatorki na pamięci sprawie. Używałem riva tunera, a nie EXPERTool'a bo w EXPERTool'u to można max 300/600 dać. No i oczywiście wiatrak z tyłu budy wydmu<span style="color:red;">[ciach!]</span>ący (w planie najbliższym , z przodu wdmu<span style="color:red;">[ciach!]</span>ący)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak w przypadku nVidii, ale przy ATI w razie watpliwosci moznaby bylo zrobic cos takiego: zgrac BIOS i otworzyc w edytorze BIOSow - tam bedzie wiadomo jak jest naprawde.

Moze sa takie programy dla nVidii...

...do nVidii jest też coś takiego. Poniżej zamieszczam zrzut, proszę o komentarz:

 

Dołączona grafika

 

Pragnę przypomnieć, że moje fabryczne ustawienia to: 275/286. Więc pytam: co znaczą te dane z dolnych okienek :?: :!: : 275 i 400 :!: Czy to znaczy, że tak mogę ją podrajcować :?: :!: (niestety, moja karta ma radiator bez coolera, więc mi wysiądzie, jedyne co mi się udało bez coolera, to: 320 i 340 :? ) .....no i co znaczą te przyciski (2 sztuki) o treści "DUP" :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

standardowe ustawienie karty to 270/400

(okazuje sie ze karta ma x8 hihi nie wiedzialem)

ja wykrecilem 350/450 dalej sie balem.. nie wiem jakie jest maximum, nie udalo mi sie wybadac...

i to wszystko na zwyklym radiatorze chcialbym zauwazyc. niby niewiele.... a cieszy :) dobilem do 3500 w 3Dm2k1 :)

 

 

BTW znowu straszne starocie odgrzebalem.... heh.. archeologia stosowana.. na to wychodzi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta karta jest 64bitowa

 

GAINWARD GF4 PowerPack!

Pro/600-8X TV

procesor graficzny NVIDIA GeForce4 MX440-8X

taktowanie rdzenia 275 MHz

taktowanie pamięci 405 MHz

pamięć 64MB DDR / 5ns / 64 bit

 

wszytko jest w tym linku co dal Nippom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Wintereq

dziwne, mój Gainward PP! Ultra/650 64 MB z 3.5ns EtronTechami kręci się spokojnie na 300/600 MHz, więcej nie próbowałem

 

a wy nie możecie z 4400+AGP8x zrobić nawet 560 MHz dla pamięci????????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

mam podobna karte ale na AGP 4x i pamieciach infineon 3,6ns

takotowania rdzen 270@371 pamiec 405@564 - tyle bez artefaktow , karta daje rade wiecej ale wtedy juz sa ostre krzaczory.

wiecie moze dlaczego sie tak slabo kreci ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Winter weś lamo nie odzywaj sie w ogóle jak nie jeseś w temacie

Ven6666 t osamo

zobaczcie ze to jest 4mx 64 bit co wy od tego chcecie ??

 

karta nawet nie wiem jak wykrecona bedzie sie kiepsko krecić

 

a hakrer Ven6666 z pc lab potarfi z mx wykrecić na ti 4400 no prosze postaraj sie o wpis do ksiegi giinesa powinno ci sie udać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tez mam Gainward GeForce3 Ti PP podkreconego jak w opisie i to jest tak zachowawczo normalni pojdzie wiecej !!!! tylko z ja mam nakosciach radiatory !!!! teraz przykleiłem blok i hula jak złoto !!!! trzeba było kupic tytanium :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Winter weś lamo nie odzywaj sie w ogóle jak nie jeseś w temacie  

Ven6666 t osamo  

zobaczcie ze to jest 4mx 64 bit co wy od tego chcecie ??

 

karta nawet nie wiem jak wykrecona bedzie sie kiepsko krecić  

 

a hakrer Ven6666 z pc lab potarfi z mx wykrecić na ti 4400 no prosze postaraj sie o wpis do ksiegi giinesa powinno ci sie udać :)

baa zeby tego bylo mało :D wez sobie sprawdz (znajdz VMEM Reader Point) sobie miernikiem jakie twóje ET 3.5ns dostaja napiecie a pozniej wez tego 4800SE i zobatrz ile ona ma... Ta karta to ostry syff panie Nippom ! jezeli pamięć ci idzie na 286mhz i do tego 64bit jest szyna to przepustowość pamięci będzie dławić wszystko...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...