Skocz do zawartości
salomon

Problem z Geforce 2 mx, na windows XP, pod win98 bylo OK!!

Rekomendowane odpowiedzi

czesc ,

mam problem u kumpla na kompie jest dziwna sytuacja duzo gier mi. fifa 2002 czy gta vice City, jak i medal of honor... to tylko niektore tytuły,.. niedziałaja... gry sie wieszeja zaraz po właczeniu, meczu czy pierwsze misji. Dzieje sie tak gdy jest zainstalowany windows XP, poprzednio bylo win98 i wszystko działało poprawnie. Nie piszcie tylko bym wrocil na 98 bo na tym kompie musi być XP.. macie jakies pomysły... odrazu napisze ze stery z nvidi nawet te najnowsze nic nie daja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

....na ten ból nie ma regóły poza jedną: zawsze są problemy z XP (choć możliwe, że akurat na takie konfiguracje trafiałem, a przeszło tego przeze mnie sporo...) i eleska i paprotek i również MARIOSKARPA mają rację. Poprostu NIE MA NA TO REGÓŁY ! A zależy to prawdopodobnie od rejestrów identyfikacji, jakie producenci umieszczają w swoich kartach, bo z pewnością nie bezpośrednio od sterów (pośrednio -> owszem :? ), jeśli sterownik - że tak powiem - olewa funkcję wykrywania "czegoś tam", co robi problemy, lub przynajmniej nie przydziela wysokiego priorytetu tej funkcji, jest OK. Z autopsji :) wiem, że kiedyś, mając WinFasta GF2 po instalacji sterów, podczas uruchamiania Windy monitory (różnej maści) traciły synchronizację -> łup ! nagle czarny ekran, dioda monitora miga a dysk pracuje i słychać kończenie uruchamiania się systemu 8O Trza było instalować różne stery, ale UWAGA ! -> W TRYBIE AWARYJNYM :!: WYŁACZNIE ! Dopiero sprawdzać normalnie uruchamiając, czy podeszły. A jeśli chodzi o szczegóły, to podchodziły: archaiczny Detonator v.30.82, v.41.cóś tam, v.43.45, v.45.23, v.45.33 i również najnowsze (wtedy) v.53.03 z tym, że ten ostatni kaszanił zawartość gadgetów (!) w oknach: "OK" "Anuluj" czy "zapisz". Również te szajbki od powiękrzania czy zamykania okna... :cry: Problem rozwiązał by się w prostu sposób. Gdyby jedna firma produkowała cały sprzęt do kompa :D 8O a nie karty ten i tamten, dyski: cała plejada producentów... itd etc... Co jest oczywiście niemożliwe :wink: W związku z tym byłbym ostrożny w wypowiedziach o akcencie "z całą pewnością", czy "na pewno" :D

 

Pozdrawiam

 

p.s. aha, jeszcze jedno WAŻNE, przed instalacją czy aktualizacją sterów, zawsze trzeba odinstalować stare, zależne to jest od formy instalacji: czy instalujesz w trybie awaryjnym, czy nie. Ale to wszystko to kicha, jak nie ma żadnych problemów, wtedy nie trza kombinować :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eee ja mam na miecha GF2 MX400 od Inno 3D [ w oczekiwaniu na 9700 ] i po instalce XP nie instalowalem ZADNYCH dodatkowych sterownikow. Wszystko chodzi, wszystkie gierki [ Fifa, nba, nhl 2k4, NFS:U, itd. ]. Po instalce innych sterownikow obraz sie wywala ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...