Skocz do zawartości
GiKeR

Pytanko o CL i Duala

Rekomendowane odpowiedzi

Witam - dawno mnie nie bylo i troszke mi sie teraz namieszalo w glowce, a wiec prosze o odpowiedzi na dwa proste pytania:

 

1. Jak duza jest rownica w wydajnosci pamiecie o CL 2,5 w porownaniu to tych samych pamieci na CL 2 ?? i czy warto dosc sporo doplacac do kosci z CL 2 ??

 

2. Ile daje przyrostu wydajnosci praca pamieci w trybie dual - slyszalem ze okolo 4% wiec liczba praktycznie pomijalna dla zwyklego uzytkownika. Tak wiec pytanie brzmi czy oplaca sie kupowac dwie kosci czy wystarczy jedna (taniej), a wydajnosc bedzie i tak porownywalna.

 

Wszystko przy zalozeniu ze kupuje odrazu pamieci na 400MHz i niebede sie bawil w wieksze krecenie ich - tzn beda stale chodzily na te 400MHz synchro z prockiem.

 

Z gory dzieki za uswiadomienie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no ja na tego ECSa wcisne pamieciu w dualu - troszke sie lutownica pobawie i bedzie OK ;)

Napisz jak duza jest ta roznica miedzy CL 2 a CL 2,5 w testach ofcors

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to odpowiadam ci stary, jeżeli masz pojecie trochę o samochodach bądź o dwukołowych przecinakach, im asuto ma lepsze przyspieszenie tym-no oczywiście większa frajda, tak samo z pamięciami cl 2 to taj jakbyś 0 do 100 miał 6s (chodzi oczywiście o przyspieszenie) a cl 2,5 to prawie 10 s do 100.

to mniej więcej taka różnica.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardziej zalezalo by mi konkretnie na procentowym okresleniu tej roznicy na podstawie jakiegos benchmarka.

Ciagle niewiem co kupic i niewiem czy oplaca dac 100zl wiecej za koste jezeli przyrost wydajnosci bedzi ena poziomie 2%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o timingach juz niebędę się wypowiadał bo koledzy zrobili to przedemną - jedynie dodać moge, że timingi to nic jezeli porównasz np kość [ CL2 o czasie dostepu 5ns ] a kość [ CL3 o czasie dostepu 4.0 ns ] różnica zabójcza ... i timingi to mały pipek w porównaniu z czasami dostępu...

 

zaś druga sprawa to DUAL... przedewszystkim platformy P4 wykorzystują drzemiąca moc w DUAL CHANNEL ... wzrost niestety niejest jeydnie o 4 % ale na poziomie 40%! Prosty przykład:

 

u mnie pamięci w trybie dual przy FSB200Mhz i timingach 3-3-3-8 [4ns]

- odczyt 4949

- zapis 1765

zas te same pamięci w trybie single czyli wsadzopna tylko jedna kosc to wynik:

- odczyt 3057

-zapis 1242

 

==> [ na chipsecie nforce2 ABIT NF7-S wzrost zaledwie 10-15% ]

 

[ odczyt z programu aida32 ]

 

wnioski wyciagnij sam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...