Skocz do zawartości
Ragnor

Klopoty z Lite-On 52327S i CD-RW

Rekomendowane odpowiedzi

No wlasnie, kupilem te nagrywarke jakies 2 miechy temu i nie bylo wiekszych problemow (no moze poza kilkoma zle nagranymi CD-R z szybkoscia x52). Klopoty zaczelay sie gdy chcialem nagrac CD-RW, a dokladnie plytki MediaTech 4x-12x, niedosc ze nagrywarka umozliwia nagranie z maksymalna szybkoscia 4x, to jeszcze po nagraniu nie da sie wogole odczytac plyty. Problem wystepuje na winXP zarówno pod Nero 6.... jaki i BurnFree, nawet pod FreeBSD progs burncd tez zawodzi. Ale co ciekawie na Linuxie (Debian), program cdrecord wszystko ladnie nagrywa, nawet z szybkoscia 10x, i da sie wszystko odczytac.

Na innej nagrywarce (Teac 24/12) plyty te sa dobrze nagrywane.

Co moze byc przyczyna takiego zachowania nagrywarki :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokladnie mialem te plytki kupilem naraz 10 bo byly tanie i wszystkie wyladowaly w koszu

Nie twierdze ze te plyty sa swietne, ale jak juz kupilem 5 to chce je wykorzystac. No i dlaczego na starym Teacu plyty dobrze sie nagrywaja a u mnie nie zawsze :?: Po drugie dlaczego pod Linuxem da sie je wypalic dobrze a pod winda nie :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez o tym myslalem, tylko skad go wytrzasnac :?:

Na stronie Lite-On nic nie znalazlem.

Jak to nie mozna znalezc?

Oto najnowszy BIOS: http://www.liteonit.com/ODD/webfw/LTR-5232...27S/R52QS0C.zip

a zestaw masz na http://www.liteonit.com/ODD/english/englis...wn-f.asp?show=1

 

Moze byc to tez kara za uzywanie shitnych CD... ah ta oszczednosc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem bios na najnowszy i niestety zadnych zmian na lepsze. Ale zlokalizowałem już w czy tkwi problem, okazało się ze wszystkie 5 płyt ma uszkodzone te same sektory, dobrze da się nagrać tylko okło 150MB, potem zonk.

OSTRZEGAM WSZYSTKICH NIGDY NIE KUPUJCIE MEDIATECHOW :!: :!: :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sie sklada, ze kiedys kupilem 20 tanich CD (MediaStore, CD-R) i okazalo sie, ze wszystkie mialy blad odczytu na 90-tym MB.

Tak to jest jak sie chce zaoszczedzic - KARA.

 

Obecnie wypalam na Memorexach. Wypalilem okolo 300 i zadnego babla. Plyta kosztuje 1.35PLN - praktycznie zadnej roznicy w cenie, za to w jakosci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2002JSQ-----> Z jaką zwykle szybkościa nagrywasz płytki :?: Na początku kupiłem trochę Datexów 52X i nagrywałem je z szybkościa 48-52X tylko niestety co druga płyta dała się poprawnie odczytać :( Jak jest w przypadku Memorexów i Esperanzo, wytrzymują deklarowaną szybkośc :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z media - techów na esperanze chcesz się przeżucić jedną esperanze nagrałem bo mi trzeba było szybko przeniesć dane to po tydodniu płyta padła bo miała kilka drobnych rysek a jak mi verbatim na droge upadł to go nagrałem i chodził bez problemu a rysy były i to dużo większe. Kup Hawki lub verbatimy te po 1,50 już są lepsze od tej masówy typu "100szt. za 36zł promocja" Verbatimy mnie nigdy nie zawiodły a mam ich nagranych jakieś szt. szczególnie crystal i super azo są wytrzymałe mam kilka bardzo porysowanych z tych odmian verba. i działają poprawnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ragnor, nigdy nie wypalam plyt z maksymalnymi predkosciami. Uzywam predkosci 8x-16x... jakos nie mam zaufania do wyzszych. Raz sprawdzilem predkosc 48x i przy koncu nagrywania wlaczyl sie System Ochrony Zapisu . Okazalo sie, ze plyta na koncu miala blad odczytu.

 

Co do Verbatimow to nigdy wiecej ich nie kupie. Mialem 2 przypadki:

1. Verbatim, niebieska, nadruk bialy z czerwonym napisem Verbatim. Jak pisalem po plycie mazakiem, to zgarnal ten nadruk. Pozniej sprawdzilem i okazalo sie, ze mozna go zdjac paznokciem bo jest miekki.

2. Verbatim, zolta z bialym nadrukiem i srebrnym logiem Verbatim. Nagralem na CD 6 gierek, kazda w oddzielnym pliku Setup. Instalowalem gry i bylo wszystko OK. Pol roku pozniej chcialem zainstalowac giery i okazalo sie, ze w kazdym pliku jest blad odczytu. Plyta nie byla pozyczana, nie miala zadnych rys, lezala sobie w pudeleczku. 100% wczesniej dzialala, po jakims czasie 0.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[/quote=2002JSQ]1. Verbatim, niebieska, nadruk bialy z czerwonym napisem Verbatim. Jak pisalem po plycie mazakiem, to zgarnal ten nadruk. Pozniej sprawdzilem i okazalo sie, ze mozna go zdjac paznokciem bo jest miekki

 

No to miałeś płytke ewidentnie podrobioną, gdzie ją kupowałeś??

 

A co do media store, to są chyba najtańsze płytki w takiej cenie - 1,29 zł z pudełkiem. Już wole kupić 30 takich za 38 zł, i mieć 1-2 uszkodzone niż wydać 60 zł na płytki "dobrej firmy" i mieć "pewność" że się dobrze nagrają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

J-A-J-O, kupilem ja w sklepie komputerowym. Byla w grubym pudelku, z okladkami oraz zafoliowana. Nie wydaje mi sie, zeby miala byc podrobka.

 

Co do tych Memorexow, o ktorych pisalem, potanialy. Sa po 1.30 za sztuke. Bez pudelka, "na kiju" po 50 lub 100 sztuk. Oczywiscie mozna brac pojedynczo. Jezeli ktos je wyhaczy - szczerze polecam.

Jezeli chodzi o pudelka (slimy), koszt jednej sztuki w tym sklepie ( http://interbit.rze.pl ) to 0.40PLN. Czyli 1 bardzo dobry CD wychodzi za 1.70PLN.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z pozytywną opinią nt. esperanz bym uważał - kiedyś kupiłem 3 czarne esperanze i żadnej nie dało sie poprawnie nagrać, zwykłe nie są dużo lepsze - może da sie je nagrywać ale pare rysek i nic ich nie przeczyta.

Z tanich płyt - najlepsze są moim zdaniem stare (niebieski odcien nośnika)Cursory Colorful (nie wiem, czy nie przekręciłem nazwy) - bardzo wytrzymałe na uszkodzenia mechaniczne i upływ czasu. Niestety nie wiem jak sprawa sie ma z nowymi (zielonkawo-złotymi).

Ostrzegam przed Hawkami - to straszny shit. Mój kumpel zagrał cały kejk DivXami i 2/3 miała błąd na siedemdziesiątym drugim procencie pojemności.

Tanie Verbatimy tez wydają sie być OK. Na pewno nie mają błędów, natomiast jak wytrzymuja w czasie dopiero się przekonam.

Co do nagrywarek Lite_ON, to też mam jedną (a właściwie Combo) i nie jestem zachwycony. Głośno chodzi, powoli rozpoznaje płyty. Na nagrywarce DVD Lite-Ona mojego kumpla oryginalne płyty CD dało się kopiować tylko z prędkośćia 4x lub 40x, jednak po użyciu 4x okazywało siśe za nagrywa z 8x a raz nawet 40x. Cos tu nie gra.

Kumpel, któremu nagrałem pare płyt też się skarży (ale moze to byc kwestia nośnika).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z Esperanzo też miałem kiedyś przykre doświadczenie (były z srebno-zielonym nadrukiem) płyta niby dorze nagrana wszysko OK, w nagrywarce ładnie się odczytuje, ale na moim starym cd-romie LGx52 za nic nie chciała się odczytać, od tamtej pory żadnego esperanza nie miałem, no ale może nie tylko wygąd ale i jakoś ich się poprawiła.

Z tanich płyt które nagrywałem, całkiem niezłe wydały mi się Datexy i Akosy. Ale czas sprawdzić też inne: Platiniumy i Esperanzy, aby tylko wyrzymywały 48-52x.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tez problem z cd-rw z ta nagrywarka,

a mianowicie po nagraniu w nero nie da rady odczytac pliku ktory nagram

Probowalem na dwoch roznych cd-rw i to samo

Probowalem sposobu z odinstalowaniem nero i zainstalowaniu aspi ale chyba problemy sie zaczely gdy wlasnie te strery zainstalowalem

mam najnowszego biosa

Prosze o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prosze o pomoc moze ktos wie??

Ja mam ta nagryware dopiero pare dni a juz problemu!!

 

Ide dzis z nia do kumpla i sprawdzimy czy to jest problem oprogramowana i wlasnie tych sterownikow aspi czy nagrywary

 

Jak sie usuwa sterowniki aspi??

 

Probowalem roznych programow do nagrywania w roznych wersjach i zawsze to samo ostatnie oklo 10% nagranej plyty ma uszkodzone sektory i to jest juz moja druga nagrywarka lite-on 52327S

:o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio wypalam tylko Paltinumy i zawsze 52x i zadnej plytki jeszcze nie zepsulem [ wypalilem chyba z 30 z rzedu ], mam LiteOn`a 52x32x52.

 

Esperanzy tez sa dobre, zepsulem moze 1/100.

Ja nagrałem około 200 platinumów i wszystko ..... było ok.

 

Filmy nagrane 2 lata temu nie dają się czytać.

 

Verbatimy Rulezzz - kosztują przecież tylko 50 gr więcej. Nie opłaca się oszczędzać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzis dowiedzialem sie ze nieprawidlowe dzialanie lasera w nagrywarce moze byc spowodowane duza iloscia wiatrakow w kompie zasilane niskim napieciem. W moim przypadku moze to byc prawda bo ja mam zalozone trzy dodatkowe plus jeden 80mn na karcie graficznej.

 

Sprawdze to dzis jak wroce z praktyki ktora odbywam w serwisie komputerowym.

 

Zycze sobie powodzenia

 

PS. To juz jest moja druga nagrywara

 

No niestety nie pomoglo odlaczenie wiatrakow i wszystkiego oprocz rzeczy niezbednych do wstania kompa.

 

Juz nie wiem naprawde co moze byc to napewno nie wina nagrywary bo kumpel byl ze swoja o tym samym modelu i to samo sie dzialo.

 

Win postawilem od nowa i to samo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...