Skocz do zawartości
virtuomaniak

Dziwny zwis kompa

Rekomendowane odpowiedzi

Już nie mam nerwów, gry po paru minutach chodzą tak jakbym slajdy oglądał. W tym czasie HDD ostro doczytuje.

Powyjściu do winXP wyskakuje komunikat, że brak opóźnienia zapisu, dane zostaną utracone, nastąpiła awaria sprzętu komputerowego. Teraz wyskoczyło coś takiego:

Termination: Exception Caught.

Code: Exception access violaton

INFO: The thread tried to read from or write to a virtual address for which is does not have the appropriate access.

Flags: 0x00000000 Addr:0x0061f0e

eax: 0x8b6b0000 ebx:0x00000000 ecx:0x0012fa14 edx:0x00000000

ebp:0x3bebf374 edi:0x00000000 esp:0x0012f9cc eip:0x0061f60e esi:0x493ae4a0

segc:0x0016 segd:0x0023 sege:0x0023 segf:0x003b segg:0x0000 segs:0x0023

 

Winda też czasem spowalnia, np. trwa długo wyrzucanie do kosza czy otwierane się okienek.

Bardzo proszę o pomoc, może ktoś wie o co w tym wszystkim chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Qmpel poprosil mnei albym mu pomgl z kompem .... sprawa rozchodzi sie o to, ze syste,m nie chcial mu sie uruchomic, wyskakiwal skandisc, po jego pominieciu ukazywala sie tapeta i nic poza tym. brak paska startu czy czegokolwiek ... jedynie mozna bylo zastosowac trzech kroli ( alt ctrl del ) aby dokonac restartu. Niby jasne - format konieczny, a wiec zbootowalem z cd xp iu czekam ..... operacje ladowania wszytkich sterownikow do instalacjo ktore normalnie nie trwaja nawet minuty teraz zajely minut ok 20 :? po czym wyskoczyl czarny ekran z migajacym punkcikiem . Jako ze oglodanie tego punktu przez kolejne 20 minut nie bawilo mnie zbytnio wyjalem dyskl z kompa qmpla i podlaczylem u siebie. Zformatowalem go i zainstalwoalek na nim win xp. Niby jasne - widocznie dvd qmpla bylo zakuzone wiec na mi=oim jakos szybciej poszlo . Pelen wiary podlaczylem spowrotem dysk u qmpla i .... no zesz Q..... !!!! komp wlacza sie normalnie az do momentu zalaczania systemu, tutaj systekm ladnie prosi o wybranie systemu ( awaryjny normalny itp ) niestety co sie ne da i tak wyskakuje czarny ekran z tym wq... migajacym punktem na gorze po lewej. Na zlosc hdd led w tym momencie przestaje pracowac :/ probowalem ze zworkami i roznymi rzeczami . Dysk jest ok bo u mnie wsyztko sie ladnie sformatowalo i zainstalowalo, wiec o co tu chodzi ? co moze byc przyczyna tej sytuacji ????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm jest to dysk 20 GB seagate, komp kolegi to athlon 1.2 plyta ecs k7vza czy jakos tak nie pamietam doladnie , ram chyba 128 system win xp ... hmmm co jescze ... system byl instalowany na mojej konfiguracji. Wydawalo mi sie ze system przynajmniej wystartuje, nie chodzi mi o plynne dzialanie- poza tym nie byly instalowane zadne sterowniki - goly system. Prosze o pomoc :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Windows XP ma zabezpieczenie ze nie moze byc odpalony na 2 roznych kompach :/ Proponuje przeniesc twoj cdrom do kompa kumpla i wtedy zainstalowac ;) ( "Niby jasne - widocznie dvd qmpla bylo zakuzone wiec na mi=oim jakos szybciej poszlo" ) Wydaje mi sie ze to wlasnie tego wina ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie bylem pewien gdzie to umiescic wiec umiescilem tutaj jezeli w zlym miejscu prosze o przeniesienie

 

jest problem tego typu ze kolega ma problem z komputerem, polega to na tym ze system (Windows XP) uruchamia sie w tylko w trybie awaryjnym, pomyslalem ze to wina dysku wiec zrobilem scan disca gruntownego zeby sprawdzic czy nie ma bad sektorow ale nic nie znalazl puzniej zrobilem formata wszystkich partycji i dalej to samo, nastepnie usunalem partycje i stworzylem od nowa i nadal dzieje sie to samo, doszedlem do wniosku ze to nie dysk poniewaz u mnie na kompie dziala normalnie, ale nie mam pojecie czego to moze byc wina :cry: jezeli ktos ma jakies pomysly lub spotkal sie z czyms takim to prosilbym o pomoc bo ja juz nie wiem co z tym zrobic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pozdroweczka:)

 

po pierwsze nie podales konfiguracji sprzetowej, proc, grafa, ile dyskow i jakich ile ramu i przedewszystkim jakie mobo i ZASILACZ:)

 

wiec jak to podasz to pogadamy, podejrzewam ze inni wtedy tez beda mieli cos do powiedzenia:)

 

siema:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przepraszam ze nie podalem dokladnej konfiguracji kompa ale nie pomyslalem o tym a puzniej nie moglem sie z nim skontaktowac i nadal nie moge :( ale conieco wiem moze to cos da a jak nie to jak najszybciej postaram sie dokladniej opisac konfiguracje jego kompa a wiec to co wiem:

 

zasilacz - jakis noname (nie trzyma napiec nie wiem dokladnie jak bardzo ale chyba jest zle :) bo przy ostawionym vcore na 1.6 ze wskazan z biosu mial 1.57)

 

dysk -seageate 20giga (nie wiem czy tak sie pisze dokladnie nazwe firmy)

 

procesor - Intel celeron 600 ( pod FCPGA[ tak sie to chyba nazywa ale nie wieim dokladnie, jest wpinany do plyty na takiej plytce :D nie wiem czy tak sie to dokladnie nazywalo])

 

mobo - (nie wiem jaka ale postaram sie dopisac jak najszybciej)

 

cd rom - chyba samsung ale to chyba malo wazne a moze i wazne

 

stacja dyskietek :D

 

grafa - gf 2 mx 400 32 mega

 

ram - 128 SDR noname

 

za wszystkie nazwy ktore przekrecilem lub pomylilem przepraszam mile widzine sprostowanie :D

 

DZIEKUJE za cierpliwosc do mnie i za odpowiedzi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no teraz mozemy pogadc:)

 

po pierwsze zasilacz noname to mozliwe ze to wina zasilki ale raczej nie:)

 

stawiam na walnieta plyte glowna (to juz bardziej prawdopodobne) jezeli sie okaze ze na przyklad inny windows np 98 czy 95 nie ruszy poprawnie to stawaim na plyte glowna:)

 

po trzecie moze byc tez wina np walnietego ramu, poprostu ram padl i podczas wgrywania dany na uszkodzone komorki sa przeklamanie i wyskakuja <span style="color:red;">[ciach!]</span>ly, radzee sprawdzic ram jakims programem diagnostycznym ba sa takie, tylk oze ja niestety nie znam nazwy zadnego z nich:)

 

no to wiec tyle moich propozycji, na pierwszym miejscu stawiam ze padl ram jezeli nie ruszy inny widnows, potem stawaim na plyte glowna a nastepnej kolejnosci zasilka.

 

wiec mja bym zrobil najpierw tak:) zaczol sprawdzac od tylu, pozycz umplowi zasilke i sprawdz czy wszystko chodzi, jesli nie to znaczy ze to nie wina zasilki, potem sprawdz inna winde, a jesli nie ruszy ninnej windzie to sprawdz ram, jezeli ram okaze sie sprawny to na 100% winna jest plyta glowna:)

 

to tyle mojego jesli sie myle lub ktos ma inne propozycje prosze mnie poprawic:)

 

no to pozdroweczka i powodzenia:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no teraz mozemy pogadc:)

 

po pierwsze zasilacz noname to mozliwe ze to wina zasilki ale raczej nie:)

 

stawiam na walnieta plyte glowna (to juz bardziej prawdopodobne) jezeli sie okaze ze na przyklad inny windows np 98 czy 95 nie ruszy poprawnie to stawaim na plyte glowna:)

 

po trzecie moze byc tez wina np walnietego ramu, poprostu ram padl i podczas wgrywania dany na uszkodzone komorki sa przeklamanie i wyskakuja bzdury, radze sprawdzic ram jakims programem diagnostycznym ba sa takie, tylk oze ja niestety nie znam nazwy zadnego z nich:)

 

no to wiec tyle moich propozycji, na pierwszym miejscu stawiam ze padl ram jezeli nie ruszy inny widnows, potem stawaim na plyte glowna a nastepnej kolejnosci zasilka.

 

wiec mja bym zrobil najpierw tak:) zaczol sprawdzac od tylu, pozycz umplowi zasilke i sprawdz czy wszystko chodzi, jesli nie to znaczy ze to nie wina zasilki, potem sprawdz inna winde, a jesli nie ruszy na innej windzie to sprawdz ram, jezeli ram okaze sie sprawny to na 100% winna jest plyta glowna:)

 

to tyle mojego jesli sie myle lub ktos ma inne propozycje prosze mnie poprawic:)

 

no to pozdroweczka i powodzenia:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...