Skocz do zawartości
ptys

twinmosy 400mhz i błędy

Rekomendowane odpowiedzi

kurde mam problem kupilem twinmosy 512mb 400 mhz i po wlozeniu do kompa mam niebieskie ekrany,pamiec chodzi standardowo czyli 400 mhz cl 2,5 3 3 8 , nie wiem co jest ale sprawdzalem memtestem86 pod dosem i nie bylo zadnych błędów ,ustawilem nawet cl 2-3-3-7 400 mhz i 2 pelne testy przeszlo bez blędów potem wylaczylem ,wiec nie wiem co jest ze wiesza sie w windowsie ,podejrzewam zasilacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde mam problem kupilem twinmosy 512mb 400 mhz i po wlozeniu do kompa mam niebieskie ekrany,pamiec chodzi standardowo czyli 400 mhz cl 2,5 3 3 8 , nie wiem co jest ale sprawdzalem memtestem86 pod dosem i nie bylo zadnych błędów ,ustawilem nawet cl 2-3-3-7 400 mhz i 2 pelne testy przeszlo bez blędów potem wylaczylem ,wiec nie wiem co jest ze wiesza sie w windowsie ,podejrzewam zasilacz

znajomy też ma takie problemy ale z kingstonami jemu nie wyrabia zasilacz ma codegena 300w i bartonmu nie startuje na nominalnych ustawieniach ,jaki masz zasilacz ,płyte

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

twinmosy 512mb pc3200 nie lubia mobo na nforce2..., za to 256mb sa ok

 

zobacz, nawet Krostry ich nie poleca:http://www.allegro.pl/show_item.php?item=19119630

Jest w tym dużo racji - moje stare TwinMosy 2x256Mb 333MHz śmigały na 420 bez zająknięcia, a nowozakupione 2x512MB 400MHz nie chcą wystartować nawet na 400!!!! Mam nadzieję że im przejdzie bo się załamię :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam...2 dni temu kupiłem kości 512 MB PC3200 firmy "Lead". W sklepie zapewniali mnie że Lead to marka Winbonda, na co ja im powiedziałem że na kościach nie pisze Winbond ale oni przekonali mnie że to dobre kości więc je wziąłem. Zresztą miały jakiś znaczek podobny do Winbond. W domu porównałem ten znaczek ze znakie Winbonda i może i podobny ale nie ten sam. Po wsadzeniu tych kostek do kompa zostały rozpoznane jako 256 MB - Jak sie domyślacie bardzo się wpieniłem i wróciłem dziś do tego sklepu ale nie chcieli mi oddac kasy tylko dali mi w zamian pamiątki TwinMOS 512 MB Pc3200 na kościach TwinMOS (tylko takie mieli - co mnie nie satysfakcjonowało). Poszedłem do innego sklepu i patrze a tam maja TwinMosy na M-tec w oryginalnym pudełeczku więc zapytałem sie czy nie zamienili by się nie zamienili a dorzucę jeszcze stare Elixiry PC2100. Na koleś mi nato że te TwinMosy na kościach TwinMOS to jakies podróbki tajwańskie czy jakieś tam i że te moje Elixiry są już więcej warte - Generalnie gość twiedził że na rynku jest bardzo dużo podrubek TwinMOSa są to głównie te na kościach TwinMOS. Myślę że to tłumaczy dlaczego TwinMOS zszedł na psy w ostatnim czasie!!! a właśnie w końcu gościa przekonałem i się zamienił!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 2x256 Twinmosa na Mtec i w ogóle nie chccą działać poprawnie z abitem. Co chiwle po testach mam blue screen i pisze "zrzucanie pamieci fizycznej na dysk 0-100%" a potem sie restartuje.

Cały dzień w tym siedze i nic. Na żadnych ustawieniach mhz czy timingach nie ruszają. Jak zmienie im napiecie to mi sie nawet winda nie odpala.

Dodam tylko ze na epox 8rda+ działały elegancko na ddr400 w dualu.

Zna ktoś rade na to??:|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam...2 dni temu kupiłem kości 512 MB PC3200 firmy "Lead". W sklepie zapewniali mnie że Lead to marka Winbonda, na co ja im powiedziałem że na kościach nie pisze Winbond ale oni przekonali mnie że to dobre kości więc je wziąłem. Zresztą miały jakiś znaczek podobny do Winbond. W domu porównałem ten znaczek ze znakie Winbonda i może i podobny ale nie ten sam. Po wsadzeniu tych kostek do kompa zostały rozpoznane jako 256 MB - Jak sie domyślacie bardzo się wpieniłem i wróciłem dziś do tego sklepu ale nie chcieli mi oddac kasy tylko dali mi w zamian pamiątki TwinMOS 512 MB Pc3200 na kościach TwinMOS (tylko takie mieli - co mnie nie satysfakcjonowało). Poszedłem do innego sklepu i patrze a tam maja TwinMosy na M-tec w oryginalnym pudełeczku więc zapytałem sie czy nie zamienili by się nie zamienili a dorzucę jeszcze stare Elixiry PC2100. Na koleś mi nato że te TwinMosy na kościach TwinMOS to jakies podróbki tajwańskie czy jakieś tam i że te moje Elixiry są już więcej warte - Generalnie gość twiedził że na rynku jest bardzo dużo podrubek TwinMOSa są to głównie te na kościach TwinMOS. Myślę że to tłumaczy dlaczego TwinMOS zszedł na psy w ostatnim czasie!!! a właśnie w końcu gościa przekonałem i się zamienił!!!!

nie jest powiedziane ze trafiles akurat na podrobki, wrzucales do kompa i testowales? jak dla mnie dales sie wyjelenic jednemu i drugiemu sprzedawcy; no offence ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moge zapewnic cie ze twinmosy 256 cl2.5 400Mhz na mtec-kach chodzą bezproblemowo na abicie nawet w dual-u. Te magiczne 2x200Mhz bardzo łatwo na nich przekroczyć. Włóz kosci w 1 i trzeci bank a w biosie ustaw 2.6V na dimmach a timingi na expert i wpisz og gory 11-3-2 cl2.5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja też kupiłem te badziewne Twin mosy 512 mb pc 3200 na kościach twinmos. Powiem jedno - badziewie jakich mało. Mam zamiar je reklamować w komputroniku. Na ustawieniach SPD czyli 400 mhz ddr i timingach 8-3-3-2,5 co chwila wyskakuje mi do windy z każdej gry albo 3dmarka. Memtest pokazał 85 błędów po jednym przebiegu. Chyba żeczywiście są jakież badziewne podróbki. Będę chciał je wymienić za dopłatą na Geile pc 3200 za ok 430 PLN.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie dzisiaj przyszly do mnie - twinmosy w dual packu (2x256) 400 mhz - ze standardowych 8-3-3-2.5 bez problemu zszeldlem do 6-3-2-2 (na 6-2-2 juz byly bledy w memtescie microsoftowym), ale ze lepiej miec zachowana syncrhonicznosc (cytuje za FAQ), wiec zostalem przy 7-3-2-2 (zreszta na takich ustawieniach w AIDZie jest 10 MB wiecej).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm powiem tak moje TwinMośki z Abitkiem nf7-s sie nie gryzą- a wręcz baardzo lubią :D bo chodza spokojnie na 240 i chcą więcej ( na nominalnym V)

 

Pozdrawiam i polecam TwinMośki(chociaz czytalem ostatnio duzo nieprzychylnych wypowiedzi co do twinmoskoow 512 400Mhz)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...