Skocz do zawartości
Nessay

Instalacja sterownikow od ati problemy co krok

Rekomendowane odpowiedzi

witam mam Mandrake 9.2 i kolejny problem, podczas proby instalacji sterownikow do ati:

przy probie instalacji rpmów komendą: rpm -Uhv fglrx-glc22-4.3.0-3.2.8.i586.rpm

wywalilo mi błąd:

File /usr/X11R6/lib/libGl.so.1.2 from install of fglrx-glc22-4.3.0-3.2.8 conflicts with file from package libxfree86-4.3-23mdk

nie wiem oco chodzi i co mam z tym zrobic. jak zwykle prosze o Waszą pomoc. Z gory dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znaczy tyle, ze plik, ktory jest w tych driverach, znajduje sie w innym juz zainstalowanym pakiecie. Nie wiem jak kaze instrukcja (w sensie czy nadpisywac ten plik czy nie), ale najpewniej trzeba dodac opcje -f (jesli dobrze pamietam -f od force) do rpm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak juz wiem oco w tym biega...

ogolnie jesli ktos ma nowsza karte od r8500 to ma powazny problem, bo zeby zainstalowac poprawnie karte z hardware support to trzeba przekompilowac jadro i pobawic sie z konfiguracja sterownikow....

to wlasnie jutro bede robil po przeczytaniu paru artykułow....

ehhh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przezucilem sie na slacka 9.1 bo na mandraq nic sie nie nauczye....

Dzieki pomocy uff...AR udalo mi sie zainstalowac sterowniki do Slacka z rpmow.

reszte konfiguracji sterow poczytalem z tej strony.

Postanowilem zainstalowac jakas gre na openGL, zainstalowalem Enemy Territory, instalacja jak i uruchomienie gry bez problemu.

ale po wczytaniu mapy zaczelo klatkowac 12-20 fpsów....

i krzaczki na ekranie, tekstury sie pierdzielą....

no i ogolnie nie mozna grac.

Tylko nie myślcie, ze instaluje linuxa tylko dlatego, zeby na nim grac. Tak sie sklada, ze gram tylko w ET i zalezy mi zeby odpalic ja na linuxe, ale nie idzie to zadobrze.

jesli wiecie oco w tym chodzi to z gory dzieki za pomoc.

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...