Skocz do zawartości
J-A-J-O

UPC, Chello i ten ******, oszukańczy limit!!

Rekomendowane odpowiedzi

Mam ten badziew od 4 miesięcy, szybki jest to fakt, ale ten limit 15 GB mnie do bija! A do tego te mendy oszukują! No więc tak:

 

Zatrzymałem się w ściąganiu na 15 GB, dokładniej 14980 mb. Czyli według kalkulacju że 1 GB ma 1024 mb, zostało mi ok. 340 mb, co jest wartością całkowicie wystarczającą na 2 tygonie "wyłącznie surfowania" bez ściągania przez kaaza, DAP itd.

 

Po 4 dniach (czyli dzisiaj) wchodze na ich licznik, i co **** widze?? 15380 mb!! Nie wieże że wchodzącna tweak i inne tego typu serwisy ściągnąłem prawie 400mb!! Wiem, że jest coś takiego jak ruchy między-sieciowe, ale kolo powiedział mi że tego się nie wlicza w limit. Dzwonie dzisiaj i inny kolo mówi mi że teraz licznik pokazuje tylko i wyłącznie ściągnięte dane.

 

Co moge zrobić w takim wypadku? Jestem na 100% pewny że nie ściągnąłem 400 mb w 4 dni!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie też to denerwuje, ale z drugiej strony łącza nie są zapchane i możesz się cieszyć szybkim internetem.

 

P.S. Wprowadzili te szybsze chello plus, ale limit pozostał, a mogli by zostawić tą samą prędkość a powiększyć limit.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

15Gb to malo ?? przynajmniej sciagasz to czo potrzebujesz , a nie wlaczasz kompa na noc i dzien i wszystko jak leci 24 na dobe i zapychasz lacze ,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te 15GB, przynajmniej kiedy ja miałem Chello oznaczało tylko tyle, że miałęś obcięty transfer z (w moim przypadku) 60KB/s do 30KB/s - i tyle - żadnych konsekwencji - nie wiem jak teraz jest - a pewnie niedługo bedę skazany na chello - JAJO -> właśnie zapodałem tamat o dostawcach -> potrzebuję czyjejś opinii o chello w Wawie...

 

Aha co do licznika - to jest on aktualizowany co jakiś czas, a nie w czasie rzeczywistym, więc ta róznica 400MB pewnie wynika z tego, że od ostatniej aktualizacji licznika ściągnąłeś własnie tyle... przynajmniej jak ja miałem chello to tak było...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te 15GB, przynajmniej kiedy ja miałem Chello oznaczało tylko tyle, że miałęś obcięty transfer z (w moim przypadku) 60KB/s do 30KB/s - i tyle - żadnych konsekwencji - nie wiem jak teraz jest - a pewnie niedługo bedę skazany na chello - JAJO -> właśnie zapodałem tamat o dostawcach -> potrzebuję czyjejś opinii o chello w Wawie... 

 

Aha co do licznika - to jest on aktualizowany co jakiś czas, a nie w czasie rzeczywistym, więc ta róznica 400MB pewnie wynika z tego, że od ostatniej aktualizacji licznika ściągnąłeś własnie tyle... przynajmniej jak ja miałem chello to tak było...

Obcinają transfer nie z 60kB/s na 30kB/s tylko z 64kB/s na 4kB/s ( lub jak kto woli z 512kb/s do 32kb/s) :!: U mnie licznik aktualizuje się o ok 12 w nocy, ale ostatnio mają z tym jakieś problemy.

 

A co do limitu, to znalazłem na nich sposób... W umowie jest wyraźnie napisane że limit obowiązuje od 1 do 28, czyli od 28 do końca miesiąca nie mamy limitu! Np. teraz w styczniu przypadły aż 3 dni bezlimitowe, w ciągu tych 3 dni udało mi się ściagnąć ok 8 GB, komp chodził dzień i noc...

 

Aha, jak już komuś "przytną" bo przekroczy limit, to jednyne co możemy na necie porobić to pogadać na GG...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nieee, znowu mnie chcą wydymać, tym razem na 1400 mb. Ale sie zabezpieczyłem i zainstalowałem dumetera i ten wyraźnie mi pokazuje że ściągnąłem 1200 zamiast 2600 co pokazuje ich licznik. Aha i nie ma mowy o tym że licznik się jeszcze nie zaktualizował, bo raczej nie mierzy mi ściąganych danych na wyrost...

 

Dzwoniłem tam, to kolo kazał mi maila wysłać z reklamacją, i zamieścić załącznik z Dumetera. Dałem im tylko screenshota, bo nie wiem gdzie dumeter trzyma log, wie ktoś może??

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warszawiacy mają pecha ;]

Chello w Krakowie nie przestrzegało limitów (nie wiem jak teraz) - kumpel i jego żona mają chello od lat, zdarzało im się pociągnąć i pod 100GB na miech, i nigdy żadnego z nich nie przycieli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytalem ze aster za ok 180zl udostepnia 1MB lacze

Nie mylisz sie :).

 

Cennik:

Pakiet TwójDom

 

W ramach pakietu Klient ma zapewniony:

 

Transfer z zasobów Operatora do 512 kb/s 2a

Transfer z Internetu do 128 kb/s 2b

Transfer wysyłania danych do 64 kb/s

30 MB na 3 konta i niekomercyjną stronę WWW

6 adresów e-mail (po 2 na konto)

adres IP z klasy publicznej3

możliwość podłączenia do 2 dodatkowych komputerów

 

Cena:: 111,21 + 7,78 = 118,99 (brutto)

 

2. Pakiet TwójŚwiat

 

W ramach pakietu Klient ma zapewniony:

 

Transfer z zasobów Operatora do 1 Mb/s 2a

Transfer z Internetu do 256 kb/s 2b

Transfer wysyłania danych do 128 kb/s

30 MB na 4 konta i niekomercyjną stronę WWW

8 adresów e-mail (po 2 na konto)

adres IP z klasy publicznej3

możliwość podłączenia do 5 dodatkowych komputerów

 

Cena:: 167,29 + 11,71 = 179,00 (brutto)

 

3. Pakiet TwojaFirma

 

W ramach pakietu Klient ma zapewniony:

 

Transfer z zasobów Operatora do 2 Mb/s 2a

Transfer z Internetu do 512 kb/s 2b

Transfer wysyłania danych do 128 kb/s

50 MB na 5 kont i niekomercyjną stronę WWW

10 adresów e-mail (po 2 na konto)

adres IP z klasy publicznej3

możliwość podłączenia do 31 dodatkowych komputerów

 

Cena:: 531,78 + 37,22 = 569,00 (brutto)

 

Ciekawei brzmi ta propozycja 1mb/s :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mjalem upc kiedys.To o czym mowicie bylo juz gdzies opisan i przetestowane. Modem generuj sam z siebie okolo 1gb miesiecznie, jest to wliczne do tych 15gb i nic sie na to nie poradzi :-(. No chyba ze podacie operatora do sadu o nie dotrzymywanie warunkow umowy.

 

Co do odswiezania, to tez prawda - zdazalo sie, ze czasami odswiezalo mi 4 dni :-(.

 

Dlatego zmienilem na neo :-) sicigam miesiecznie po 160 gb i jest super - tylko mnie zaczynaja danerwowac coraz czestsze plotki o wprowadznieu limitow w neo :-(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Transfer z zasobów Operatora do 1 Mb/s 2a

Transfer z Internetu do 256 kb/s 2b

Transfer wysyłania danych do 128 kb/s

 

Hmm, mnie zaciekawilo to transfer zasobow operatora. Jak dla mnie to brzmi tak, ze z netu tzn. strony internetowe p2p i inne sciagam z predkoscia 256kb/s, natomiast to co oni hostuja mam transfer 1mb/s.

 

Oswieccie mnie, bo w takim wypadku neo jest znacznie lepsze.

 

Pozdr

MeHow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chello to syf i pewnie wiekszośc to potwierdzi te ich limity sa smieszne jak bede podpisywac nastepna umowe to napewno nie z UPC

 

Ten syf (chello) mam podzielony z bratem i jeszce nie było miesiąca żeby mi nie przycieli łacza a na 40 Kb/s to tak jak wyzej ktos wspominał GG i poczta :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No moze w Gdyni sa jakies inne ciakwe lacze :) Tutaj niestety nie :( Tylko aster chello i neo (nie licze sieci osiedlowych)

A propos, byl u mnie kiedys gostek z chello i powiedzial ze jest mozliwosc "jechania" na 2 modemach na raz, bo tak robia jego kumple i wtedy 30GB i 1MB lacze, ale jak to juz nie powiedzial :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...