Skocz do zawartości
rogers

Mobo pod Tbred'a

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Zamierzam zakupić ( o ile znajde ) XP1700+ BO, a jeśli nie znajde to xp 2000+ BO. Jaka płytkę byście polecili pod tego proca? zależy mi szczerze na jak najtańszej płycie która zagwarantowała by że proc stabilnie poszedł by na 12,5 x 166MHz przy pamiątkach Elixir pc2700? Właśnie w gre wchodzi także XP2000+ Thorton (jest w podobnej cenie co 2000+ Tbred a pewnie lepiej siue kręci???)

 

Dzięki za rady!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Około dwóch miechów temu złożyłem na tym procku komputer swojej dziewczynie. Mieszkamy razem i razem z niego korzystamy wiec caly czas go "testuje". i tak:

 

Athlon 1700@2200 fsb 166 ( nie sprawdzalem dalej bo mi nie trzeba)

Pamiątki ustawione na maxa i brryka bez zwiech!!!

 

Aha no i najwazniejsze - płta Asrosck k7 8x drr400 agp8x sound lan usb2.0 na sisach (teraz kosztuje ok 160zl) - lowendowy Asus :)

 

Moim zdaniem jezeli potrzebujesz taniej plytki to ta jest ok. I jak widzisz wsio smiga jak trza!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy masz możliwośc zmiany mnożnika na tej płycie Asrock....bo zależało by mi aby procek poszedł na 12,5 x 166 = XP2600+

jak kupisz procka z zablokowanym mnoznikiem (jakies 90% szans ze wlasnie taki dostaniesz) to opcja zmiany nic nie da - w plytach ASRocka na SIS to jest fajne ze maja zablokowane taktowanie dla PCI (stale 33MHz) ale chyba tylko w tych nowszych wersjach 3.0 wiec i magistrala bedzie mozna ladnie krecic :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a słyszałem, że te XP1700+ Tbred BO mają odblokowane mnożniki do 12,5????

 

a czy to, żę taktowanie PCI jest zablokowane to takie istotne????

 

Mam pytanie czy warto dopłacac do KT600 czy przyoszczędzić i kupic KT400 (tyle czy zagwarantuje on stabilną jazde na FSB 166??)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rogers, następnym razem, jak założysz dwa topiki o tym samym, to oba wylądują w śmietniku. :evil:

 

http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=55337

Sorry - najpierw założyłem topic w dziale AMD a po chwili zobaczyłem ten nowy dział Podstawowe zagadnienie i stwierdziłem, że tam mój topic bardziej pasuje....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy masz możliwośc zmiany mnożnika na tej płycie Asrock....bo zależało by mi aby procek poszedł na 12,5 x 166 = XP2600+

Nie, przynajmniej ta którą ja mam nie ma możliwości zmiany mnożnika :(

 

Ale jest stabilna i wydajna. Za tą cenę to naprawde fajna plytka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak narazie rozważam 3 opcje......;

 

EPOX 8RDAE (316 PLN)

SOLTEK SL-KT600-C (304 PLN)

ASROCK K7S8X-E (204 PLN)

 

Słyszałem że Nforce 2 jest wymagający i wybredny co do pamiątek??? a ja będe dysponował puki co Elixir PC2700....także tu sie wacham....

 

Co do Soltek'a chyba KT600 nie ma zablokowanego taktowania PCI??? ale nie wiem jak to w praktyce sie ma??? i czy to takie ważne???

 

AsRock oststnia opcja (jeśli nie znajdę nigdzie Antka 1700+ Tbred) brak regulacji mnoznika i Vcore???? ale cena atrakcyjna....

 

 

Co sądzicie???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie Miope a napisz jak u ciebie chodzi ten XP1700+ (rozumiem że to Tbred BO) na tym KT4V......masz go na fsb166??  i czemu nie poszedł Ci na np @XP2600 cz 2700???

Tak, jest na 166. Nie puszczam wyżej, bo mam denne chłodzenie, więc nawet nie wiem, jakie są jego rzeczywiste możliwości.

 

Co do Soltek'a chyba KT600 nie ma zablokowanego taktowania PCI??? ale nie wiem jak to w praktyce sie ma??? i czy to takie ważne???

Nie ma. Ważne jest to wtedy, gdy zamierza się wysoko kręcić, bo przy niezablokowanym taktowaniu PCI/AGP mocno by się je przetaktowywało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a i jeszcze jedno...sorry że może troszke przynudzam.....ale jeśli np na Płycie na KT400 czy KT600 ustawie FSB na 166 MHz to to czy płyta ma zablokowane taktowanie PCI czy nie ma to chyba nie ma znaczenia bo te chipsety i tak defaultowo obsługują FSB166 więc taktowanie PCI pozostaje chyba defaultowe????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba skusze sie na AXP2500 Bartona.

Gość który składa kompy w sklepie internetowym WGK polecił mi pod bartka AXP 2500 mobo na KT600 np. Epoxa. Twierdzi że Nforce2 ma duże wymagania i bywa wybredny co do pamiątek???? co

o tym sądzicie.....

Zapewnił mnie także że na 100% bartek pójdzie na FSB200???? czy faktycznie na 100%????

 

Narazie będę miał pamiatki elixir 2700 także nie przetestuje tego FSB 200 ale za miesiąc wymienie na jakies np twinmos PC3200 i mam nadzieje że będzie chulać jako AXP 3200.....??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba skusze sie na AXP2500 Bartona. 

Gość który składa kompy w sklepie internetowym WGK polecił mi pod bartka AXP 2500 mobo na KT600 np. Epoxa. Twierdzi że Nforce2 ma duże wymagania i bywa wybredny co do pamiątek???? co 

o tym sądzicie..... 

Zapewnił mnie także że na 100% bartek pójdzie na FSB200???? czy faktycznie na 100%???? 

 

Narazie będę miał pamiatki elixir 2700 także nie przetestuje tego FSB 200 ale za miesiąc wymienie na jakies np twinmos PC3200 i mam nadzieje że będzie chulać jako AXP 3200.....??

LOL

 

Co to oznacza - duże wymagania?

Bierz Solteka albo Abita na NForce2ultra400 i nie słuchaj tych kretynów z WGK, którzy za wszelką cene chcą sprzedać coś co mają na składzie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...