Skocz do zawartości
bartekss

Ghost-kilka pytań???

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam kilka pytań odnosnie zrobienia obrazu sytemu :?:

Obecnie mam podzielony dysk na 4 partycje i wszystkie w FAT32

C:System 5GB(WinXP)

D:Programy 18 GB

E:Filmy i Muzyka 39 GB

F:Różne 13 GB(Win98)

Pytania

1.Czy da się zrobić obraz 2 partycji C i D chodzi o to by za jednym razem wgrać obraz systemu na C a obraz programów na D tak by system nie pogubił scieżek do programów i nie było żadnych problemów, jeśli istnieje taki sposób lub jakiś inny to prosiłbym o dokładny opis

2.Czy muszę zrobić jedną partycję na sytem i programy (tu wiem jak zrobic obraz, zresztą jest opis w faq)

3.Czy boot manager będzie widział obydwa sytemy po załadowaniu obrazu zarówno w przypadku pierwszym i drugim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hell'ou!

 

Niestety nie wiem czy da się zrobić coś takiego jak chcesz, ale mam inne rozwiązanie problemu - połącz partycje C z D i instaluj wszytkie programy na partycji C wtedy nie będzie problemu że windows zgubi Ci jakieś ścieżki do programów :) - to po 1). Po 2), jeżeli używasz systemu WinXP to sugerowałbym zmienić system plików z FAT32 na NTFS - dlaczego? Poszukaj na forum - napewno coś znajdziesz :wink:

 

POZDRAWIAM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie tez to zawsze denerwuje gdy odtwarzam partycje systemowa C:, a na progsy i giery trzymam na D: Trzeba wszystko (prawie) na nowo instalowac....

Nie wiem czy dobrze teraz napisze, ale gdzies kiedys wyczytalem ze mozna w rejestrze zmienic lokalizacje domyslna C:/Program Files/ na inna np. D:/Program Files.... To powinno (chyba) pomoc - tylko jaki wpis w rejestrze za taki myk odpowiada to nie mam zielonego pojecia :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...