Skocz do zawartości
pfiala

Temperatura procka

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem procesor Athlon XP 1800+ (1533 MHz) i podkręciłem go do Athlona XP 2400+ (2000 MHz). Temperatura komputera wynosi teraz gdzieś tak od 40 do 65 stopni. Czy to za dużo? Chciałbym jeszcze podkręcać, ale boje się, że mi się procesor spali :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem procesor Athlon XP 1800+ (1533 MHz) i podkręciłem go do Athlona XP 2400+ (2000 MHz). Temperatura komputera wynosi teraz gdzieś tak od 40 do 65 stopni. Czy to za dużo? Chciałbym jeszcze podkręcać, ale boje się, że mi się procesor spali :D

Aha...

Ta pierwsza to wtedy gdy komp jest za oknem, a druga w piekarniku czy jak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile masz w miare prawidlowe odczyty (mobo lubia zawyzac temp.) to ta druga temperatura nie jest za ciekawa. W zasadzie temp. krytyczna to 85-90stopni, ale dobrze jest jesli temp. na procku nie przekracza 60 stopni. Przy takiej temp. to raczej juz duzo nie podkrecisz :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak kreciles? Bo jezeli majstrowales przy mostkach olowkiem to mogles zle zalozyc wiatrak (odwrotnie) i wtedy kiepsko przylega do rdzenia:D Radze sprawdzic jesli zdejmowales wwiatrak :D A Jesli nie - podnosilem napiecia? Jak podniosles to temp na pewno podskoczyla. jaki masz wiatrak - napisz cos:D

 

To tak jabys powiedzial ze "samochod nie chce zapalic - pomozcie :D"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyty główne różnie podają temperatury, więc patrz na to z przymróżeniem oka. A kręć tego procka aż przestanie być stabilny i wtedy napisz jakie masz te temperatury i coś może poradzimy :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...