Skocz do zawartości
Next

Obudowa-mam dwie do wyboru , co radzicie?

Rekomendowane odpowiedzi

Zdecydowanie SLK3700AMB. Jest wieksza, ma wiecej miejsca w srodku, zmiesci sie w niej Zalman 7000, ma miejsce na 2 wentylatory 120mm, mozna zainstalowac 5 dyskow twardych przykrecanych do obudowy przez gumki.

Dobra recenzja tej obudowy jest tutaj.

Sam posiadam blizniacza pod wzgledem budowy wewnetrznej obudowe CompuCase LX-6A19, jestem w trakcie jej modyfikacji, wycinam grile od wentylatorow, wiatraki mocuje na gumowych podkladkach i do tego dojdzie troche gabek i innych materialow wyciszajacych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej sam sobie odpowiedz :P, wybierz ta ktora Ci sie bardziej podoba, obie budy to Anteci wiec mocno sie od siebie nie roznia. Buda ma sie podobac glownie tobie a nie nam :P.

 

Ja z tych dwoch ktore podales to chyba wzialbym to tansza, ale Lanboy ma takze swoje zalety (jest leciutki, okno w standardzie). Jesli chodzi o Anteca to mi najbardziej podoba sie: http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=6942

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak sie ma okienko do poziomu hałasu wydobywającego się z budy?

Okienko ma niewielki wplyw na poziom halasu. Moze go jedynie zmniejszyc w przypadku gdy cos w srodku powoduje wibracje (np jakis naped lub zle wywazony wiatrak), scianka wykonana z jednolitej blachy wpadnie wtedy w drgania powodujac dodatkowy halas. Mozna tego uniknac starannie skrecajac cala obudowe lub poprzez przyklejenie na tej sciance kilku waskich paskow z masy bitumicznej, wykorzystywanej w wyciszaniu instalacji caraudio.

Co do PlusView 1000AMG kontra 3700AMB, to ta pierwsza ma dla mnie tylko dwa plusy: posiada gniazdo FireWire w przednim panelu i ma w srodku troche wiecej miejsca na ewentualna instalacje WC. Pozatym posiada kilka wad w stosunku do 3700AMB. Przedewszystkim jest drozsza, jest za wysoka (wole mniejsze obudowy), pomimo tego miesci o jeden naped mniej. Jest duzo gorsza pod wzgledem wydajnosci chlodzenia powietrznego i halasu. Przykladowo dyski twarde sa chlodzone przez wiatrak tylko w dolnym koszyczku (w 3700AMB wszystkie dyski sa chlodzone przez wiatrak). Jeli wyjmiemy dolny koszyk zeby np umiescic tam chlodnice od WC to zaden dysk nie jest schladzany powietrzem. Przy takim samym poziomie halasu 4 wiatraki 80mm w 100AMG przepompuja mniej powietrza niz dwa 120mm w 3700AMB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie SLK3700AMB. Jest wieksza, ma wiecej miejsca w srodku, zmiesci sie w niej Zalman 7000, ma miejsce na 2 wentylatory 120mm, mozna zainstalowac 5 dyskow twardych przykrecanych do obudowy przez gumki.

Dobra recenzja tej obudowy jest tutaj.

Sam posiadam blizniacza pod wzgledem budowy wewnetrznej obudowe CompuCase LX-6A19, jestem w trakcie jej modyfikacji, wycinam grile od wentylatorow, wiatraki mocuje na gumowych podkladkach i do tego dojdzie troche gabek i innych materialow wyciszajacych.

I to jest wlasnie wada tej obudowy. Przez te gumowe przykrecaki obudowa nie odbiera ciepla od hdd.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale tuz przed kazdym z dyskow mozna zamontowac wiatrak 120 mm, ktory je bedzie chlodzil. Nawet jak nie zamontujesz tam wiatraka to i tak wiekszosc powietrza wpada do obudowy wlasnie w tym miejscu, zapewniajac dyskom odpowiednie warunki pracy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...