Skocz do zawartości
m_o_d

trzeszczacy dziwiek podczas uzywania cdromu

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc

Posiadam plyte Epox 8RDA3+ do tego nagrywarke NEC 7700 256 mb ramu procesor Athlon XP 1800, a system operacyjny to windows xp z sp1.

Jako sterowniki mam zainstalowane stery by nvidia do nfroce v 3.13 a do karty dziewkowej cmi 9739 stery UDA39.

 

Przy takiej konfiguracji sprzetowej pojawia mi sie nastepujacy problem: podczasz przegrywania cd na dysk, albo nagrywania plyty i jendoczesnego sluchania(mp3 z winamp, dowolne dzwieki z komputera) wystepuja trzaski i przerywania w muzyce.

Co dziwniejsze jest to ze mialem juz ten problem 2 razy i przy zmianach w kompuetrze znikl, za pierwszym razem byla to zmiana sterownikow za drugim razem przeczyszczenie radiatora na procku. W tej chwili problem pojawil sie 3 raz, a przeczyszczenie wentylatora i zmiana sterow niestety nie pomogla.

 

Czy ktos moze mial taki problem i moze udzielic pomocy w jego rozwiazaniu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeciwnik: linie in mam wyciszone i micr. tez, kabelka nigdy nie mialem

pozatym nigdy nie wyciszalem, a dziwek czasem dziala dobrze.

 

Piszczel: lany na plycie mam 2(zintegrowane) i obydwoch kart uzywam zawsze to robilem wiec nie wiem czy to moze byc problemem

 

wunat: ta moja nagrywarka chyba tez obsluguje jedynie pio, jaki to nie wiem, ale czasami przecierz dziala czasami nie wiec to wina nagrywarki raczej nie jest.

 

Zapomnialem dodac ze wedlug mojch odczuc kiedy ten problem z dzwiekiem wystapuje jest duzo wieksze wykorzystanie prock, moze jakis konflikt, ale jak to sprawdzic ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jest tak jak myślałem, nagrywarka (bądz cdrom) działa w trybie PIO a to obciąża cpu i dlatego może czasem psuć np. dzwięk. Przeinstaluj ten kanał IDE (wywal ten z menadżera i zrestartuj system).

 

PS. sorry, że odpowiadam po takim czasie ale jakiś debil ukradł coś (bliżej niesprecyzowanie, może swith) z naszej sieci i od Świąt nie miałem netu, dziś jakimś cudem powrócił :) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w sytemach typu nt (2k,nt/xp/2k3) podobne problemy powoduje zla obsluga ACPI

 

http://www.nforcershq.com/forum/viewtopic.php?t=11366

 

http://service.steinberg.net/knowledge_pro...dio_performance

 

u mnie pomoglo na trzaski z glosnikow podczas pisania w tlenie...

 

radze sprawdzic - choc zachowac ostroznosc taka jak przy zabawach z golym systemem - nie kazdy sys wstanie po tym zabiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ACPI wylaczylem jakis czas temu bo slyszalem ze windows nie potrafi tego wykorzystywac, co prawda dzwieku to nie naprawilo, ale potem jakos sam sie naprawil(za 2 razem) za 1 razem z wlaczonym acpi tez dzialal dobrze dzwiek, wiec mysle ze to sprawa czegos innego.

 

ps. wrocilem z impry i nie jestem pewny czy dobrze skapowalem co to acpi, chodzi o zazadzanie zasobami przez system ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio podlaczylem jakis stary cd-rom(12x) i wykrylo mi go jako multi world dma. Caly system szybciej sie uruchamial(nie wiem czemu), a po ponownym podlaczeniu nagrywarki i odlczeniu cd tryb nagrywarki przestawil sie na pio. Zaczolem sie zastanawiam czy moja nagrywarka obsluguje dma i poszperalem i znalazlem taka oto stronke http://www.cdrinfo.pl/software/stronaspw.p...neid=1150223533

 

A co do ACPI to gdzie sie ustaiwa to w winxp bo znalesc nie moge?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nareszcie zrobilem jestem tak szczesliwy ze doslownie :P, ale napisze co zrobilem:

Odinstalowlaem nagrywarke, nastepnie odinstalowalem pomocniczy kanal ide, przy ponownym uruchomieniu komputera wszystko pieknie sie instalowalo a w kanale ide bylo wybierane udm 2, ale jak odczytywalo sie plyte tryb automatycznie przestawial sie w pio. Nie wiem czemu ale postanowilem zmienic nagrywarke z slave na master i po tej zmianie i ponownym zainstalowaniu nagrywarki wraz z kanalem ide problem znikl, teraz podczas odczytywania plyt cd ciagle mam udm 2. A co najlepsze przyspieszyl caly komputer podczasz pracy cdromu mam wykorzystanie procesora zaledwie 8-11% a nie jak wczesniej 100%

 

Dzieki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drivery 3.13 są generalnie skopane, szczególnie kupy sadzi włączona opcja SW IDE (przy ich instalacji).

Wróć na v. 2.45 i wszystkie Twoje kłopoty się skończą. :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

polecam uzycie sterownikow do dziwkeu dostepnych ze strony producenta twojej plyty glownej - czesc plyt ma niecalkiem czysty acl650 realteka - tylko tzw. piracki soundstorm - kiedy instalujesz kodeki od realteka na taka nieczysta wersje mozesz miec jazdy - przezywalem to sam na moim solteku

po instalacji driverow ze strony solteka problemy zniknely (poza wkurzajcym charczeniem przy uzywaniu tlena... ktory zniknal po grzebaniu w acpi)

warto zaznaczyc ze drivery ze strony realteka i solteka maja te same numery - ale to koniec podobienstw - rozmiar isntalki, instalowane pliki i dzialanie jednak ostro sie roznia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej. mam ten sam problem co m_o_d ! tzn. przy uzywaniu nagrywarki proc zapier.. jak szalony... a dżwięk sie gubi..

sprawdziłem że mam dma of! a spawarke mam jako slave!

juz sie ucieszyłem że udało się Ci naprawić sytuacje zmieniając na mastera ale mówisz że znów jest kibel!

i co tao za stery o tórych mówicie? do nforca?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi sie wylaczylo UDM jak zainstalowalem demon tools, dzis znowu przelaczlame nagrywarke miedzy roznymi uzadzeniam i mam juz udm 2, a i odinstalowalem sterowniki nforce 3.13 a zainstalowalem 2.45. Napisalem tez do epoxa i odpisali mi zebym skontaktowal sie z producentem nagrywarki(NEC) bo mozliwe ze cos w sterownikach od windwosa jest nie tak.

No ale narazie dziala nie resetowalem komputera jeszcze dzis ale pod wieczor zrobie reset i zobacze czy bede mial ciagle UDM 2.

 

PS. Teraz mam nagrywarke na cabel selec i ustawiona jest jako master

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie odinstalowanie secondary ide nie pomogło!

ciagle mam pio!

nagrywarka może się sypła???

Pewnie nie zrób tak jak ja jeszcze niedawno z cd lg - odinstaluj kanał IDE w windzie (nie rób restartu) wyłącz kompa i odłącz taśmę od napędu, włącz kompa powinien zainstalować kanał IDE, znów wyłącz i podepnij taśmę na koniec start systemu i powinna być gitara. Tak coś robiłem sam i działało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Umnie bylo wszystko OKI, az do dzis.

Znowu sie przelaczylo w tryb pio, proboje juz od godziny ustawic UDMA odlaczam nagrywarke podlaczam, zmieniam z master na slave, z primary na secondary itd, ale ciagle jest pio doslownie moze czlowieka cos trafic.

 

Czy nie da sie czegos w rejestrze zmeinci zeby recznie ustawic na UDMA ?bo to by chyba rozwiazalo problem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...