Skocz do zawartości
bogdans1

Podkręcanie P4 2.66/533

Rekomendowane odpowiedzi

Niedawno nabyłem ten procek i jestem ciekawy ile udało się Wam z nigo wycisnąć.

U mnie chodzi stabilnie na 3.15GHz co prawda na standardowym wentylatorze i jest głośno :( a do tego zostawiłem te czarne "coś" zamiast pasty i się grzeje... Jest ponad 60stopni.

Do znających się na P4 mam prośbę o rozszyfrowanie danych, które na nim były :)

"SL6PE PHILIPPINES

7331a395

6334b809

0294"

Dzięki -bo mi one dużo nie mówią ;)

I jeszcze jedno pytanie - jąką temperaturę powinien mieć procek (bez i i po podkręceniu... żeby go nie spalić)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do rozszyfrowania to ci nie powiem ale zajrzyj na http://www.cpudatabase.com/ .

No więc maxymalna temperatura z jaką może pracować P4 to jest chyba 75 stopni(tak jest w instrukcji) ale zaleca się aby było mniej.

Polecam Ci zakupić Zalmana 7000AlCu albo Cu i się cieszyć temperaturą o kilkanaście stopni niższą niż na stock coolerze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam ten wiatraczek , kupiłem go 2 dni temu i 2.4Ghz na 2.88Ghz puściłem i full stres temp mam 51*C !! Radze kupić, drogo ale opłacalne !

I jeszcze jedno przy 70*C zaczyna sie P4 palić więc uważaj !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedno przy 70*C zaczyna sie P4 palić więc uważaj !!

ROTFL!!! musi mieć powyzej 100C nawet więcej ale i tak nie ma siły tyle zrobić na P4! z prostego powodu nawte bez chlodzenia jak wlaczysz to rdzeń odda ciepłodo IHSa i dioda zdazy odciac zasilanie P4 trudno zjarać... w Athlonach nie ma IHSa goły rdzeń bez chłodzenia goły rdzen rdzen nagrzewa sie duzo duzo szybciej i osiaga 200C w ułamki sekund a dioda (ani zabezpieczenia mobo) nie mają czasu na odciecie zasilania przez to sie palą :( IHS roxx :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie proc chodzi na 55-60* stress a 32-40 idle

po 4 godź testowania primem dochodził do 65* bez żadnych resetów (te są podiero na 2700Mhz) więc z powodu temp resetów raczej mieć nie powinienneś (chyba że w biosie masz tak dziwnie ustawione, ja mam reset przy 75*)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bogdans1 czy osiągając twój wynim przy @ procka musiałeś podwyższyć napięcie, jak tak to o ile :?:

Działa 100% stabilnie bez żadnych resetów np. co 6h pracy :?:

ile najwięcej z niego wykręciłeś a działał stabilnie :?:

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...