Skocz do zawartości
Mr.Martin

Sloty PCI a IRQ

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Na wstepie pragne slozyc wszystkim osobom z tego boardu wszystkiego najlepszego z okazji swiat Bozego Narodzenia.

 

Teraz napisze jaki mam problem - moze ktos miedzy swietowaniem pomoze mi i odpowie mi na moje pytania.

 

A wiec przechodze do rzeczy - slyszalem ze sloty PCI na plycie glownej sa jakos podzielone tak ze dwa sloty PCI dziela jedno przerwanie IRQ ( np slot AGP dzieli przerwanie IRQ ze slotem PCI 1? - poiwedcie mi w takim razie jak to ma sie do innych slotow na plycie glownej - ktore z ktorymi sa w parach ?

 

Mam plyte Abit IC7 i 5 slotow PCI oraz jeden AGP - wlozona mam karte graficzna w zlacze AGP oraz karte sieciowa w slot PCI 2 - chcem teraz wlozyc karte TV ale nie wiem w ktory slot PCI najlepiej ? ( aby nie bylo konfliktow sprzetowych) - jezeli ktos orientuje siew temacie to prosze bardzo o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zajrzyj do instrukcji od MoBo tam powinno być wszystko wyjaśnione (przynajmniej tak jest w moim Abicie). Czy MoBo ma zintegrowane jakiś dodatkowy kontroler (Raid/SATA itp)? Jeśłi nie to przypuszczalnie najlepszym wyjściem będzie PCI 3, w innym wypadku 4 lub 5 (ale raczej to PCI 4).

 

WESOŁYCH ŚWIĄT :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zajrzyj do instrukcji od MoBo tam powinno być wszystko wyjaśnione (przynajmniej tak jest w moim Abicie). Czy MoBo ma zintegrowane jakiś dodatkowy kontroler (Raid/SATA itp)? Jeśłi nie to przypuszczalnie najlepszym wyjściem będzie PCI 3, w innym wypadku 4 lub 5 (ale raczej to PCI 4).

 

WESOŁYCH ŚWIĄT :!:

Juz zagladnelem na strone www - moja plyta ma takie cos jak APIC dzieki ktoremu mozna miec nawet 20 pare przerwan IRQ ( anie tak jak stare plyty tylko 15) i dlatego tez kazdy slot PCI jest odzielny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...