Skocz do zawartości
virtuomaniak

Wymiana grafy GF4TI4800SE tylko na co....

Rekomendowane odpowiedzi

Skończcie te gadki o poczuciu humoru czy o tym ile kot napłakał OK :?: Chce sobie zmienić grafike - doradźcie mu jaką :!:

A nie dostał odpowiedzi ? Mi się zdawało że już dostał ... chce wydać kasę na GF FX 5900 ... niech kupi Radka 9800/Pro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pare dni temu zmienilem Ti 4800Se na radka9700 i byl to swietny pomysl. Wydajnosc to jedno, ale ta jakosc obrazu na radku ... po prostu miodzio. Zawsze bylem wyznawca Nvidii... az do teraz :) ATI to jedna zupelnie inny poziom technologiczny. No a wydajnosc z 4AA ... na radeonie -to trzeba przazyc samemu.

Świata prawda. ja do niedawno tez uznawałem tylko Nvidie do czasu jak nie padł mi GF4Ti4200 128MB....teraz mam Radeona 9500@9500 Pro 64MB i jest o niebo lepszy...

 

A co do wymiany tego GF4Ti4800SE to proponuje go zamienić na Radeona 9800SE (256-bit) 128MB....można w nim odbloikowac 4 potoki pixeli i spokojnie podkręcic na 9800PRO...a jaka to oszczedność w kasie!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pare dni temu zmienilem Ti 4800Se na radka9700 i byl to swietny pomysl. Wydajnosc to jedno, ale ta jakosc obrazu na radku ... po prostu miodzio. Zawsze bylem wyznawca Nvidii... az do teraz :) ATI to jedna zupelnie inny poziom technologiczny. No a wydajnosc z 4AA ... na radeonie -to trzeba przazyc samemu.

Świata prawda. ja do niedawno tez uznawałem tylko Nvidie do czasu jak nie padł mi GF4Ti4200 128MB....teraz mam Radeona 9500@9500 Pro 64MB i jest o niebo lepszy...

 

A co do wymiany tego GF4Ti4800SE to proponuje go zamienić na Radeona 9800SE (256-bit) 128MB....można w nim odbloikowac 4 potoki pixeli i spokojnie podkręcic na 9800PRO...a jaka to oszczedność w kasie!!

dalej nie wiem po co zmieniać taka grafe nie lepiej se w chłodzenie zainwestować i zasilacz. moze mi powiesz ze jakaś gra ci nie hcodzi ??

po prostu tego nie kumam dx9 zaraz werjdzie 9.1 i co bedzie kolejna zmiana grafy bo mania cyferek zadziała i trza bedzie miec tą najnowszą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pare dni temu zmienilem Ti 4800Se na radka9700 i byl to swietny pomysl. Wydajnosc to jedno, ale ta jakosc obrazu na radku ... po prostu miodzio. Zawsze bylem wyznawca Nvidii... az do teraz :) ATI to jedna zupelnie inny poziom technologiczny. No a wydajnosc z 4AA ... na radeonie -to trzeba przazyc samemu.

Świata prawda. ja do niedawno tez uznawałem tylko Nvidie do czasu jak nie padł mi GF4Ti4200 128MB....teraz mam Radeona 9500@9500 Pro 64MB i jest o niebo lepszy...

 

A co do wymiany tego GF4Ti4800SE to proponuje go zamienić na Radeona 9800SE (256-bit) 128MB....można w nim odbloikowac 4 potoki pixeli i spokojnie podkręcic na 9800PRO...a jaka to oszczedność w kasie!!

dalej nie wiem po co zmieniać taka grafe nie lepiej se w chłodzenie zainwestować i zasilacz. moze mi powiesz ze jakaś gra ci nie hcodzi ??

po prostu tego nie kumam dx9 zaraz werjdzie 9.1 i co bedzie kolejna zmiana grafy bo mania cyferek zadziała i trza bedzie miec tą najnowszą

No to ja tylko dodam, że wczoraj sobie zapuściłem demoko Far Cry i niestety musiałem zmniejszyc detale do low/medium bo ciężko było pograć w 1024x768. Dodam, że podobnie mam z Halo choć może ciut lepiej. Sprzęt jak w podpisie. Dlatego jutro zmieniam grafike na R9700. Także, owszem wszystkie gry chodzą (i 95% z nich na full detail i 1024x768), ale jak widać nadchodzą już powoli czasy DX9 i chyba warto powoli się przesiadać na karty obsługujące go w pełni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ KUCYK skad u cie tyle agresji kolego ? 8O :wink:

ps link w podpisie ci nie dziala

@POWERED BY AMD

to prawda jak narazie grafy z gf4ti4X00 spisuja sie niezle , mozna grac bez problemu w gierki przy wysokich ustawieniach(szczegolnie na tak wykreconych jak twoja) , ale to juz ostatki(jak chce sie grac ze wszystkim na maxa ) , trza je sprzedawac puki mozna cos jeszcze wyciagnac przyzwoitego za nie , ja moja zmienilem na 5700ultra i wierz mi jest roznica , zmienialem monitor wiec postanowilem zmienic i grafe i na tym sprzecie to wstyd nie grac bez AAx4 i anizo x 4 , jakosc obrazu tez o niebo lepsza , w normalnych ustawieniach to roznicy pomiedzy obecna grafa a ti4200 nie widze (poza jakoscia obrazu), ale przy zalonczeniu aa i anizo na gf4ti wydajnosc spadala a tu tego efektu nie widac ,

ja koledze bym proponowal cos z przedzialu 1000~1200 gora wiecej to chyba nie warto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ KUCYK skad u cie tyle agresji kolego ?  8O  :wink:  

ps link w podpisie ci nie dziala

@POWERED BY AMD

to prawda jak narazie grafy z gf4ti4X00 spisuja sie niezle , mozna grac bez problemu w gierki przy wysokich ustawieniach(szczegolnie na tak wykreconych jak twoja) , ale to juz ostatki(jak chce sie grac ze wszystkim na maxa ) , trza je sprzedawac puki mozna cos jeszcze wyciagnac przyzwoitego za nie , ja moja zmienilem na 5700ultra i wierz mi jest roznica , zmienialem monitor wiec postanowilem zmienic i grafe i na tym sprzecie to wstyd nie grac bez AAx4 i anizo x 4 , jakosc obrazu tez o niebo lepsza , w normalnych ustawieniach to roznicy pomiedzy obecna grafa a ti4200 nie widze (poza jakoscia obrazu), ale przy zalonczeniu aa i anizo na gf4ti wydajnosc spadala a tu tego efektu nie widac ,  

ja koledze bym proponowal cos z przedzialu 1000~1200 gora wiecej to chyba nie warto

Mały OT :lol: ->AJDAHO chyba zapomniałeś jak się kłóciłeś o Anizo x 4 i AAx4 :D Jeżeli tak to przypominam topic http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=495...r=asc&&start=30

(...)za rok (w czasie wakacjii-najnizsze ceny) sprzedac i za to co sie uzyska + te 250 zl to sie lyknie napewno karte wydajnejsza od wszystkich branych tu pod uwage a do tego czasu to ti4200 napewno wystarczy , dla mnie np. AAX2 wystarczy, anizo nie jest konieczne,a w strzelankach czy rajdowkach to liczy sie wynik a potem sie mozna rozglodac dopiero

Ja zamiast 5900 polecałbym Radka 9800 z Allegro za 1200zł (trzeba niestety długo czekać na dostawę, ale jest gwarancja i w ogóle).Ewentualnie 9700 za 899zł + dobre chłodzenie.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...ale to juz ostatki(jak chce sie grac ze wszystkim na maxa ) , trza je sprzedawac puki mozna cos jeszcze wyciagnac przyzwoitego za nie , ja moja zmienilem na 5700ultra i wierz mi jest roznica , zmienialem monitor wiec postanowilem zmienic i grafe i na tym sprzecie to wstyd nie grac bez AAx4 i anizo x 4 , jakosc obrazu tez o niebo lepsza , w normalnych ustawieniach to roznicy pomiedzy obecna grafa a ti4200 nie widze (poza jakoscia obrazu), ale przy zalonczeniu aa i anizo na gf4ti wydajnosc spadala a tu tego efektu nie widac ,  

ja koledze bym proponowal cos z przedzialu 1000~1200 gora wiecej to chyba nie warto

No nie!

Panie Ajdaho. Tym postem rozj..... mnie Pan! Hehe. Ponad miesiąc jak był topic o grafach dx9 to twierdziłeś, że to lipa. Że dx9 to daleka przyszłość a tu chwilke później szarpnąłeś się na grafe z DX9? No niewierze! Hehe :D :D :D A jak wspomnielismy o AA i Anizo to już beształeś nas maxymalnie ze to lipa i ty różnicy nie widzisz więc jak to jest? Po co Ci taka grafa? Człowieku! Ti4200 starczy spokojnie jeszcze na 2lata! Hehehehe.

 

A wracając do tematu. Miałem 9600TX (9500Pro) i teraz zamówiłem z komputronika WinFast 5900XT. Myślałem, że wydajnościowo będzie rakieta ale ... ! Niestety wytestowałem ta karte na różne sposoby. Z 390/700Mhz podkręciłem na 490/820Mhz stabilnie ale różnicy zbyt wielkiej po OC nie ma. I w teście Mother Nature gdzie intensywnie wykorzystano Pixele i Vertex Shadery ta karta strasznie słabo wypadła. Jak zaczął pojawiać się żółw to Klatki spadły z 90 do 9 (po OC )! 8O 8O 8O Na Radeonach z 8potokami nigdy klatki tak nisko nie spadły! Inne testy nawet nawet. Tak samo 3DMark 2k1 z wynikiem po OC 15359pkt. Tyle to miałem na 9600TX. Strasznie słabo. Szykuję porównanie 3 kart na moim sprzęcie AthlonXP 10x215=2155Mhz EPOX 8RDA3i 512MBDual. Bedzie to: 9600TX, 9800 (czekam na przesyłkę) i 5900XT Leadtec. Testy powinny być już niebawem. Także jeśli ja miałbym Ci polecić to raczej 9700 z komputronika. Na dzień dzisiejszy nie widzę lepszej oferty na rynku. I możliwe, że podkręcisz ją na 9700Pro jak większość forumowiczów i już będziesz miał niezłą karte. A na 5900XT się zawiodłem choć myślałem, że znów nVidia u mnie zagości. Niestety. Zwracam ją komputronikowi i czekam na 9800 by dokończyć porównanie! I właśnie ta karta u mnie zostanie aż do następnej wymiany.

 

Pozdrawiam

 

PS. Za jakieś niedopatrzenia przepraszam ale już usypiam. :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...