Skocz do zawartości
Kichu

Problem z grami i filmami na CELERON 600MHZ, pomóżcie!!!

Rekomendowane odpowiedzi

witam Mam ten sam problem celeron 500 na fsb66, VIA p6bat-a+ pamięci 256 100 MHz bo ze 133 płyta ma problemy, TNT 2 M64 kodeki zainstalowane wedlug wskazówek a filmów sie nie da oglądać "chyba że krótkie" uzywam NImo ustawionego na najwyzsza wydajnośc MOZE PROBLEMEM JEST fsb66  a przy okazji CMR2 tez tylko na minimum   Co wy na to?

Ja mam Celerona 433, FSB 66, wszystko śmiga, a karte mam Ati Rage Pro Turbo 4 Mb, nigdy żadnych ścieć, żadnego skakania, wiec można sądzić że z płytą jest coś nie tak. Z doświadczenia wiem że Celerony kiepsko sobie radziły z płytami opartymi na VIA ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Owa 'procedura' ma już długą siwą brodę i opiera się głównie na odtwarzaniu FFDShowem. Podane w niej linki są do jakichś (niektórych) przedpotopowych wersji, po za tym jak dla mnie to jest jeden błąd (niekonsekwencja) - piszą tam żeby zainstalować Xvida, pytam po co skoro przy proponowanych przez nich ustawieniach FFDShow sam odtwarza filmy w Xvidzie za pomocą swojej wewnętrznej biblioteki.

Do takiego starego kompa tylko FFDShow (dekodowanie wszelkich dostępnych formatów kompresji obrazu za pomocą libavcodec) i potrzebne kodeki dźwięku (AC3, Divx Audio i ew. OGG). Odtwarzanie formatu Xvid za pomocą kodeka Xvid może już być (i prawdopodobnie będzie) ponad siły tego komputera. FFDShow może róźnie wyświetlać filmy w Xvidzie przy samodzielnej wewnętrznej dekompresji, no ale cóż - albo wóz albo przewóz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgadza się to stara procedura ale u mnie zadziałała a jeśli chodzi o filmy w formacie xvid i ac3 to były prawidłowo odtwarzane tylko na kodekach osobno zainstalowanych bo na tych z biblioteki ffdshow film po prostu się zacinał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...