Skocz do zawartości
GoX

Radek 9800pro...kilka pytan

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Poniewaz ostatnio stalem sie posiadaczem karty Hercules Radeon 9800pro mam i mam w zwiazku z tym kilka pytan:

Po pierwsze mam program Hercules 3D Tweak i mozna tam latwo zwiekrzyc taktowanie na v-core i pamieciach ale problem w tym ze nie jestem pewien do jakiej granicy moge dojsc. W jaki sposob moge sie dowiedziec jaka panuje temp. na karcie? I jak myslicie ile moge z niej wycisnac?

A tak pozatym mam jeszcze takie male pytanko.

Po drugie czytalem wczesniej troche o biosie pod karty graficzne. Jak moge sie dowiedziec jaki ja mam i z kad moge sciagnac inny? Pozatym jak "dostac" sie do takiego biosu i jak on wogole wyglada?

A po trzecie chcial bym sie dowiedziec czy jesli moje sterowniki maja numer 6.XX costam to jak sciagne odrazu 7.962 to czy bede mial "zaimplementowane" w tym laty z poprzednich driverow czy tylko te ktore wprowadzil ten driver?

No to chyba bylo by na tyle. Wiem ze te pytania moga sie wydac smieszcze ale od czegos czlowiek musi zaczac no nie? :)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. nie polecam tweakerow siedzacych w tray. podkrecaj poprzez sterowniki np omega.

do jakiej granicy mozesz dojsc? do kazdej do niemiec do rosji do czech tylko czy CI sie chce? :)

a tak naserio to karta sama Ci powie ile wycisnie. podkrecaj co pare mhz i wygrzewaj karte grajac przypuscmy 1h. Jak nie bedzie artefaktow to dalej krec.

jaka temp panuje na karcie? Dotnij pamieci palcem i sie dowiesz ;) naepwno syberi tam nie ma.

bios karty sprawdzisz wchodzac w ustawienia sterownikow.

jak sie dostac hmmm wyedytowac najlepiej, a jak wyglada nie pytaj: to matrix 010101010101 ;)

sciagaj najnowsze sterowniki i instaluj na nie albo po prostu odinstaluj stare i nagraj nowe.

A jesli chodzi o twoje durne pytanie; 'dowiedziec czy jesli moje sterowniki maja numer 6.XX costam to jak sciagne odrazu 7.962 to czy bede mial "zaimplementowane" w tym laty z poprzednich driverow'

odpowiem domysl sie sam: kupujesz ssamochod i pozniej wychodzi jego nowszy model jak myslisz czy bedzie mial te same bledy konstrukcyjne? NIE! ale bedzie mial nowe bledy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze i durne ale lepiej sie upewnic:) a tak wogole to sciagnalem najnowsze drivery 7.9, skasowalem stare, zainstalowalem nowe, zrestartowalem kompa i... nie wykryl mi wogole karty. A gdy zainstalowalem od nowa stare sterowniki i dopiero na nie nowe to po sprawdzeniu wersji sterownikow w systemie okazalo sie ze nadal pisze 6.XX... co jest? Ale najciekawsze jest to ze gdy nastepnego dnia wlaczylem kompa i program 3d tweak to liczba fps`ow ktore pokazywal (wczesniej okolo 900) nagle skoczyla do okolo 1920 a po podkreceniu troche karty przekroczyla 2050. Nic juz nie rozumiem :oops:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...