Skocz do zawartości
opti

Zmiana 8RDA+ ver 1.1 na cos nowszego.... tylko co??

Rekomendowane odpowiedzi

Mam ochote zminic swojego epox'a 8rda+ v 1.1 na cos nowszego.. pytanie tylko co.. mysle nad 8rda+ v 2.1 lub abit nf7-s v 2.0 lub 8rda3+.. tylko co wybrac.. jakies sugestie - uwagi - opinie uzytkownikow tych 3 wymienionych plyt..?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem rev1.1 aż do listopada puxniej płyta padła i od 3 dni jestem posiadaczem rev 2.1 :D :D :D. Moim zdaniem puki co nieplaca ci sie zamieniac mobo ... jest bardzo dobre ale jesli już cos to chyba Abit Niewiem niemialem ale dodtaki jak seriller, -ata (jeśli używasz) czynią tą płyte atrakcyjną, No chyba ze ci są niepotzrebne to epox po wprowadzeniu rev 2.0 juz zaspokaja moje potzreby w sprawie OC (m.in wprowadzając regulację VDD - w sumie to tylo z wew zmian to zauważyłem i mostek C1 juz na stałe no i radiator nowy na NB) no własnie czym jescze rózni sie epox 1.1 od 2.0 i 2.0 od 2.1 ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zmienilem 8RDA+ na 8RDA3+ plyta jest bardzo fajna dobrze sie na niej podkreca, brakuje tylko jednej rzeczy... Soundstorma! mimo ze dzwiekowka zintegrowana zaskoczyla mnie na plus, bo to co mialem wczesniej na Asusie A7V8X ma sie do Epoxa jak pierdniecie do tornada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ochote zminic swojego epox'a 8rda+ v 1.1 na cos nowszego.. pytanie tylko co.. mysle nad 8rda+ v 2.1 lub abit nf7-s v 2.0 lub 8rda3+.. tylko co wybrac.. jakies sugestie - uwagi - opinie uzytkownikow tych 3 wymienionych plyt..?

hmm... a probowales na tej mobo krecic cos powyzej fsb 200??? Jesli nie i nie zamierzasz w ten sposob krecic to moim zdaniem zmiana nie ma najmniejszego sensu. Nie wiem jaki rev Twoich mostkow moze C1?? jesli tak to tymbardziej. A chocby nawet i nie to przyrost wydajnosciowy bedzie znikomy praktycznie minimalny napewno nie do dostrzezenia golym okiem. Ale jesli lubisz wywalac pieniadze w bloto ;) :D to polecam nf7-s bo odpowiedniej configuracji mozna naprawde na tej mobo cuda zdzialac. Co do roznic miedzy 8rda+ rev 1.1 a rev 2.1 to przede wszystkim wymieniono kondensatorki na SANYo ktore sa w stanie zniesc o wiele wiecej niz te wczesniejsze ktorych nazwy niestety nie pamietam :D :oops: dodano regulacje napiecia vdd, rev 2.1 i 2.0 maja oficjalna obsluge fsb 400 i chipset nf2 U400

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ochote zminic swojego epox'a 8rda+ v 1.1 na cos nowszego.. pytanie tylko co.. mysle nad 8rda+ v 2.1 lub abit nf7-s v 2.0 lub 8rda3+.. tylko co wybrac.. jakies sugestie - uwagi - opinie uzytkownikow tych 3 wymienionych plyt..?

hmm... a probowales na tej mobo krecic cos powyzej fsb 200??? Jesli nie i nie zamierzasz w ten sposob krecic to moim zdaniem zmiana nie ma najmniejszego sensu. Nie wiem jaki rev Twoich mostkow moze C1?? jesli tak to tymbardziej. A chocby nawet i nie to przyrost wydajnosciowy bedzie znikomy praktycznie minimalny napewno nie do dostrzezenia golym okiem. Ale jesli lubisz wywalac pieniadze w bloto ;) :D to polecam nf7-s bo odpowiedniej configuracji mozna naprawde na tej mobo cuda zdzialac. Co do roznic miedzy 8rda+ rev 1.1 a rev 2.1 to przede wszystkim wymieniono kondensatorki na SANYo ktore sa w stanie zniesc o wiele wiecej niz te wczesniejsze ktorych nazwy niestety nie pamietam :D :oops: dodano regulacje napiecia vdd, rev 2.1 i 2.0 maja oficjalna obsluge fsb 400 i chipset nf2 U400

Mostki to A2.. no powyzej 200fsb nie jechalem.. aa wlasnie bo juz od ponad 2mcy w sklepie sirius pl mozna kupic 8rda+ w wersji 2.2 jakie ona ma zmiany odnosnie wiersji 2.1 wie ktos?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm no to chyba zmiane mogo sobie narazie odpuszcze :) a moze pomysle nad wymiana pamieci z pc2700 kingstona na pc3200 tez kingstona tylko hyperX... no ale dokladnie to sie jeszcze zobaczy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm no to chyba zmiane mogo sobie narazie odpuszcze :) a moze pomysle nad wymiana pamieci z pc2700 kingstona na pc3200 tez kingstona tylko hyperX... no ale dokladnie to sie jeszcze zobaczy :)

o i to jest 100x lepsza decyzja. Mysle ze twoja mobo z odpowiednim biosikiem i pamiatkami nie bedzie miala problemu z fsb 220 a ewnie i wiecej

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm no to chyba zmiane mogo sobie narazie odpuszcze :) a moze pomysle nad wymiana pamieci z pc2700 kingstona na pc3200 tez kingstona tylko hyperX... no ale dokladnie to sie jeszcze zobaczy :)

Tylko pamietaj ze jesli chcesz brac HyperXy 3200 to tylko wersje bez A - ma ona lepsze timingi (kiedys kostki Winbond BH-5 teraz to juz nie wiem) - to tak na przyszlosc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ochote zminic swojego epox'a 8rda+ v 1.1 na cos nowszego.. pytanie tylko co.. mysle nad 8rda+ v 2.1 lub abit nf7-s v 2.0 lub 8rda3+.. tylko co wybrac.. jakies sugestie - uwagi - opinie uzytkownikow tych 3 wymienionych plyt..?

hmm... a probowales na tej mobo krecic cos powyzej fsb 200??? Jesli nie i nie zamierzasz w ten sposob krecic to moim zdaniem zmiana nie ma najmniejszego sensu. Nie wiem jaki rev Twoich mostkow moze C1?? jesli tak to tymbardziej. A chocby nawet i nie to przyrost wydajnosciowy bedzie znikomy praktycznie minimalny napewno nie do dostrzezenia golym okiem. Ale jesli lubisz wywalac pieniadze w bloto ;) :D to polecam nf7-s bo odpowiedniej configuracji mozna naprawde na tej mobo cuda zdzialac. Co do roznic miedzy 8rda+ rev 1.1 a rev 2.1 to przede wszystkim wymieniono kondensatorki na SANYo ktore sa w stanie zniesc o wiele wiecej niz te wczesniejsze ktorych nazwy niestety nie pamietam :D :oops: dodano regulacje napiecia vdd, rev 2.1 i 2.0 maja oficjalna obsluge fsb 400 i chipset nf2 U400

 

no dobra a czym rev 2.2 limited edition różni się od rev 2.1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:arrow: Lagier z A3 222 to max moze na VDD ponad 2V poszlo by na 225 ale nie ma szans wiecej! :wink:

:arrow: przeciwnik glownie kondensatorami zasialnia ktore okazaly sie do ( I ) wiec rev 2.1 zaraz zniklo i zastapilo je 2.2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:arrow: Lagier z A3 222 to max moze na VDD ponad 2V poszlo by na 225 ale nie ma szans wiecej!   :wink:  

:arrow: przeciwnik glownie kondensatorami zasialnia ktore okazaly sie do ( I ) wiec rev 2.1 zaraz zniklo i zastapilo je 2.2

hmmm... nic mi nie wiadomo o problemach rev 2.1 to bez urazy ale chyba pomieszaly Ci sie REVy ;) ;) ;) w rev 2.0 pozostali przy starych kondesatorkach ktore okazaly sie do d... i nie wytrzymywaly i szybko ten rev zostal wycofany i pojawil sie 2.1 z SANYo -->> problemy zniknely (chociaz moge sie mylic :!: moze historia lubisie powtarzac zreszta rev 2.2 to limited edition :?). Z fsb 230 moze troszeczke przesadzilem ;) ale z 220 nie powinno byc problemow. Jednak jesli chodzi o high fsb chyba na dzien dzisiejszy bralbym NF7(S) jak juz wczesniej wspomnialem

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:arrow: Lagier z A3 222 to max moze na VDD ponad 2V poszlo by na 225 ale nie ma szans wiecej!   :wink:  

:arrow: przeciwnik glownie kondensatorami zasialnia ktore okazaly sie do ( I ) wiec rev 2.1 zaraz zniklo i zastapilo je 2.2

hmmm... nic mi nie wiadomo o problemach rev 2.1 to bez urazy ale chyba pomieszaly Ci sie REVy ;) ;) ;) w rev 2.0 pozostali przy starych kondesatorkach ktore okazaly sie do d... i nie wytrzymywaly i szybko ten rev zostal wycofany i pojawil sie 2.1 z SANYo -->> problemy zniknely (chociaz moge sie mylic :!: moze historia lubisie powtarzac zreszta rev 2.2 to limited edition :?). Z fsb 230 moze troszeczke przesadzilem ;) ale z 220 nie powinno byc problemow. Jednak jesli chodzi o high fsb chyba na dzien dzisiejszy bralbym NF7(S) jak juz wczesniej wspomnialem

pzdr

Fakt - na dzien dzisiejszy chyba najwyzsze FSB jest do osiagniecia na NF7 - L12 mod i bios d10 naprawde pozwalaja tej plycie rozwinac skrzydla - z Epoxami roznie bywa, a ja wlasnie "priemuje" 240 - blokuja mnie ramy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przylaczam sie do pytania Przeciwnka: czym rozni sie rev. 2.1 od rev. 2.2 ??

jej..no jak brac to nowszą ...choc pewnie wiekszych róznic nie ma. Obie są Limited Edition, rev 2.1 miala bios z konca sierpnia...nowa ma pewnie uaktualniony :)

 

pozdrófka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w sumie to ja tez sie zastanwaima nad zmiana moeje plytki (8rda+ rev 1.1 A3; z mojej plytki nie moge wycinas wiecej niz 210fsb stabilne, a ze mam bartka z zablokowanym mnoznikiem, to mi troche zalezy na wysokim fsb; no i wlasni rozwazam zakup epoxa 8rda+rev 2.1; jakie fsb na nim osiagacie(nie chodzi mi o to ze gdzies ktos slyszał) i na jakich pamieciach??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat. Właśnie padła mi płyta EPOXa 8RDA+ v1.1 (wcześniej padła w identyczny sposób wersja bez "+"). Zamieniłem kolejnością moduły DDR i spieprzyła się - nie zapala się dioda "power" na budzie chociaż wiatraki się kręcą, southbridge nagrzewa się, wyświetlacz na płycie pokazuje FF i więcej już nie ma żadnych oznak życia. Jak dla mnie ta płyta to S.Y.F. i tragedia.

Teraz wezmę jakiegoś ASrocka z Sis'em (na którym złożyłem bezproblemowo dziesiątki kompów) i przynajmniej nie będę się musiał martwić że mi padnie za jakiś czas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat. Właśnie padła mi płyta EPOXa 8RDA+ v1.1 (wcześniej padła w identyczny sposób wersja bez "+"). Zamieniłem kolejnością moduły DDR i spieprzyła się - nie zapala się dioda "power" na budzie chociaż wiatraki się kręcą, southbridge nagrzewa się, wyświetlacz na płycie pokazuje FF i więcej już nie ma żadnych oznak życia. Jak dla mnie ta płyta to S.Y.F. i tragedia.

Teraz wezmę jakiegoś ASrocka  z Sis'em (na którym złożyłem bezproblemowo dziesiątki kompów) i przynajmniej nie będę się musiał martwić że mi padnie za jakiś czas.

widzisz kazda mobo ma prawo pasc i tak sie niestety czasem dzieje. Ale nie nalezy od razu tego syfem nazywac bo musialbys o kazdej tak powiedziec :D :D Dziwie Ci sie ze porownujesz asrocka do 8rda :? :shock: Poza tym nie wydaje mi sie zeby zamienienie modulow pamieci bylo powodem padniecia Twojej mobo :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat. Właśnie padła mi płyta EPOXa 8RDA+ v1.1 (wcześniej padła w identyczny sposób wersja bez "+"). Zamieniłem kolejnością moduły DDR i spieprzyła się - nie zapala się dioda "power" na budzie chociaż wiatraki się kręcą, southbridge nagrzewa się, wyświetlacz na płycie pokazuje FF i więcej już nie ma żadnych oznak życia. Jak dla mnie ta płyta to S.Y.F. i tragedia.

Teraz wezmę jakiegoś ASrocka  z Sis'em (na którym złożyłem bezproblemowo dziesiątki kompów) i przynajmniej nie będę się musiał martwić że mi padnie za jakiś czas.

widzisz kazda mobo ma prawo pasc i tak sie niestety czasem dzieje. Ale nie nalezy od razu tego syfem nazywac bo musialbys o kazdej tak powiedziec :D :D Dziwie Ci sie ze porownujesz asrocka do 8rda :? :shock: Poza tym nie wydaje mi sie zeby zamienienie modulow pamieci bylo powodem padniecia Twojej mobo :?

Ani jeden ASRock mi jeszcze nie padł, a epoxy lecą jak nie powiem co. I to nie tylko mi ale moim klientom też. Poza tym wydajność obu jest zbliżona, więc nie ma co obstawać przy nfosie. Zachwalany tryb dual ddr zwiększył mi przepustowość pamięci z ~2500 do 2800 MB/s w sandrze, co nie jest warte dwukrotnie wyższej ceny w stosunku do asrocków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat. Właśnie padła mi płyta EPOXa 8RDA+ v1.1 (wcześniej padła w identyczny sposób wersja bez "+"). Zamieniłem kolejnością moduły DDR i spieprzyła się - nie zapala się dioda "power" na budzie chociaż wiatraki się kręcą, southbridge nagrzewa się, wyświetlacz na płycie pokazuje FF i więcej już nie ma żadnych oznak życia. Jak dla mnie ta płyta to S.Y.F. i tragedia.

Teraz wezmę jakiegoś ASrocka  z Sis'em (na którym złożyłem bezproblemowo dziesiątki kompów) i przynajmniej nie będę się musiał martwić że mi padnie za jakiś czas.

tez zamienialem nie raz moduły...i nic mi nie padlo...musiales cos poknocic, niestety :(

S.Y.F. i tragedia (odrazu zycia ??? ) - to sobie poczytaj o problemach z Soltekiem, heheh...:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat. Właśnie padła mi płyta EPOXa 8RDA+ v1.1 (wcześniej padła w identyczny sposób wersja bez "+"). Zamieniłem kolejnością moduły DDR i spieprzyła się - nie zapala się dioda "power" na budzie chociaż wiatraki się kręcą, southbridge nagrzewa się, wyświetlacz na płycie pokazuje FF i więcej już nie ma żadnych oznak życia. Jak dla mnie ta płyta to S.Y.F. i tragedia.

Teraz wezmę jakiegoś ASrocka  z Sis'em (na którym złożyłem bezproblemowo dziesiątki kompów) i przynajmniej nie będę się musiał martwić że mi padnie za jakiś czas.

tez zamienialem nie raz moduły...i nic mi nie padlo...musiales cos poknocic, niestety :(

S.Y.F. i tragedia (odrazu zycia ??? ) - to sobie poczytaj o problemach z Soltekiem, heheh...:)

Wqrzyłem się trochę przez tą płytę bo właśnie kończyłem projekty do szkoły. Epox zalazł mi za sqrę.

 

P.S. Pamięci przekładałem jak tysiące razy wcześniej na tej płycie z tym że tym razem płyta uznała że czas najwyższy odwiedzić starych znajomych z serwisu. :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat. Właśnie padła mi płyta EPOXa 8RDA+ v1.1 (wcześniej padła w identyczny sposób wersja bez "+"). Zamieniłem kolejnością moduły DDR i spieprzyła się - nie zapala się dioda "power" na budzie chociaż wiatraki się kręcą, southbridge nagrzewa się, wyświetlacz na płycie pokazuje FF i więcej już nie ma żadnych oznak życia. Jak dla mnie ta płyta to S.Y.F. i tragedia.

Teraz wezmę jakiegoś ASrocka  z Sis'em (na którym złożyłem bezproblemowo dziesiątki kompów) i przynajmniej nie będę się musiał martwić że mi padnie za jakiś czas.

widzisz kazda mobo ma prawo pasc i tak sie niestety czasem dzieje. Ale nie nalezy od razu tego syfem nazywac bo musialbys o kazdej tak powiedziec :D :D Dziwie Ci sie ze porownujesz asrocka do 8rda :? :shock: Poza tym nie wydaje mi sie zeby zamienienie modulow pamieci bylo powodem padniecia Twojej mobo :?

Ani jeden ASRock mi jeszcze nie padł, a epoxy lecą jak nie powiem co. I to nie tylko mi ale moim klientom też. Poza tym wydajność obu jest zbliżona, więc nie ma co obstawać przy nfosie. Zachwalany tryb dual ddr zwiększył mi przepustowość pamięci z ~2500 do 2800 MB/s w sandrze, co nie jest warte dwukrotnie wyższej ceny w stosunku do asrocków.

heh... porownaj sobie mozliwosci asrocka i epoxa to po pierwsze po drugie epoxy i wogole wiekszosc mobos na nf2 maja problemy z biosami kosci lubia padac i tyle. Nie wierze w to ze poprzez zamienienie modulow mobo padlo tak po prostu. Wydajnosc jest zblizona... jesli isc tym torem to trza byloby siedziec na kt133a i SDRach bo wydajnosc tez jest zblizona. Nierozumiem takiego toku myslenia :? A czy przy wyborze mobo chodzi tylko o wydajnosc??? Czytaj dokladnie watek czy ktokolwiek zachwala tutaj dual DDR (mowa o platformie AMD) ??? No i testy w sandrze.... wszystko jasne :lol: Sam mialem dlugi okres czasu Epoxa 8rda rev 1.1 teraz ma go moj kumpel. To mobo przezylo juz wiele (w tym zamiany modulow :lol: :lol: :lol:) i narazie (odpookac w niemalowane!) nic nie padlo 8)

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat. Właśnie padła mi płyta EPOXa 8RDA+ v1.1 (wcześniej padła w identyczny sposób wersja bez "+"). Zamieniłem kolejnością moduły DDR i spieprzyła się - nie zapala się dioda "power" na budzie chociaż wiatraki się kręcą, southbridge nagrzewa się, wyświetlacz na płycie pokazuje FF i więcej już nie ma żadnych oznak życia. Jak dla mnie ta płyta to S.Y.F. i tragedia.

Teraz wezmę jakiegoś ASrocka  z Sis'em (na którym złożyłem bezproblemowo dziesiątki kompów) i przynajmniej nie będę się musiał martwić że mi padnie za jakiś czas.

widzisz kazda mobo ma prawo pasc i tak sie niestety czasem dzieje. Ale nie nalezy od razu tego syfem nazywac bo musialbys o kazdej tak powiedziec :D :D Dziwie Ci sie ze porownujesz asrocka do 8rda :? :shock: Poza tym nie wydaje mi sie zeby zamienienie modulow pamieci bylo powodem padniecia Twojej mobo :?

Ani jeden ASRock mi jeszcze nie padł, a epoxy lecą jak nie powiem co. I to nie tylko mi ale moim klientom też. Poza tym wydajność obu jest zbliżona, więc nie ma co obstawać przy nfosie. Zachwalany tryb dual ddr zwiększył mi przepustowość pamięci z ~2500 do 2800 MB/s w sandrze, co nie jest warte dwukrotnie wyższej ceny w stosunku do asrocków.

No ja tego nie skomentuje...ale, hmm....moze zamienie swoją Astre na Poloneza ???... w końcu to i to sie toczy...:P :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w kompie ciężko pracuje Epox 8RDA v 1.1. Dlaczego cięzko? Radiatorki na MOSFET-ach, na SB, blok na NB, vdd mod na 1,92 V. Połyta ma NB w wersji A2 i pewnie dlatego pomimo wszystkich tych zabiegów wyciąga naksymalnie FSB 210 MHz, a w dual-u 204 MHz i to pomimo pamięci Geil DDR500. Mam maly dylemat w związku z dalszą jej eksploatacją. Proc u mnie chodzi na 11,5x200 przy 2,2 V co daje ponad 170 W ciepła. Dla mojego układu to pikuś (41 stopni w idle 50 w stresie), ale układ zasilający na płycie nie daje rady. Już raz wyciekły kondensatory. Wymienili mi je na gwarancji, miesiąc minął (juz po gwarancji) i znów padają. Jeszcze nie wyciekły, ale efekty jak sprzed naprawy. Coprawda dość szybko założyłem wentylatorek chłodzacy radiatory MOSFET-ów (które wcześniej mogły oparzyć), owiewający również wymienione już kondensatory, ale tydzień eksplowatacji bez chłodzenia chyba im wystarczył.

 

Zastanawiałem się czy znów ją remontować, a może zmienić na Abita NF-7 którego nówkę moge mieć już za 200 zł (zalety pracy w sklepie komputerowym). Opcja Abit szybko upadła. Nie spałbym spokojnie, mając świadomośc, że nie wykonałem wszystkich możliwych modów i nie wypróbowałem wszystkich BIOS-ów dostepnych w necie. Za dużo tego, a o co by się tu na forum nie zapytać to zaszczują człowieka, że to już było a nikt nawet linku nie poda, albo odeśle do tematu z ponad tysiącem odpowiedzi. Nie przekopię się przez to.

 

Powstała więc opcja Epox 8 RDA+ v. 2.2, którą mogę mieć za 230-240 zł. Płytę mam obcykaną, a ponoć 240 MHz to na niej nie problem, z drobnymi modami pewnie dojdzie do 250. Ale postanowiłem nie inwestowac już kasy w Socket A, a zwłaszcza kilku stów. Została więc opcja remontu. Znalazłem serwis elektroniczny który wymieni mi kondensatry. Facet polecił mi te, ze względu naniską impedancje wewnętrzną (mało się grzeją) i polecił kupić o większej pojemności niż fabrycnie zamontowane, ponoć lepiej zniosą niestandardowe obicażenie (mało który proc potrzebuje ponad 170 W energii :) ). Jak dla mnie trochę za duzo to wyniesie (25 netto sama paczka ze Szwecji) jak na remont płyty. Kupię więc zwykłe kondensatory o niskiej impedancji, chłodzenie aktywne już zamontowane więc nie będa się grzały, a łącznie wyniesie mnie to najwyżej jakieś 50-70 zł. Do przyjęcia. Musi wystarczyć na jakieś 2-3 miesiące, potem przesiadka na Athlona 64 :) .

 

Dyskusja Epox vs AsRock jest bez sensu. Owszem, AsRock ma małą awaryjność, choć i tu awarie się zdarzają. Ilość opcji do podkęcania i ustawiania też godna pozałowania. Jak ktoś potrzebuje kompa "dla sekretarki" to na Epoxa szkoda kasy, ale ktogo z ciągotkami do podkrecania usatysfakcjonuje płyta na której nawet mnożnika nie można zmienić, a napiecie podnosi się o 5% lub 10 %. Dlatego dla mnie wydajność dwóch płyt powinno się porównywać po maksymalnym podkręceniu. Miałem kilka dni w kompie AsRocka K7VT4A+ (KT400A). Na 200 MHz to nawet nie wstawało. Ze względu na taktowanie AGP/PCI eksplowatowałem to przy FSB 166 MHz. Przy tym ustawieniu w parze z moim Radonem 8500 miałem w 3DMarku 2001 okolo 9300 punktów. Przy identycznym ustawieniu na Epoxie 8RDA ponad 9700 (sama zmiana płyty !!!!). Po maksymalnym podkręceniu na Epoxie mam prawie 10500. To chyba nie wymaga komentarza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

badzcie tak mili i mi powiedzcie jak na epoxie 8rda+ osiagneliscie 240 fsb ? ja nie moge przekroczyc 215 - pamieci mam dobre - hyniole - procek tez mam dobry, mam podwyzszyc napiecie na mostkach zeby plyta lepiej poszla ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...