Skocz do zawartości
opti

Zmiana 8RDA+ ver 1.1 na cos nowszego.... tylko co??

Rekomendowane odpowiedzi

badzcie tak mili i mi powiedzcie jak na epoxie 8rda+ osiagneliscie 240 fsb ? ja nie moge przekroczyc 215 - pamieci mam dobre - hyniole - procek tez mam dobry, mam podwyzszyc napiecie na mostkach zeby plyta lepiej poszla ???

Dokładnie - ja mam pamięci 2x512MB PC4000, które działają w dualu. Jest to najgorsza możliwa konfiguracja dla chipsetu nForce2, jeżeli chodzi o wysokie FSB. Dlatego niezależnie od płyty wiele osób szuka biosów z CPC Off, co jednak znacznie obniża wydajność, niekoniecznie nadrabianą przez przyrost FSB.

 

1) Na Abicie NF7 v2.0 na orygnialnym biosie D24 miałem max 220, na 225 Windows się już nie ładował, a na 230 nie wstawała płyta.

2) Abit NF7, bios D26 Black Mantaray z CPC On - 220 stabilne w pełni, 225 również, 230 trochę niestabilne, ale do marków-smarków wystarczyło; wyżej sys się ładował, ale po co komu wysokie lecz niestabilne FSB.

3) Abit NF7, bios j.w. ale z CPC Off - FSB235 full stable, FSB240 w miarę ok, ale Prime95 Blend po jakimś czasie wywalał błąd.

4) Abit zmarł (radiatory na mosfetach, dobra wentylacja budy, Pentagram dmuchał na NB i na mosfety), a w międzyczasie dostałem w ramach gwarancji Epoxa 8RDA3+ PRO zamiast padniętej wersji bez "pro". Max. to FSB220, 225-230MHz sys. się ładuje, smarki przechodzą, ale nie przechodzi Super PI ani Prime Blend.

 

O co mi chodzilło - wydaje mi się, że udowodniłem, iż pamięci są ok, natomiast chipset nie wyrabia. Zdaję sobie sprawę z tego, że każde mobo jest trochę inne, ale stabilne FSB240 na 8RDA+, nawet na jednej kości 256MB to sporo, aż się nie chce uwierzyć ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w kompie ciężko pracuje Epox 8RDA v 1.1. Dlaczego cięzko? Radiatorki na MOSFET-ach, na SB, blok na NB, vdd mod na 1,92 V. Połyta ma NB w wersji A2 i pewnie dlatego pomimo wszystkich tych zabiegów wyciąga naksymalnie FSB 210 MHz, a w dual-u 204 MHz i to pomimo pamięci Geil DDR500. ...

Ja mam rev 1.0 na NB A2 i z Vdd modem na 1,86V, NB active cooling itp. w single mam max FSB 215MHz, w dualu 210 jest nie do konca stabilne (ale testowane na 2 roznych kosciach jak na razie), trzeba zejsc do ~205MHz. Rozmyslalem nad zmiana na 8rda3+ ale sie rozmyslilem jak na razie, bo nie do konca byla stabilna - potrafila sie nieraz wylozyc na 166x12,5. Z drugiej strony na FSB 230MHz nawet ladnie smigala... Moze jeszcze raz ja potestuje dokladnie... :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jest sens wymieniac 8rda3+ na DFI Infinity, bo chcialbym zmienic pamieci na BH-5, ale w Epoxie max napiecie to 2.9, a to za malo do Winbondow... w Infinity juz jest 3.3 chyba... Chyba ze ktos mi napisze tu, ze na platformie A64 mozna sobie taktowac pamieci jak sie chce niezaleznie od FSB, to zostawiam Hynixy, bo w wakacje planuje skok do A64 i tam moze by sie Hynix sprawdzil lepiej niz pradozerny Winbond...

 

Z gory dzieki za odpowiedzi na moje zagmatwane pytanko...

 

AVE!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat. Właśnie padła mi płyta EPOXa 8RDA+ v1.1 (wcześniej padła w identyczny sposób wersja bez "+"). Zamieniłem kolejnością moduły DDR i spieprzyła się - nie zapala się dioda "power" na budzie chociaż wiatraki się kręcą, southbridge nagrzewa się, wyświetlacz na płycie pokazuje FF i więcej już nie ma żadnych oznak życia. Jak dla mnie ta płyta to S.Y.F. i tragedia.

Teraz wezmę jakiegoś ASrocka  z Sis'em (na którym złożyłem bezproblemowo dziesiątki kompów) i przynajmniej nie będę się musiał martwić że mi padnie za jakiś czas.

660205[/snapback]

Miałem dokładnie te same objawy. Całe 30 minut bawiłem się Hynixami D43 i płyta padła. Święta spędziłem bez kompa ;( No ale dzisiaj odbieram płytę z serwisu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...