Skocz do zawartości
Dark Icon

Problem z pamięcią :(

Rekomendowane odpowiedzi

Sprzęt jak w sygnaturce wczoraj sobie wszystko do kupy złozyłem i poszło bezboleśnie. mam tylko jeden problem. w trakcie post testu pokazuje mi że pamięć DDR jest 333 a nie 400 (dla przypomnienia pamięć Geil 256 DDR400).

Wersja biosu 20. Pamięć ustawiona na działanie według SPD (na razie nic nie podkręcam niech się trochę sprzęt wygrzeje). Co może być nie tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustaw w biosie czestotliwośc pracy 400Mhz to będziesz miał 400Mhz

 

Zapewne procek pracuje teraz na fsb 166 a pamieć 333 czyli 2xfsb cpu

Acha. Myślałem że to się z automatu ustawi na 400.

Ustawiłem w BIOS

 

Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jemu chodziło że jest osobny dział o pamięciach.

 

A wracając do tematu, to dziwne że ustawienie "by SPD" ustawia pamięci zgodnie z FSB. Mi sie zawsze wydawało że tak jak domyślne taktowanie pamięci. Z timingami tak jest. Gdy ustawi się "by SPD" to są domyślne timingi.

Dziwne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem widziałem tę grupę tyle że wydaje (wydawało) mi sie że to nie problem pamięci a MB dlatego dałem to tutaj.

 

Mnie tez się wydawało ze SPD to domyślne ustawienia pracy pamieci (czyli pamięć 400 to pracuje 400) no cóż okazuje się że nie zawsze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jemu chodziło że jest osobny dział o pamięciach.

 

A wracając do tematu, to dziwne że ustawienie "by SPD" ustawia pamięci zgodnie z FSB. Mi sie zawsze wydawało że tak jak domyślne taktowanie pamięci. Z timingami tak jest. Gdy ustawi się "by SPD" to są domyślne timingi.

Dziwne.

SPD ustawia tylko timingi zapisane na danych kościach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ok... ale ja mam Kingstone 512 / 400mhz od 25 minut i w AIDA32 pokazuje mi "PC3200 (200mhz)...

 

W biosie mam cpu 133mhz i pamiec BY SPD... jak proboje bawić sie procentami pamieci to max jest 270... pomocy !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ok... ale ja mam Kingstone 512 / 400mhz od 25 minut i w AIDA32 pokazuje mi "PC3200 (200mhz)...

 

W biosie mam cpu 133mhz i pamiec BY SPD... jak proboje bawić sie procentami pamieci to max jest 270... pomocy !!

Dzizys to przecierz dobrze wszystko masz , przecierz to są pamięci DDR !! działają z częstotliwością 200MHz - efektywne 400Mhz ! chodzą na 200MHz a że działąją na zboczu rosnącym i opadającym to liczy się 400MHz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...