Skocz do zawartości
Skool

Thermalright + Noiseblocker

Rekomendowane odpowiedzi

Witam zamierza zmienic chlodzenie na bartonie i wymyslilem takie polaczenie :)

http://www.sirius.pl/product.php?action=in...o&id=8026&sid=1

do tego przejsciowka na wentyl:

http://www.4max.pl/produkt.asp?g=80&gg=76&id=109

i wentyl:

http://www.sirius.pl/product.php?action=in...o&id=6653&sid=1

jak myslicie dobre bedzie takie polaczednie ?

wejdzie to na abita nf7-s ?

do tego zamierzam dac paste ceramique :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMO torche bez sensu - straty na przejsciowce moga byc duze bo ona prawie plaska i czesc powietrza bedzie sie cofac

 

przeciez ten radiator jest tez przystosowany do wentyli 92mm i ja bym taki zalozyl

 

co do tego czy ten konkretny model pasuje na NF7 to nie wiem :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm

no niby jest przystosowany na 92 ale mozna dac z przejsciowka 120 :P bedzie az taka duza strata ?

tak wogole to dzieki za odpowiedz :) bo nikt sie nie kwapi zeby cos pomoc tutaj...

 

znalazlem recke tej przejsciowki i wyglada na to ze jest dobra

zobacz na tym plaskim przymocowany jest wentyl ale sam wiatrak wieje w srodek a brzgi wentyla spoczywaja na plaskiej koncowce wiec chyba nie moze byc zadnych strat..revoltec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak masz w sobie troche zaciecia do majsterkowania to sam skrec przejsciowke z jakiejs cienkiej blachy. wtedy zrob ja z 120mm na 92mm i zeby byla dosc wysoka = maly kat = male opory

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. wiesz ze nikt nie odpowiada to nie znaczy ze nikt nie chce pomoc - nikt nie zna odpowiedzi bo moge sie zalozyc ze takiego mixu jaki Ty chcesz zlozyc ni ma nikt na forum

 

2. radiatory TR sa same w sobie niezle i nie trzeba zbytnio kombinowac (120mm wentyle) zeby osiagac na nich niezle wyniki - styka wolonobrotowy (jak chcesz cisze) 92mm z dobrym lozyskem - np jakis PanaFlo na hydrodynamicznymn lozysku

 

3. o stratach na przejsowce pisze dlatego ze troche sie bawilem ww takie rzeczy i to co zauwazylem to przy zbyt duzym nachyleniu scianek przelotki powietrze potrafi sie cofac - bo wiadomo najwiekszy AirFlow jest na krawedziach wirnika i tam powietrze trafia na scianki przelotki czesc sie zeslizguje a czesc sie cofa ... zamiast wzrostu wydajnosci masz spadek :(

 

4. przelotki puste w srodku IMO sa do niczego bo powietrze sie w nich miesza - wolalbym przelotke ktora ma w sodku "prowadnice" - cos jak X - powodujace to ze powietrze jest kierowane w dol a nie miesza sie

 

ogolnie to Twoj wybor i zrobisz jak zechcesz - i uwazaj na te wentyle NoiseBlocker - nie znam usera ktory bylby z nich zadowolony - nie chodzi ze sa kijowe ale ze nie sa az tak rewelacyjne zeby za nie tyle placic - przecietne - niestety to tylko opinnie a nie mam zamiaru sie przekonywac czy tak jest na prawde (czytaj kupowac) bo na worku z kasa nie spie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zeby nie zapodawac nowego watku to jest dobra okazja zeby sie podkleic :) . Chodzi mi o nastepujace sprawy :

 

Czy jest sens zamieniac Volcano V7+ na taki zestaw - tz TermalRight + Wenty 92 (przejsciowkom mowimy nie :P) ?? Tz czy na moim 1700@2600 jestem w stanie miec jakis znaczacy spadek temp i decybeli (temp aktulanie 43 idle/ 50 max load). Kasy to kosztuje troche. Moze pomyslec nad WC ?? Problem w tym ze ja nie mam zbytnio czasu na "zabawe" w WC .. czy jest mozliwosc zlozenia rozsadnego zestawu w szybkim czasie na bazie ofert sklepowych ? Tak do 300zl ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie wydawanie czterech baniek na chłodzenie powietrzem które nie bedzie zbyt ciche (34 dba ) to bzdura ale są ludzie którym kasy nie brakuje ja bym wolał chłodzenie wodne cisza wydajność i zajebista baza do oc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ridla

dokladnie tak samo chce zrobic zamiast volcano 7+ dac tego thermalighta + dobry wentyl wc mnie wogole nie interesuje za duzo roboty przy tym ;)

Wit18 34dba to daje noiseblocker 120mm a 22dba daje 92mm :P

wiec cicho i wydajnie bedzie w miare i mniej roboty niz przy wc jakies pompki i wogole :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ridla 

dokladnie tak samo chce zrobic zamiast volcano 7+ dac tego thermalighta + dobry wentyl wc mnie wogole nie interesuje za duzo roboty przy tym ;)

Wit18 34dba to daje noiseblocker 120mm a 22dba daje 92mm :P

wiec cicho i wydajnie bedzie w miare i mniej roboty niz przy wc jakies pompki i wogole :D

Mnie WC kusi ale dzis ciagle trzeba przy tym ostro dlubac bo glony rosna wesolo sobie :wink: albo cos tam rdzewieje. Ja najzwyczajniej nie mam na to czasu. Potrzebuje ciszy + wydajnisci ale wydaniu "zamontuj i zapomnij". Kiedys ostro dlubalem w kompie ale mi juz przeszlo. Potrzebuje go do pracy i tylko to mnie interesuje. A wpracajac do tematu.. zerkam przychylnym okiem na tego TR'a i do tego dalbym jakis wentyl 92 tak na 1500-2000rpm'ow. Nie wiem tylko czy na moim sprzecie jest sens sie w to bawic. Koszty nie sa małe (dla mnie nawet spore) a na JIHUB 1700@2600 przy vcore 1,8 :( mam idle 42-43 i nie wiem czy jest wogule mozliwe zejsc nizej na AC zachowujac przy tym niski poziom dB ? Wiec jak probowal ktos ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mysle ze jest sens zawsze w testach wykazal ze jest naprawde dobrym radiatorkiem + dobry wentyl i bedzie super :) napewno wydajniejszy niz V7+ przy zachowaniu odpowiedniej ciszy :)

ja zamierzam na swojego bartonika zalozyc :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Thermalrighty to najwydajniejsze AC, a SP97 to najwydajniejszy Thermalright dla AMD, wiec....

Z tego co wiem TR SP97 wchodzi na NF7 bez problemu, ale mowie to przekonany na 95%, 100% nie dam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja planuje natomiast zakup cooler ThermalRight SLK-900A socketA, wdl pclab.pl - jest to jeden z najlepszych radiatorow na rynku. Kupa kasy! Ale na niego naloze z mojego whisperrocka wentylator dosc cichy i zobaczymy co sie bedzie dziac. Co wy na takie rozwiazanie? Licze ma duzy spadek temperatur przez co bede mogl wykrecic pamieci mam nadzieje do 212 i co za tym idzie proca na 11x212.

 

Mysle ze ten zestaw sobie poradzi z tym, teraz moj whisperROck IV chlodzi procka na 1,675 IDLE 43C i STRES 50C[probe] 52C[gry] Jakby temp spadla do 43 w stresie to bedzie si!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to już będzie ciszej, a na pewno taniej, gdy kupisz zalmana 7000A cu. Jedyny problem, to to, czy wejdzie Ci on na mobo

wejsc na plyte wejdzie ale problem z obudowa, tam sie moze bydle nie zmiescic i bede musial zasilke na zewnatrz trzymac:( Dlatego tez nie kupilem Zalmana 7000 bo mi sie do budy nie miesci.

 

Zamowilem juz SLK 947U i zobaczymy co z tego wyjdzie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...