Skocz do zawartości
Nathaliia

Nagrywarka is dead, proszę pomóżcie lamerce ;((

Rekomendowane odpowiedzi

Hej! Mam taki stary komputer który się sypie co jakiś czas, ale jak widać, jeszcze trochę działa. Dostałam na urodziny nagrywarkę i w związku z tym postanowiłam ją zamontować, żeby nagrać płyty na sylwestra (nie spieszyłoby mi się tak z tym gdyby nie fakt że mam imprezę w domu i płyty MUSZĄ być gotowe). Po trzech godzinach odkręcania śrubek w dniu wczorajszym i grzebania w obcym dla mnie środowisku jakim jest BIOS udało mi się poskromić feudalne stosunki Slave - Master panujące w moim komputerze i ten złom wreszcie wykrył i dysk twardy (który musiałam przemieścić, w efekcie wisi luzem) i nagrywarkę i DVD i wszystko inne co tam mam a o czym nie wiem że to mam. Zainstalowałam też program NERO EXPRESS. Pomimo ładnej oprawy graficznej i reklamy, że jest najlepszy, nie spełnia jednego warunku, tj. NIE NAGRYWA. Bo NIE CZYTA NOŚNIKA. Co chwilę wyrzuca mi kieszeń nagrywarki razem z płytą i nie wiem na co czeka: na zbawienie czy na to żebym włożyła inną płytę (kiedy ta jest dobra!). U góry w pasku było coś że AOpen (taką mam nagrywarkę) to E:/ a tak naprawdę przez całe życie E:/ to normalny CD kieszeń, a AOpen to powinna być F:/. Myślę że w tym leży problem. Kompletnie nie wiem co robić. Pomóżcie mi - i tylko żebym nie musiała rozkręcać tego syfu jeszcze raz :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dziwne i w ogóle tego nie rozumiem, ale faktycznie: na płytę marki MEMOREX nagrywa a na inną nie chce :). Ach te sprzęty :roll:

buziaki :D

 

PS. Nie mogłabym podłączyć tylko twardziela i nagrywarki bo musiałabym odłączyć tamto drugie, a prędzej bym skoczyła przez okno niż dała radę wyciągnąć kabel od zasilania. Wesołych świąt :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety to nie koniec moich problemów z nagrywarką. Teraz mogę nagrać na każdej płycie max. 1 piosenkę (!) bo jak chcę nagrać od razu całą płytę to się wiesza. Zresetowałam więc komputer i spróbowałam na nowej płycie (stara oczywiście już nie działała) nagrać po kawałku. Po nagraniu z powodzeniem Republica "ready to go" wyrzuciło mi CD-ROM i schowałam go z powrotem, chcąc nagrać piosenkę nr 2.

 

POJAWIŁ SIĘ KOMUNIKAT:

 

Nie można zapisać tej kompilacji na tym typie nosnika! Proszę włożyć nośnik właściwego rodzaju albo zmienić ustawienia kompilacji tak, aby uczynić je zgodnymi z typem nośnika obecnym w nagrywarce.

 

No to jak to - najpierw są zgodne a po minucie już nie są?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj jakiemuś "dobrego obeznanemu koledze" komputer w jego ręce. Np. niech weźmie nagrywarkę do siebie i sprawdzi czy wszystko jest OK. Jeśli tak to niech wróci do Twojego komputera i zacznie kombinować..

Znając stan systemu operacyjnego różnych moich koleżanek myślę, że może Twój wymaga reinstalacji hihi:) Powodzenia;>

 

 

ps. BIG RESPECT ;-) za Twój podpis. soad rulezują tym utworem, a wiele on dla mnie swego czasu znaczył.. ale ok, koniec bujania w obłokach i offtopicowania. :oops:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I dla mnie ta piosenka wiele znaczyła, podobnie jak wcześniej "Sugar".

 

W sumie mój komputer wczoraj był oglądany przez kuzyna. Ale ja wiem co mu dolega: ma za mało pamięci (a jak się ją instaluje to w przyszłym miesiącu będę buszować po forku bo na pewno jakiś znawca miał przede mną podobny problem). - wielu moich kumpli studiuje informatykę ale ja się nawet z nimi boję zatańczyć a co dopiero pokazać im mój komputer. :?

 

Dobra wiadomość dla wszystkich którzy przejęli się moją sytuacją (w sumie głupio wyjść przed 60 osób które się zaprosiło na sylwka i powiedzieć: słuchajcie moja nagrywarka nie rozróżnia CD-RW od CD-ROM, nie będzie muzyki) - przyatakowałam Nerona zaraz po włączeniu kompa po Quo Vadis i nagrał mi jedną płytkę. Reszta płytek - w następnych dniach.

 

BDB - bardzo duże buziaki :*******

/greetz, Nathi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a prędzej bym skoczyła przez okno niż dała radę wyciągnąć kabel od zasilania

Możesz skakać... złapię Cię :D

 

wielu moich kumpli studiuje informatykę ale ja się nawet z nimi boję zatańczyć a co dopiero pokazać im mój komputer.

Uuuuu... jak dobrze, że mam bardzoooooo mało koleżanek studiujących informatykę

 

Po nagraniu z powodzeniem Republica "ready to go" wyrzuciło mi CD-ROM i schowałam go z powrotem, chcąc nagrać piosenkę nr 2.

Może zakończyłaś sesję i dlatego nie chciał już nagrać ?

btw. bombowa piosenka :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...