Skocz do zawartości
Piszczel

Padła bateryjka ?

Rekomendowane odpowiedzi

MB jak w podpisie. Problem taki, że jak włączam kompa rano to BIOS ma zresetowane ustawienia. Komp na noc jest wyłączany przełącznikiem na zasilaczu - czyli jakby wtyczkę z gnizdka. Jeśli go wyłączę normalnie (komp wyłączony ale zasilacz na "stand by" - obudowa ATX) to BIOS zachowuje swoje ustawienia. Chyba mi padła bateryjka na mobo jak sądzicie?

W związku z tym mam pytanko: czy po wyjęciu batarii i wymianie jej na nową nic się nie spieprzy (ja myślę że nie ale chcę być pewien). No i jak dobrać rodzaj baterii?

BTW to wogóle jest bateria czy akumulator - może to że wyłączam kompa całkiem spod napięcia powoduje jakieś notoryczne niedoładowanie akumulatora?

Dodam tylko że zaczęło się od zmiany czasu w zegarze BIOS-u a teraz to już całkiem ustaienia resetują się na default. Kurde muszę przezcekać święta.

Aha kompa wyłaczam całkiem bo do przełacznika w zasilaczu podpięta jest pompa od WC i jak jest cicho w nocy to mi trochę buczy (komp w sypialni)

Nara.

Pozdro na święta :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyjmujesz bateryjkę. Idziesz np. do zegarmistrza i pokazujesz mu ją. Proszisz o taką samą. On ci daje, płacisz, wkładasz bateryjkę i ustawiasz BIOS-a i cieszysz się nową bateryjką. :D

 

Poza tym to jeszcze sie nigdy nie spotkałem żeby sie komuś bateria wyczerpała. W moim pierwszym kompie 7 lat działała. Potem wszystko poszło na śmietnik. Nawet sprawna bateryjka. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kumpel miał kiedyś wadliwą płytę główną, która z baterii pobierała prąd ponad 60uA (mikroAmper), przez co bateria regularnie mu siadała co kilka miesięcy. Dla porównania podam, że sprawna płyta pobiera z baterii prąd około 5uA. Być może jakiś kondensator albo dioda miały duży upływ, ale nie chciało mi się w to wnikać - zamiast oryginalnej baterii litowej 3V (wszystkie płyty używają typu CR2032) podlutowaliśmy 2 szeregowo połączone baterie alkaiczne 1,5V (typ AA) i problem się skończył.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyjmujesz bateryjkę. Idziesz np. do zegarmistrza i pokazujesz mu ją. Proszisz o taką samą. On ci daje, płacisz, wkładasz bateryjkę i ustawiasz BIOS-a i cieszysz się nową bateryjką. :D

 

Poza tym to jeszcze sie nigdy nie spotkałem żeby sie komuś bateria wyczerpała. W moim pierwszym kompie 7 lat działała. Potem wszystko poszło na śmietnik. Nawet sprawna bateryjka. :D

ale ty rozrzótny <= ?! jestes ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam podobny problem z epoxem 8rda3i - gdy odlacze zasilanie na min.24h to komp albo wcale nie startuje(zawiesza sie na poscie biosu), albo zmienia sobie tylko taktowanie cpu(godzina, data i inne sie nie zmieniaja) i to na "chybil trafil" - raz jest athlon 1200 a raz 1600+8O

po ponownym ustawieniu biosu wszystko wraca do normy.

czy w moip przypadku pomoze wymiana bateryjki??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...